Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan mérges rám a párom?...

Jogosan mérges rám a párom? Megkért, hogy néhány hónapig fizessem én a gyermekei után a tartásdíjat én pedig nemet mondtam.

Figyelt kérdés
4 hónapja munanélküli. Eddig hiába adta le sok helyre az önéletrajzát, szinte még vissza sem hívták. Megkért, hogy legalább a minimum összeget (3*10000Ft-ot) utaljam én néhány hónapig. Én kapásból nemet mondtam, mert a fizetésem nem olyan jó, hogy egy ilyen extra kiadást fedezni tudjak. Akkor úgy tűnt, megérti, miért mondtam nemet, de most ennek ellenére mérges rám. Mit csináljak?
2014. márc. 10. 08:22
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a gyerekek nem számítanak, mármint ha a kérdezőnek nem lennének gyerekei, akkor sem kéne más után fizetnie. Nem arra vannak az egyedülállók, hogy a mások gyerekeit tartsák el.
2014. márc. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
78%
Ha komolyabb lenne a kapcsolat, akkor persze segítenék. Pl mi évek óta együtt élünk, ha szükség lenne rá adnák neki, viszont elvárnam, h ténylegessen keresen munkát, és minnél hamarabb munkába álljon. Viszont a te esetedben, nem éltek külön és fél éve vagytok együtt nem adnák neki, ott a szülei, oldja meg az ö segítségükkel.
2014. márc. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
93%

Én ezt válaszolnám erre:


" Nézd .... (aktuális partnered neve) sajnálom, hogy megharagudtál rám azért, mert nem fizetem ki helyetted a gyermekeid utáni tartásdíjat. Számomra fontos vagy, fontos a kapcsolatunk, de ezt nem tudom vállalni, mert ez számomra NEM érzelmi, hanem anyagi kérdés.

Nekem most pont annyi a jövedelmem, hogy saját magamat és a saját gyerekeimet el tudom belőle tartani szerényen, de tisztességesen. Ennél több kiadás egyszerűen nem fér bele, ne haragudj. Hitelt felvenni pedig semmiképpen nem szeretnék senki kedvéért, arról nem is beszélve, hogy annak a terheit sem tudnám fizetni.

Alig fél éve ismerjük egymást, nem élünk együtt, alkalmanként vagyunk együtt- köszönöm azért, hogy ezzel a problémával hozzám fordultál. Sajnos ebben nem tudok segíteni.

Esetleg a szüleid, testvéreid nem tudnának segíteni? A volt feleségeddel nem tudnál erre az átmeneti időre egyezségre jutni?"


...egyébként erősen elgondolkodnék azon a "nagy szerelmen", ahol fél évi alkalmi találkozgatás és szexelgetés után a "párom" még ki lenne akadva, mert a kötelezettségét nem teljesítem helyette. Szép kapcsolat- és itt most nem a pénzre utalok, hanem arra, hogy még ő sértődött meg, mert nemet mondtál.


Ennyi.

2014. márc. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Fel ev utan ugy megkert hogy nem is eltek egyutt???? Na ne..... Mas az,hogy egy tobb eves kapcsolat eseten kisegiti az ember a masikat, de ennek erosen lenyulas szaga van es lehet, hogy egy balekot keresett aki egy kis erzelmi zsarolas utan majd fizet.

Amugy ha nincs penze az allam megelolegezi, aztan majd behajtja.

2014. márc. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!