Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire hat ki az életetekre,...

Mennyire hat ki az életetekre, kapcsolatotokra a féltékenység illetve az önbizalomhiány?

Figyelt kérdés

Illetve milyen szinten normálisak a párotok és annak egy barátja/munkatársa közötti kisebb flörtölgetések? Tudjátok viccnek venni ezeket ha semmi több nem történik?

Az én páromnak új munkahelye lett ahol dolgozik egy hihetetlenül gyönyörű nő. Még én sem tudtam levenni róla a szemem, úgyhogy inkább el sem képzelem, hogy a párom mit gondolhat róla. A benyomásaim alapján viszont a nő eléggé szimpatizál a párommal, talán túlságosan is... Az agyam tudja, hogy engem szeret, de másrészről mégis ott van bennem az, hogy egy gyönyörű csinos nő keresi eléggé feltűnően a társaságát. Ezt egyébként megbeszéltem vele, azt mondta, hogy tényleg nagyon szép, de ő engem szeret. A rossz érzés mégis bennem van. Túlzásba viszem? Ti hogy éreznétek magatokat?


2014. márc. 10. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Én hasonlóan érezném magam, mint te.
2014. márc. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én azzal nyugtatgatnám magam, hogy az életben úgy is mindig vannak ilyen helyzetek, legalább most (nem házason pl két gyerekkel) kiforrhatja magát milyen is a párom.

mert ha ezzel a "gyönyörű" nővel nem lesz semmi, akkor senkivel.

csak addig (ami elhúzódhat hónapokig is ugyan, rágnám a körmöm :(

2014. márc. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én tudtam, hogy a feleségemnek tetszik a kollégája és őszintén örültem, hogy átérzi ezt az érzést. Némi féltékenységet éreztem ugyan, de megnyugtattam, hogy válassza azt, ami neki a jobb. Pechére velem maradt.
2014. márc. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nagyon önbizalomhiányos vagyok, így nagyon kihat sajnos, de próbálom leküzdeni
2014. márc. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen túlzásba. Ha a párod téged szeret eszébe sem jut az, hogy a nővel lehet köztük valami. Amúgy meg lehet, hogy külsőre szép de lehet, hogy amúgy meg egy házisárkány.
2014. márc. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem túlzásba viszed. Ha már beszéltél is erről a pároddal, akkor gondolom aggódsz rendesen.


Ugyanakkor én megértelek, én is hasonlóan éreznék/érzek is.

Ilyesmi az én helyzetem is, mondjuk szerencsére esetemben nem gyönyörű nő a párom munkatársa, viszont eszméletlenül közvetlen. Az a típusú ember, aki egészen közel állva beszél, beszélgetés közben meg-megérint. Szóval azért aggódom én is, még ha azt is gondolom, hogy túlzás..

2014. márc. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Semennyire. A kapcsolatunkat azért többrétűnek érzem annál, hogy önmagában a külső elég legyen a csábításhoz.

Az pedig egyszerűen élettapasztalat, hogy minél inkább rövid láncon akarja valaki tartani a párját, annál messzebbre löki. A féltékenykedés ezért szerencsére nincs jelen a kapcsolatunkban.


A környzetemben levő férfiakra vegyes a reakciója, van amelyiket kedveli, van amelyiket kifejezetten nem - általában azzal függ össze, hogy velem hogy bánnak. Pl. munkahelyen akiről olyat mesélek, hogy hátulról mellbe típus, vagy bunkó beszólásai vannak (de rangban annyira felettem van, hogy egyértelműen nem vághatok vissza), őket kifejezetten utálja.


Aki jól bánik velem, azokat kedveli. A főnököm például jóképű férfi, de egyúttal nagyon korrekt, kedves természetű, jó főnöknek tartom. Őt kedveli, ha lehetősége nyílik rá, szívesen tesz neki szívességet is (pl. a saját szabadidejében elintéz neki valamit).


Tehát a külsejükkel, vonzerejükkel nincs összefüggés, inkább a személyiségükkel és a hozzám való viszonyukkal (a te barátod az én barátom, a te ellenséged az én ellenségem).

2014. márc. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nálam inkább az okoz egy idő után problémát, ha folyamatosan azzal fárasztanak, hogy ki nézett meg, biztos tetszek annak az illetőnek, hogy azért kedves velem mert fel akar szedni, stb., olyan dolgokat vetít a partnerem másokra, amiről nincs semmi információ, és úgy érzem, hogy csak ő gondolja. Egy idő után pedig már olyan zavaróak a megjegyzések, hogy arra gondolok, ő látja így az embereket, és talán magából indul ki. A féltékenység és önbizalomhiány NAGYON kihat az élet minden területére, a párkapcsolatokat pedig halálra is ítéli attól függően, milyen súlyos mértékű, sajnos tapasztalat.
2014. okt. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!