Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tehetném túl magam az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tehetném túl magam az exén?

Figyelt kérdés

A barátommal másfél éve vagyunk együtt. A szerelem nagy, nem múlt el, azt mondja nagyon szeret. volt neki egy másik barátnője előttem, másfél évig voltak együtt. ő volt az első szerelme, de azt mondja engem sokkal jobban szeret és én vagyok az első igazán nagy szerelme.

ezzel a lánnyal egy iskolába járok, vagyis mindennap látjuk egymást (kis létszámú iskola). nem tudom elviselni a rámenős természetét. nincs megtörve azért, mert részben miattam hagyta el a "közös" barátunk. egy ideig még szerette, vissza akarta szerezni. akkor nem érdekelt.

túl magabiztos, és nagyképű. tele vannak pénzzel és mindenkinél jobbnak hiszi magát. rosszul vagyok amikor bemegyek reggel a suliba, vele álmodok minden éjjel másfél éve.

ha belegondolok hogy a barátommal egy légtérbe vannak (barátom is abba a suliba járt ahova most mi és vissza-vissza néz) gyomoridegem van. nem azért mert azt hiszem szereti. hanem mert szebbnek látja. önző és undorító dolognak tartom amit csinálok, érzek, de nem tudom kezelni. sokkal szebbnek látom magamnál, mindennap megnézem miben van, és tudom hogy mindent meg tud venni.

akkor vagyok feldobva ha látom hogy éppen nincs kisminkelve vagy van egy pattanás az arca közepén.

én nem ilyen vagyok! ha már facebookon többen "lájkolják" a képét akkor is rosszul érzem magam. engem ezek eddig nem érdekeltek, annyira szánalmas vagyok.

pszchiológushoz járok kisebbségi komplexusom miatt, de nincs eddig eredmény.

hozzá kell tegyem, hogy amíg semmi közöm nem volt a barátomhoz addig teljesen semlegesnek láttam a lányt. csak vele szemben van kisebbségi érzetem, más lánnyal szemben nincs.

annyira remélem hogy egy valaki olyan elolvassa aki érzett már ilyet és tud segíteni.

üdv.



2012. nov. 18. 17:51
1 2
 1/12 Sigh válasza:

A légfontosabb (s ez általában nincs meg), az az, hogy te magad szépnek lásd. Anno nekem is volt ilyen "bajom". Aztán rájöttem, hogy én jó vagyok, a másik meg max külsőleg. S nem a külső a lényeg. Legalábbis nem az én szememben.

Hidd el, semmit nem érsz el azzal, ha lelkileg kiidegeled magad egy nő miatt. Ha a barátod valóban tényleg szeret, akkor úgy sincs okod kiidegelni magad...

De ülj le a pároddal, s beszéljétek meg a dolgot. Csak kettesben, nyugodt körülmények között. Ne ess neki, de mond el neki, hogy ez neked rossz, s beszéljétek meg a dolgot.

2012. nov. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tudja mi a helyzet már beszéltünk róla. de sajnos semmit sem tud tenni ellene. már többször az a helyzet állt elő, hogy szakítunk. vagyis szakítok vele mondván, hogy mostmár a saját egészségem többet ér mint akármilyen kapcsolat. de nem tudtam otthagyni mert szeretem. annyira sírt... nem tudtam nézni. ezt magamban kell lerendezni, ő nem tud segíteni
2012. nov. 18. 18:16
 3/12 Sigh válasza:
S mitől félsz? Okés, sok a pénze, rámenős, s szebbnek látod magadnál. Ezek azonban tények, s nem okok a félelemre.
2012. nov. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nem félek. ez egy érzés, amit nem tudsz befolyásolni. de elvileg meg lehet tanulni kezelni. hosszú folyamat, éppen benne vagyok, de nekem kell valaki aki átélte/éli ugyanezt. aki még nem érzett ilyet, sosem fogja megérteni hogy mi is ez valójában. ez betegség, és nem hiszti.
2012. nov. 18. 18:28
 5/12 Sigh válasza:

Az oké, s értem is. Csak azt próbálom kideríteni, hogy pontosan mi a baj.

Kb 2 éve volt egy barátnőm, aki akkor még együtt lakott az exével. (Lakott, s bár 2 ágy volt, össze volt tolva.) Én is sokat találkoztam az exével, akaratom ellenére persze. Még sem volt semmi problémám. Ezért szeretném megérteni, hogy pontosan mi a baj. Mert attól, hogy van egy ex, akivel sokat kell találkoznod, még nem ok arra, hogy ilyen tüneteid legyenek. Ezért érdekelne, hogy pontosan mitől "félsz".

2012. nov. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát hogyha azt kéne megfogalmaznom mitől félek az az lenne, hogy a barátom szebbnek látja őt. Én úgy gondolom hogy attól hogy az érzelmek elmúlnak, a testi vonzódás megmarad. persze állítja hogy ez nem így van. de én nem is tudom elképzelni, mert ő az első barátom. látom hogy nézi amikor ott vannak egy helyen. nem tudom ilyenkor mit gondoljak. de azt is tudom hogy nem szereti, mert velem van. elég sokat foglalkozok a külsőmmel, mondhatni maximalista vagyok, ami annyira nem jó. egoista semmiféleképpen sem, de eddig még ilyen gondom nem volt más lánnyal. és másfél évvel ezelőtt vele sem.

röviden: mit gondolhat amikor ránéz? és miért néz rá többször mint egy másik emberre a suliban? - ez a félelmem.

2012. nov. 18. 18:48
 7/12 Sigh válasza:

Nehéz erre úgy válaszolni, hogy az menjen át, amit gondolok is, de hátha...

Nekem is van egyfajta stílusom, amit nagyon kevesen fogadnak el. (S még kevesebben szeretnek.) Én is megnézek egy nőt, ha szép, bár én nem szeretem azokat a nőket, akik sminkelik magukat, így általában egy tipikus kisminkelt műanyag babára megvetéssel nézek, semmint kihívóan. Ettől függetlenül soha nem csaltam, s nem is csalnám meg a társamat, akármennyire is szép a másik nő.

Ettől függetlenül azt tudom neked mondani, hogy ilyenek miatt fölösleges kiidegelni magadat. Bárki bármit mond, a külső igeni fontos az első pillanatban, s ha nem tetszenél a párodnak, akkor össze sem jöttetek volna. Ezek után meg hülyeség amiatt kiakasztani magadnak, hogy ő biztos szebb, s a barátod többet néz rá, mint másokra és stb. stb. stb. Tetszel a párodnak, hisz ha nem, akkor nem is lennétek együtt.

A két kérdésedre pedig a barátodtól fogsz választ kapni.

2012. nov. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen persze, tudom, igazad van, és ezt nekem is így kéne gondolnom.

de tudom hogy volt köztük más is, ha az utcán néz meg egy szép lányt, hát hadd nézze, többet nem is látja. és ami a még rosszabb, hogy az exe ebből csak erőt merít. tudja hogy nekem rossz az is hogyha meglátom, és miatta vagyok ki. tisztában van vele, de ha azt látja hogy a barátom nézegeti őt, abból csak erőt merít, így én gyengülök, amiről tud. tipikus kisebbségi komplexus, tudom hogy az lenne az egészséges gondolkodás amit te írtál.

2012. nov. 18. 19:12
 9/12 Sigh válasza:
Nézd más szemszögből. Veled van. Vagyis téged többre "tart", mint őt. Meríts erőt ebből.
2012. nov. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én ezt szimplán, nemes egyszerűséggel féltékenységnek nevezném. Remekül körbe írtad az érzést, ez pont erről szól.

Lesed, hogy miben tudsz jobb lenni a másiknál és győzködöd magadat, hogy a párodnak te vagy a legtökéletesebb, valamiért veled van, téged szeret.

Lehet már nincs semmi köztük, de volt és elképzelhető, hogy elég komoly is volt, értem azt, nála is ott aludt, elmentek együtt nyaralni, szeretkeztek, stb. Ugyanaz, amit veled csinál most. Elfogadod és tudod, hogy anno valamiért téged választott és téged szeret még is benned van, hogy "mi van ha..."


Az én véleményem az, hogy ezt csakis tudatos önkontrollal lehet kizárni. Nem kell ehhez pszichológus, ha kezedbe veszel egy önismeretről és pozitív gondolkozásról szóló könyvet, akkor az első, amit megtanulsz belőle az a tudatos gondolat irányítás. Egyszerűen le kell győzni a saját érzéseket és tudatosan nem keresni a tekinteteddel az illetőt, hogy ne lásd hogy néz ki, mit csinál, hogy viselkedik. Facebookról letiltani, vagy legalább a frissítéseit elrejteni, hogy ne legyen szem előtt, egy szóval TUDATOSAN olyan mértékben kell száműzni az életetekből, amennyire csak lehet.

A barátod nagyon is tud segíteni. Elég ha a kétes időszakaidban megerősít, hogy csak is te kellesz neki és senki más. Ettől nő az önbizalmat és egy kicsit a kedélyállapotod is javul, hogy nem fog visszamenni hozzá egy rövid numerára sem.

2012. nov. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!