Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi gondjaim vannak....

Családi gondjaim vannak. Szerintem jól cselekedtem. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Két éve költöztem el otthonról 30 km-rel odébb. Minden nap beszélünk szüleimmel vagy testvéreimmel msn-en vagy telefonon, plussz hetente egyszer hazautazok. A gond most abból adódott, hogy anyámra mostanában nagyon rájött a rongyrázás, vagy hogy a csudába is nevezzem. Egyszerűen semmi nem érdekli. Állandóan a barátnőit meg a testvéreit kell kerülgetni apámnak, amikor 14 óra hossza munka után hazaér, és fáradt meg feküdne. Anyám meg csak ordít, ha valaki szól neki. A két lánytestvérem még otthon lakik, azoktól nap mint nap hallgathatom, hogy anyámat szidják, és igazuk is van, de nem mernek neki szólni. Mindig én voltam az egyetlen, aki nem rejtette véka alá a véleményét. Most is besokalltam, és megírtam anyámnak sms-ben a véleményemet. Azért sms-ben, mert nem vette fel a telefont mert dolgozik, de az smseket el szokta olvasni. Erre a tesómék lepofáznak, hogy minek írtam neki, meg egyből sajnálják anyámat...stb. Egyszerűen seg.get csinálnak a szájukból. Nincs 15 perce, hogy szidták, erre most védik. Minek kell besz@rni? Nem rájuk lesz mérges anyám, hanem énrám, hát most nagy ügy. Engem meg nem érdekel a haragja, ismerem, tudom, hogy két percig tart, utána majd úgyis megbékül.


De most megorrolt rám mind a kettő. Nem tudom mi a csudáért. Ha senki nem mondja meg anyámnak az igazságot, akkor majd elszalad vele a ló. Apám hiába próbál vele beszélni lepof@zza egyből. Engem nem tud, mert nem hagyom magam. Ha megsértődik, az csak azért lesz, mert fáj neki az igazság. Ennyi. Megérdemelte a lecseszést, mert mostanában semmit nem csinál csak internetezik, állandóan a barátnőit kerülgetik a többiek, eltelefonálgat több ezreket, apámtól meg sajnál 1500 forintot a telefonra...stb. És még lehetne sorolni.


Borzasztó pipa vagyok, hogy a fenébe lehet ennyire besz@ri valaki, mint a tesóim?


2009. dec. 14. 19:47
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
jól csinálod bakk, rakd rendbe a familyt, ha már más nem tudja. Hidd el, kell ez. Mert akkor tényleg elszaladna a ló... Mond meg a véleményedet, éppen ez a jó, mert csak így tudsz segíteni. Leb*szni meg hasonlókat nem tanácsos. Helyesen csinálod, tartsd össze a családot, ha már más nem tudja.
2009. dec. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Nem akarok örökölni, nem érdekel a pénz. Egyedül apámat sajnálom, az a baj, hogy nincs hova mennie. Pedig megérdemelné, hogy távol legyen anyámtól. Az a baj, hogy szenved, mert szereti, de anyám meg hálátlan. Amilyen szépen indult az életük annak idején, most legalább olyan szar lett. Nem értem én ezt.
2009. dec. 14. 20:09
 13/31 anonim ***** válasza:
51%

Ha nem érdekel a pénz akkor akár nekem is adhatod!


(Na! Mi ez a hátrálás? Nem lelőni vagy kirabolni akarlak!)


Apád + anyád jól tudja hogy milyen is voplt az ő életük + hogy mi miért és hogyna is történik, ti csak arról tudtok amit ők elmondanak de ettől még történhet bármi is.


Sztem hagyd meg a jogukat a felnőttséghez, majd ők irányítják a saját életüket, te foglalkozz a sajátoddal meg alapíts saját családot ha még nem lenne, vagy erre gyúrj!

Ugyanis aki az első onokát leteszi az asztalra általában az lesz utánna az ász az ősöknél!


Mellesleg ez is egy újabb összetartó erő, namármost ehhez meg lakás meg pénz kell sok sok pénz!

Ezért ne mond hogy nem érdekel a pénz!

Magadnak is hazudsz ezzel...

2009. dec. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Figyelj, ez nem hátrálás és nem hazudozás.


Én örülök, hogy nincs örökségem, mert akkor él mind a kettő szülőm.

Ráérek az örökségen 40 év múlva törni a fejem, az meg még soká van.

2009. dec. 14. 20:19
 15/31 A kérdező kommentje:
unokára meg nem fogok még vagy 7-8-10 évig gyúrni, mert nem akarok gyereket egyelőre
2009. dec. 14. 20:22
 16/31 anonim ***** válasza:
51%

Figyelj mit érdekel,hogy ők otthon hogyan élnek?

Minek szólsz tényleg bele? Úgysem tudod őket megváltoztatni ilyenek maradnak. Ha őket zavarja,hogyan viselkedik anyád akkor oldják meg. Te már úgyis csak vendségnek jársz haza nem?

2009. dec. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
34%

Erre csak annyit mondok hogy rövidlátó vagy.


Már amúgy sem a témánál vagyunk, majd rájössz hogy jobb lett volna másképp csinálni, én is rájöttem már sokmindenre és másképp csinálnám ha lehetne.


7-8-10 év krva gyorsan elszalad ám.


Végezetül még annyit mondok hogy a te jövőd a te családod és a te házad illetve a te gyereked, nem pedig anyádék lelkivilága!


Nekik jó szülőkhöz méltón be kéne állniuk a sorba hogy téged vagy a testvéreidet nyomjanak előre és segítsenek, és nem a te feladatod lenne az hogy őket összetartsd vagy megneveld vagy kordában tartsd.

Az is "öröklés" lenne ha ők összeköltöznének egy kisebb olcsóbb házba a családi "vagyont" meg leosztanák hogy mindengyikőtök elinduljon az életben és akkor nem az lenne hogy albérletben nyomorogsz vagy lakáshitelt nyögsz, amíg az ősök egymás agyára mennek 200 négyzetméteren!

2009. dec. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
56 négyzetméteren laknak, két szobában. Ennél lejjebb nem tudják adni.
2009. dec. 14. 20:41
 19/31 anonim ***** válasza:
36%
Hát akkor meg tényleg pakolj le nekik egy unokát, mert amíg arra megy el az energiájuk addig se egymás marják, jobb ötletem nincs..
2009. dec. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
25%

Szinte csak nézek,hogy milyen gyerekek vannak mostanában.

Fel se tudom fogni ép ésszel,hogy bárki is,honnan vesz a bátorságot,hogy "beszóljon"az anyjának.

Anyukád dolgozik,ha jól értem kedves kérdező+gondoskodik a testvéreidről+viszi a háztartást.És ezért cserébe,nem mehetnek hozzá a barátnői,testvérei- szerintetek.

nagyon egyszerű:a két testvér költözzön el,így lesz egy szoba,ahol apukád tud pihenni,ha anyukádnak vendégei jönnek.Valószínű,ha apukád TÁRS lenne az életében,nem hiányozna neki a társaság minden nap.Mégha 14 órát dolgozik,akkor is figyelembe kellene vennie,hogy van egy felesége.Akivel hosszú évekig boldogan élt,míg az dolgozott,szült,nevelt 3!gyermeket,vitte a háztartást.Ez tudod napi hány óra?MInden nap.És nem sokallt be,hisz még együtt vannak.Most,hogy kicsit szeretne mást is csinálni,ellene fordultok.nagyon nem szép dolog.

2009. dec. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!