Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi gondjaim vannak....

Családi gondjaim vannak. Szerintem jól cselekedtem. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Két éve költöztem el otthonról 30 km-rel odébb. Minden nap beszélünk szüleimmel vagy testvéreimmel msn-en vagy telefonon, plussz hetente egyszer hazautazok. A gond most abból adódott, hogy anyámra mostanában nagyon rájött a rongyrázás, vagy hogy a csudába is nevezzem. Egyszerűen semmi nem érdekli. Állandóan a barátnőit meg a testvéreit kell kerülgetni apámnak, amikor 14 óra hossza munka után hazaér, és fáradt meg feküdne. Anyám meg csak ordít, ha valaki szól neki. A két lánytestvérem még otthon lakik, azoktól nap mint nap hallgathatom, hogy anyámat szidják, és igazuk is van, de nem mernek neki szólni. Mindig én voltam az egyetlen, aki nem rejtette véka alá a véleményét. Most is besokalltam, és megírtam anyámnak sms-ben a véleményemet. Azért sms-ben, mert nem vette fel a telefont mert dolgozik, de az smseket el szokta olvasni. Erre a tesómék lepofáznak, hogy minek írtam neki, meg egyből sajnálják anyámat...stb. Egyszerűen seg.get csinálnak a szájukból. Nincs 15 perce, hogy szidták, erre most védik. Minek kell besz@rni? Nem rájuk lesz mérges anyám, hanem énrám, hát most nagy ügy. Engem meg nem érdekel a haragja, ismerem, tudom, hogy két percig tart, utána majd úgyis megbékül.


De most megorrolt rám mind a kettő. Nem tudom mi a csudáért. Ha senki nem mondja meg anyámnak az igazságot, akkor majd elszalad vele a ló. Apám hiába próbál vele beszélni lepof@zza egyből. Engem nem tud, mert nem hagyom magam. Ha megsértődik, az csak azért lesz, mert fáj neki az igazság. Ennyi. Megérdemelte a lecseszést, mert mostanában semmit nem csinál csak internetezik, állandóan a barátnőit kerülgetik a többiek, eltelefonálgat több ezreket, apámtól meg sajnál 1500 forintot a telefonra...stb. És még lehetne sorolni.


Borzasztó pipa vagyok, hogy a fenébe lehet ennyire besz@ri valaki, mint a tesóim?


2009. dec. 14. 19:47
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem kell ennyire jóhiszeműnek lenni, csak azért, mert az anyja, nem mondhatja meg a véleményét? Utálom ezt a felfogást. Tehát ha anyád tüzes vassal agyonver, akkor te nem védekezel, nem kiabálsz, hiszen az anyád? Marhaság.


Egyébként azért olvasd már el, nekem a leírás alapján nem tűnik egy szent anyának, sőt. El tudom képzelni a fajtáját. Szerintem helyesen tette a kérdező, hogy megmondta neki a véleményét, csak a testvérei gerinctelen, sunyi emberek, és most ő került kínos helyzetbe.

2009. dec. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
25%

Itt szó sincs verésről.

Hát nem tudom ,mit látsz ,vagy mit nem látsz,én egy dolgozó nőt látok,aki 3 gyermekkel tanult,főzött,mosott,takarított stb rájuk+a kedves férjre,aki munka után elterül.

A szöveget meg olvasd el,anyukához nem pasik járnak,hanem a saját testvérei,meg a barátnői.

Őszintén szólva ezt a nyafogó ,élhetetlen brancsot ott kellene hagyni ennek a nőnek a fenébe,aztán a kedves testvérek,meg az apuka gondoskodjanak magukról.Ja,akkor munka után nem lehetne pihenni,mert ott lenne a háztartás...

2009. dec. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Nem, te értesz félre. Anyám dolgozik most kb. egy hónapja. Előtte nem dolgozott egy évig. Míg nem dolgozott egy évig, akkor sem ő vitte a háztartást, hanem a két lánytestvérem. Mint ahogy most is. Ők főznek, ők mosnak, ők vásárolnak be, ők vasalnak...stb. Anyám csak a kívánságlistáját tudja bővítgetni, hogy holnap mit szeretne enni, hol kell még port törölgetni...stb. Egy évig nem dolgozott, mégsem csinált az internetezésen kívül semmit sem.


Az sem megoldás, ha elköltöznek a tesóim, mert a két szoba egybe van nyitva, nincs ajtó közöttük, így gyakorlatilag olyan mint egy nagy szoba.

2009. dec. 15. 09:40
 24/31 A kérdező kommentje:
Apukám meg nem elterül munka után, hanem lefekszik, ugyanis beteg. Kb. 10 éve már, hogy lebetegedett, de a nyugdíjjal kb. kitörölhetné. Sokszor napokra lebénul, moccani sem tud, szóval te legyél az, aki visszafogja magát. Biztos te is az a tipikusan sérthetetlen nők közül kerülsz ki, aki azt hiszi, hogy azért mert dolgozik, akkor őneki már nem lehet szólni. +
2009. dec. 15. 09:42
 25/31 A kérdező kommentje:
Apukám meg nem elterül munka után, hanem lefekszik, ugyanis beteg. Kb. 10 éve már, hogy lebetegedett, de a nyugdíjjal kb. kitörölhetné. Sokszor napokra lebénul, moccani sem tud, szóval te legyél az, aki visszafogja magát. Biztos te is az a tipikusan sérthetetlen nők közül kerülsz ki, aki azt hiszi, hogy azért mert dolgozik, akkor őneki már nem lehet szólni.
2009. dec. 15. 09:42
 26/31 A kérdező kommentje:
És nem arról van szó, hogy ne jöjjenek a testvérei, meg a barátnői, hanem arról, hogy szombat reggel nyolc órától ne üljenek ott este hatig, úgy, hogy ott zabálnak, ott kávéznak. És tesómnak síri csendben kell főznie, mosnia, terigetnie, hogy ne zavarja őket a beszélgetésben. Meg fel kell szolgálni nekik az ebédet. Ha jönnének egy óra hosszára a kutya sem bánná, de így már finoman szólva túlzás az egész. Anyám igenis nagy hibát követ el, mert ez így nem helyes.
2009. dec. 15. 09:45
 27/31 anonim ***** válasza:
34%

1 az ajtót vissza lehet tenni.

De téged miért zavar hogy ott lógnak? Hiszen mint mondtad nem laksz otthon. Nem neked kell beszólogatni anyukának. Hanem a testvéreidnek kéne annyi vér legyen a pucájában, hogy leül anyukával és beszél vele, hogy ez így nem jó. mert sem ők sem apukátok nem tud pihenni stb.

Miért csinálsz te ebből magadnak gondot még akkor is ha neked sírnak? Hidd el tudom miről beszélek.

Mi fontosabb tedd fel magadnak a kérdést a te saját családod nyugalma vagy az ,hogy otthon mi van. mert akkor nyugodtan költözz haza és élj velük akkor majd beszólogathatsz.

2009. dec. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
48%

Az remek,ha a tesóid ilyen önellátóak,akkor el is költözhetnek.Apukád,meg ha egy ajtót nem képes felrakni(rakatni)a nyugalma érdekében,akkor meg is érdemli.

Azért remélem majd ha te leszel munka nélkül,akkor le sem fogsz ülni a net elé,mert ugye anyádat meg tudod szólni érte.

Apád,ha tényleg beteg lenne,nem bírna dolgozni.Nyugdíj mellett különben sem dolgozhat 14 órát,mégha tudna sem,mert ha rokkantnyugdíjas,akkor napi 7 órát dolgozhat,ha sima nyugdíjas,akkor meg elveszti a nyugdíját.

Ha nem tetszik neki,ami otthon van,akkor változtasson,ha nem teszi,akkor megérdemli.

2009. dec. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
56%

Az apukája dolgozhat esetleg feketén is, nem ezen kell fennakadni, nem ez a kérdés. Az ajtóval kapcsolatban annyit, hogy ha olyan régi parasztházban élnek, mint a mienk, ami több mint 100 éves, ott valóban úgy van, hogy két-három szoba egybe van nyitva, és csak egy faldarab különíti el őket egymástól, de ajtónak nincs hely, mert ugye ahhoz tok meg miegymás kellene. Nekünk is például a 25 négyzetméteres szoba egy darab fallal van középen elválasztva és ennyi. Nem arról van szó, hogy volt ajtó, csak le lett szedve. Az ajtóhoz ilyen esetben falat kellene felhúzni, vagy falat bontani...stb, tehát egy csomó munkálat.


Mellesleg: a kérdezőnek szerintem tökéletesen igaza van. Attól, hogy nem lakik a szüleivel, nem azt jelenti, hogy le kell szarnia, azt ami ott történik. attól még törődhet az apja vagy a testvérei boldogságával.


És nem is az a baj, hogy amikor az anyja munkanélküli volt, akkor internetezett, hanem az, hogy mellette nem csinált meg semmit sem.


Ti csak kiforgatjátok a kérdező szavait, ti is biztos olyanok vagytok mint az anyja, és fáj az igazság.

2009. dec. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

falat lehet húzni lécből és akár osb,akár gipszkarton lapokból is.Sőt ajtó is van fillérekért,használtan,keretestül.persze kifogásokat könnyebb keresni,mint megcsinálni.

Engem az piszkál igazából,hogy van a szörnyű anya,meg a szegény apa,holott mindig kettőn múlik a vásár.

A kérdező meg 30 km távlatából,max az egyik fél verzióját hallja(amit gyorsan le is tagadnak)

Talán anyukáját kérdezze meg miért van az,hogy jobban érzi magát a testvérei,barátnői között.

2009. dec. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!