Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy reagálnátok egy ilyen...

Hogy reagálnátok egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy barátja, aki nekem rettenetesen unszimpatikus.

Ennek ugye van oka is.

Párom az utóbbi időben igyekszik vissza venni az alkohol fogyasztás mennyiségéből. Azelőtt volt hogy annyira lerészegedett, hogy az iratait, és a pénztárcáját is elhagyta. Ez a szemét haverja pedig folyton itatná őt, és hívná kocsmázni, szórakozni. Egyszer én is elmentem velük, mert van 2 másik barátja is, akik szintén vitték a párjukat, ez a csávó pedig szingli, se kutyája, se macskája (meglepő?)

Rendesen erőszakolta a páromat, hogy igyon vele, mikor már láttam, hogy kezd berúgni, mondtam neki, hogy elég lesz. Erre rám szólt a csávó, hogy a párom tudja hogy mikor lesz elég, hagyjam őt. Erre én felkaptam a vizet, és ingerülten azt feleltem neki, hogy ez esetben vigye haza magához, gondoskodjon róla részegen, és fürdesse le, majd szépen dugja ágyba. Ha ezeket bevállalja, felőlem annyit itathatja, amennyit akarja. Nagy sértődés lett, párommal hazataxiztunk, aztán állítólag a "jó"barát azt mondta páromnak, hogy ha legközelebb is jelen leszek, inkább nem jön sehová. Álmatlan éjszakám is voltak emiatt. Megjegyzem, hogy a másik két srác barátnői is ferde szemmel néztek erre a haverra. Most pedig folyamatosan zaklatja páromat, hogy találkozzanak, iszogassanak. Engem is felhívott, hogy ha igazán szeretem a páromat, engedjem el vele inni, mert ez kijár minden férfinak. Rendesen úgy könyörgött, mint egy rossz lecsúszott alkesz.

Látom páromon, hogy bántja őt ez az egész. Előtte is volt hogy elmentek iszogatni, de folyton ramaty állapotban jött haza. Mikor meg mi mentünk valahová, jól éreztük magunkat, de max becsiccsentett.


2014. márc. 14. 22:17
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

"A szemét haver képes felhívni őt hajnalban, tök részegen, hogy menjen el vele inni.... "



Tudod, ha egy NORMÁLIS férfit HAJNALBAN felhívna a haverja, hogy mennyien vele inni, az elzavarná a fenébe, és NEM menne vele.

Ha a párod KOMOLYAN abba akarná hagyni az ivást, akkor ELÖSZÖR megszakítana minden kapcsolatot ezzel (meg a többi) alkoholist haverral, letiltaná a számát és orvosi segítséget kérne a leszokáshoz.


Ez így neki a kibúvó, hogy miért KELL innia, te meg ebben támogatod azzal, hoyg megmagyarázod, hogy MINDIG MÁS a hibás abban, hogy nem sikerül neki.

2014. márc. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ne haragudj, hogy ezt mondom, de nem látod jól a helyzetet. Nem a csúnya rossz haver az oka annak, hogy a párod iszik, hanem az, hogy a párod is akarja. Különben megmondaná hajnalban is a haverjának, hogy ne zargassa és húzzon el a vérbe.
2014. márc. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

De várjunk már egy kicsit?

Én hol írtam, hogy a párom nem hibás?


Na de azért egy "barát" támogatja az embert az ilyen dolgokkal kapcsolatban, nem arra biztatja, hogy "had veszekedjen otthon az asszony, gyere idd le magad velem, aztán vánszorogj hajnalban haza, hátha kirabolnak/leütnek!"


Ne akarja már ezt nekem senki bemagyarázni, hogy ilyen egy vérbeli barát.

2014. márc. 15. 18:49
 24/25 anonim ***** válasza:
65%

Senki nem mondta, hogy ilyen a barát.


Vajon miért a férjedet hívja hajnalban piálni, és nem mást? Mert tudja, hogy ő kapható lenne rá. A barát alkoholizmusa az ő problémája. A párodé attól független. Két hasonszőrű csak egymásra talált.

2014. márc. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Ha a párod valóban alkoholista, nem csak te liheged túl a dolgot, akkor kizárólag magadnak köszönheted az egész kialakult helyzetet. Úgy értem, nyilván akkor is alkeszvolt, amikor összejöttetek. Mégis mit gondoltál, hogy te majd megváltoztatod? Ugyan már, ez ezer esetből 1-2szer sikerül csak, tudhatnád te is.


Bár szerintem itt nem is erről van szó, hanem arról, hogy egy hisztériás, birtoklási mániás házisárkány vagy, aki a párját a tulajdonának tekinti, és papucsot akar nevelni belőle. Mindkét esetben szánbalmas vagy, Kérdező, és süllyedj a föld alá szégyenedben.


Én nőként sosem próbálom megszabni a páromnak, hogy mikor, kivel és mennyit igyon, és fordítva sem működik így a dolog. Mi felnőtt emberek vagyunk, tudjuk hogy mikor mennyi az elég, és tiszteljük, szeretjük annyira a másikat, hogy megbízzunk az ítélőképességében. Mondjuk mi nem is vagyunk alkoholisták.

2014. márc. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!