Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van akivel lemondtátok a...

Van akivel lemondtátok a karácsonyi ajándékozást?

Figyelt kérdés

mi a családtagokkal lemondtuk a karácsonyt mivel,mi 2 en vagyunk ők meg 8 an. és a 8 ból ők csak 2 en vesznek ajándékot, nekünk meg 8 nak kellene mikor nem is kapunk 8tól. a másik dolog, volt hogy mipl 6 ezerért vettünk fejenként ők meg csak 2 ért, mi 2 en vagyunk tehár 4 ezret költöttek ránk ,mi meg 48 ezret. na ezért...... és keresztanyámék és gyerekeikről beszélek. szóval lemondtuk.


és csak szülőknek veszünk és egymásnak és a babánknak.


2009. dec. 15. 00:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
73%
En mindenkinek vettem-(anyu,apu,baratom,tesom,sogorom,unokahugom,baratom szulei, baratnoim - 4db),en csak anyu-aputol, baratomtol es a tesomektol kapok, de nem erdekel. En nem azert veszek,h kapjak,hanem,h oromet szerezzek es sosem szamolgatom az osszeget. Mi az,h lemondjatok a karacsonyt? Elmarad? :D Miert nem keszitesz nekik ajandekot?
2009. dec. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, hogy nem kellene az árat nézni meg arra menni, hogy ki vesz ilyen-olyan drága - valószínűleg teljesen haszontalan - ajándékot. Egy vacsora is lehet ugyanolyan kedves, abban már benne van a gesztus. De egyébként szerintem nem várják el, hogy ti 8 embernek vegyetek ajándékot meg nem tudom, hogy mennyiért...vagy mondták, hogy fejenként 6 ezret kell rájuk költeni?
2009. dec. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát az ajándékozási cécó miat lemondani???? És ki mondta hogy vegyél ennyi pénzér ajándékot? Végy egy babkávét felnőttnek, vagy bombont és le van tidva, kapott valamit örüljön neki. De az tényleg bunkóság, hogy elvárod, hogy annyt fizessenek rátok amennyit ti költötök.Ennyi reővel én is kifakadhatnék, hogy tesóméknak 3 gyerekük van. Nekem egy. De ők a sajátjukra is többet költenek, mint mi az egyre.


De hogy mondtunk e le már karácsonyt anyagiak miatt, az valószínűleg idén előfordúlhat, hogy anyósomat nem hozzuk fel. Nem kaptunk fizetést. Se benzinre sem többlet kajára nincs pénzünk.

2009. dec. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
90%
Mi is tervezgetjük minden évben, de sohasem jön össze. Akárhogy is van, én szeretek adni. Szeretem, ha valakinek felcsillan a szeme az örömtől, mert adtam neki valamit. Tök mindegy, hogy most ez éppen a karácsonyhoz kötődik, vagy nem. Nem nagy értékű dolgokra kell gondolni, de akkor is szeretem nézni, ahogy mondjuk a párom bontogatja az ajándékát, és fülig ér a szája, amikor meglátja. Szóval én nem szeretném, ha semmit nem adnánk egymásnak. Az, hogy ajándékozunk a mi családunkban nem zárja ki a szeretet. Mi tudjuk úgy csinálni, hogy ne legyen nyűg az ajándékvásárlás sem. Totál élvezem, és örömmel csinálom. Persze ehhez az kell, hogy időben átgondoljam kinek, mit akarok venni, és akkor nem lesz rohanás az egész. Csak egy kis odafigyelés. Azt meg, hogy kitől mennyit kaptam, sohasem néztem. Valahogy mindig fel tudtam fogni, hogy pl. a munkanélküli sógornőm nem tud annyiért venni ajándékot, mint én neki. De én nagyon örülök, hogy meg tudom neki venni. Szerintem nem az a gond, ha a karáncsony az ajándékokról (is) szól, ott kezdődnek a problémák, ahol már a számolgatásról szól.
2009. dec. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
mondok neked valamit KEDVES !!!!!!!ők jobban megtehetik mint én, mert 10milliót örököltek. nekem meg egy fityingem sincs a bakban.... csak elegem lett abból hogy nem figyelik a másikat ..... ésha kisebb dolgot veszek nem is örülnek. !!!!!!!!szeretet ünnepe!!!!!!!de csak a családommal!nem rokonokkal!
2009. dec. 15. 15:51
 16/18 A kérdező kommentje:
ja és még valami, náluk már 20 éves gyerekek vannak, mint mondtam keresztanyámékról beszélek, .... nekem meg 2 éves fiam van.....
2009. dec. 15. 15:52
 17/18 A kérdező kommentje:
ajándékot azért nem készítünk mert nem az a családtagok... akik örülnek kis dolgoknak... elmenni elmegyünk, de ajándékozást lemondtuk,bár ők sem gondolták máshogy....
2009. dec. 15. 15:55
 18/18 A kérdező kommentje:
az a gond hogy egyes családtagoknál pl. ha nem olyat veszek amire gondolt, akkor egyáltalán nem csillan fel a szeme... nemtudom nálatok van e ilyen rokon, de látszik rajta hogy nem erre számítot.
2009. dec. 15. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!