Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen jövője van a kapcsolatn...

Milyen jövője van a kapcsolatnak, ha már most kritizálja a "hobbimat"?

Figyelt kérdés

Munka után, mikor ki van takarítva, kész az ebéd/vacsora, nekiállok varrogatni. Anyukámnak rengeteg alapanyaga van hozzá, amíg kb 8-10 éve fillérekért megvett.

Most húsvéti díszeket készítek, kizárólag magunknak, tehát nem eladási célra.

Párom húzza a száját, mert szerinte ez "gyerekes"...

Elvittem egy üzletbe, ahol sok szép díszt lehet kapni, kiszámoltuk ha csak azokat vennénk meg amiket valóban kitennék Húsvétra, akkor is minimum 10-12 E ft-t költenénk. Én meg inkább megvarrom, a saját elképzelésem szerint. Ebben mi a rossz?


2014. márc. 18. 09:09
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem akarok eladásra csinálni.
2014. márc. 18. 09:33
 12/19 anonim ***** válasza:
Párod csinál valami házimunkát? Vagy csak a gépet nyomja?
2014. márc. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%
Én is szeretek varrogatni, díszeket csinálni. A párom pedig örül neki, hogy valami kikapcsol. ő ilyenkor elmegy eddzeni vagy olvas.
2014. márc. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
90%

Én a kérdésre válaszolok: szerintem nincs.

Ezt nem a rosszindulat mondatja velem, hanem a tapasztalat.

A hobbi hozzátartozik az ember személyiségéhez, és nem csak hozzátartozik, hanem formálja is. Ha neked erről le kell mondani a párod miatt, nagyon értékes dologtól, fejlődési lehetőségtől, önkifejezési módról, s nem utolsó sorban remek szórakozástól fosztod meg magad. Ezek nélkül a napi/heti taposómalomba be lehet csavarodni, bele lehet fásulni. Ha másra nem, hát erre simán rámegy egy kapcsolat. Kell örömforrás, és minél több kell. Az nem elég, hogy az embernek van egy barátja...


Nekem 2 hobbim van, az egyiket 15 éve csinálom, soha senki kedvéért nem hagynám abba. A másikat csak 1,5 éve kezdtem, de azt is nagyon szeretem. És ez utóbbi sokkal gyerekesebb, mint húsvéti díszeket varrni! :) Én nem is divat Magyarországon. Mégis nagyon szeretem!

2014. márc. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nem sok jóra számíthatsz. "Vagy megszoksz, vagy megszöksz."
2014. márc. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
14 , mi az? :)
2014. márc. 18. 10:10
 17/19 anonim ***** válasza:
Nekem nemhogy hobbim, de mondhatni szenvedélyem van, ez teszi ki az életem nagy részét. És ez bizony a párom életét is befolyásolja közvetlenül. De elfogadta, mert szeret és tudja, hogy ez nekem mennyire fontos, cserébe én is elfogadok olyan dolgokat, ami az én értékrendemmel nem feltétlen egyezik, de tudom, hogy neki jó. Szerintem ennek így kell működnie.
2014. márc. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
59%
nincs benne semmi gaz, talan zavarhatja h addig nem vele foglalkozol, mas tippem nincs.
2014. márc. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 xeniah ***** válasza:
Vajon mitől gyerekesebb ez, mint számítógépen játszani? Szerintem egyébként nem attól megy tönkre egy kapcsolat, ha a párod nincs oda a hobbidért, vagy te nem rajongsz az övéért, hanem ha nem töltötök időt együtt (közösen csinálni valamit, megbeszélni dolgokat stb.)
2014. márc. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!