Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én viszem túlzásba ezt a...

Én viszem túlzásba ezt a dolgot vagy igazam van?

Figyelt kérdés
Vázolnám a helyzetet, kicsit hosszú lesz, de meg próbálom lerövidíteni. Szóval, 7 éve vagyunk együtt a férjemmel. Van neki egy 14 éves lánya, mindig nagyon jó volt a kapcsolatunk, sokat van nálunk, szinte az egész nyarat velünk tölti, az őszi-téli szünetet is. Most ki járja a 8at és hozzánk költözik. Mivel az anyja nem nyújtja a megfelelő körülményeket, sőt undorítóan viselkedik a lánnyal. A lánnyal mi mindig mindent megbeszéltünk, hozzám jött tanácsért mindenben, én világosítottam fel mindenről. Mindig megköszönt mindent, mindig mondta, h milyen jó, h vagyok neki és bennem megbízhat és bármivel kapcsolatban fordulhat felém.... Sőt, volt, h mondta, h olyan kár, h nem én vagyok az anyukája. Erre mindig is mondtam neki, h sajnos nem is leszek, mert van neki anyja, legyen olyan amilyen, de hát csak ő hozta a világra és én nem akarom helyettesíteni őt... Szóval, én azt hittem, h kialakult közöttünk az a bizalom és tisztelet, h nem fog nekem hazudni, de most mégis megtörtént. Elvesztette a szűzességét, 1 hónapja, de én 1 hónapon keresztül sokszor rá kérdeztem és ezek szerint mindig hazudott, szemrebbenés nélkül. Persze bánt is, h ilyen fiatalon veszítette el, mert azt hittem, h hatottam rá, de ezek szerint nem, ezzel már nem tudok mit tenni, de viszont az, h hazudott nekem nem is egyszer, az nagyon bánt. Azt mondja, h nagyon szégyenli magát ez miatt, mondtam neki, h már tök mindegy, mert már megtörtént... Most pár hónap múlva költözik hozzánk, én már ezek után nem tudom, h h viszonyuljak hozzá, nagyon megbántott, és ezzel tisztában is van. El túlzom ezt a haragot amit érzek belül? Nem kellene, h így megviseljen a történtek? Én mindig is mondtam férjemnek, h ha a lány az anyjával marad, akkor ez lesz, el zülled, mert az anyjától pont ezt látja.
2014. márc. 18. 09:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
76%
Nem biztos, hogy anyja miatt tette. Ma már nagyon fiatalon kezdik a szexet, ne hord le, hanem a védekezésről beszélgess el vele.
2014. márc. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
A védekezés összes formáját felvázoltam már neki, az előnyöket és a hátrányokat is. De bánt, h miért hazudott nekem, mikor rá kérdeztem? :(
2014. márc. 18. 09:48
 3/28 anonim ***** válasza:
24%

Te soha senkinek nem hazuddál, főleg 14 évesen. Igen eltulzód a hazugság is emberi túlajdonság.

Persze megvan a véleményem a lányról de a legkisebb gond a hazugság ténye.

2014. márc. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
78%

Na, most vágom el magam egy életre ezen az oldalon, de kimondom: 14 évesen elveszíteni a szüzességet nem nagy ügy. Nem kell ebbe semmiféle erkölcsi deprivációt vagy éppen a nevelés csődjét belemagyarzáni. Annyi mindentől függ az, hogy ki mikor veszíti el, hogy nem szabad túlzott köetkeztetéseket levonni.

Végképp nem szabad züllöttségről beszélni, a lányban bűntudatot kelteni a szexualitással kapcsolatban, mert az negatívan hathat a későbbi kapcsolataira. Egyszerűen arról kell beszélni, milyen felelősséggel jár ez.

2014. márc. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
83%

Neked van gyereked?

Ha nincs is, tini voltál te is, szóval gondolom te sem kötöttél mindent a szülők/mostohaszülők stb orrára!

2014. márc. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
81%
A reakciód alapján meg lehet érteni, hogy nem mert őszintének lenni. Értem én, hogy Te mindent megtettél a bizalmas viszonyért, de mégis csak Te egy felnőtt vagy, ő meg egy kamasz... csodát nem lehet tenni.
2014. márc. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor el túlzom. Másképp kell kezelnem ezt a helyzetet.
2014. márc. 18. 09:51
 8/28 A kérdező kommentje:
Van egy gyermekem. Az én szüleim semmiről nem világosítottak fel, se a menstruációról, se a szexuális együttlétről. Soha semmit nem mondtak el nekem, barátoktól, internetről tudtam meg a dolgokat, ezért én is nem is éreztem azt, h a szüleim orrára kössem...
2014. márc. 18. 09:53
 9/28 anonim ***** válasza:
51%

A 14 azért nem olyan nagyon korai, nem a világ vége.

Én 15 és fél éves voltam, amikor elveszítettem a szüzességem, és nem züllöttem el, nem lettem r.banc, normális életet élek. És jó viszonyom volt a szüleimmel, mégse mondtam el nekik, úgy éreztem, hogy nem tartozik rájuk.


A másik oldal: az egyetemen volt egy csoporttársam, egy nagyon okos, nagyon helyes lány. 22 évesen még szűz volt, mert úgy nevelték, hogy tartogassa magát az igazinak. Hát, az igazi 22 éves koráig nem jött el, onnantól meg már nem tudott ismerkedni, mert amint bevallotta egy srácnak, hogy ő még sosem volt senkivel, a srác pánikszerűen elmenekült. Azóta 7 év telt el, a lány most 29 éves, azóta is szűz, retteg az ismerkedéstől, a szextől, az anyjával él, és gyűlöli saját magát meg az egész életét. Már teljesen feladta, hogy valaha lesz valakije. Szegény lányt nagyon sajnálom, mert tényleg okos, csinos, kedves, jóravaló ember, aki sokkal többet érdemelne az élettől.

2014. márc. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem azért nem vallotta be, mert egyrészt tudja, hogy te elítéled, ha valaki ilyen fiatalon elveszti a szüzességét (ezt te "elzüllésnek" tartod), másrészt valamennyire ö sem tartja helyesnek, hogy ez megtörtént és emiatt valamennyire szégyellte magát, (valószínüleg nem is feltétlen eltervezve, hanem csak éppen összejött, miveö szerelmes), harmadszor meg éppen a mostani reakciód igazolja valamennyire azt, hogy nem MERT öszínte lenni.

Ettöl függetlenül egyébként neki is szüksége van magánéletre, nem feltétlen akar egy 14 éves lány minden részletet az életéböl megbeszélni a szüleivel (és téged szülönek tart elsösorban, nem pedig barátnönek ).


A helyedben elöször is megkérném, hogy ne haragudjon azért, hogy ennyire túlozva reagáltál, mert egyértelmüen túlzott volt a reakciód.

2014. márc. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!