Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én viszem túlzásba ezt a...

Én viszem túlzásba ezt a dolgot vagy igazam van?

Figyelt kérdés
Vázolnám a helyzetet, kicsit hosszú lesz, de meg próbálom lerövidíteni. Szóval, 7 éve vagyunk együtt a férjemmel. Van neki egy 14 éves lánya, mindig nagyon jó volt a kapcsolatunk, sokat van nálunk, szinte az egész nyarat velünk tölti, az őszi-téli szünetet is. Most ki járja a 8at és hozzánk költözik. Mivel az anyja nem nyújtja a megfelelő körülményeket, sőt undorítóan viselkedik a lánnyal. A lánnyal mi mindig mindent megbeszéltünk, hozzám jött tanácsért mindenben, én világosítottam fel mindenről. Mindig megköszönt mindent, mindig mondta, h milyen jó, h vagyok neki és bennem megbízhat és bármivel kapcsolatban fordulhat felém.... Sőt, volt, h mondta, h olyan kár, h nem én vagyok az anyukája. Erre mindig is mondtam neki, h sajnos nem is leszek, mert van neki anyja, legyen olyan amilyen, de hát csak ő hozta a világra és én nem akarom helyettesíteni őt... Szóval, én azt hittem, h kialakult közöttünk az a bizalom és tisztelet, h nem fog nekem hazudni, de most mégis megtörtént. Elvesztette a szűzességét, 1 hónapja, de én 1 hónapon keresztül sokszor rá kérdeztem és ezek szerint mindig hazudott, szemrebbenés nélkül. Persze bánt is, h ilyen fiatalon veszítette el, mert azt hittem, h hatottam rá, de ezek szerint nem, ezzel már nem tudok mit tenni, de viszont az, h hazudott nekem nem is egyszer, az nagyon bánt. Azt mondja, h nagyon szégyenli magát ez miatt, mondtam neki, h már tök mindegy, mert már megtörtént... Most pár hónap múlva költözik hozzánk, én már ezek után nem tudom, h h viszonyuljak hozzá, nagyon megbántott, és ezzel tisztában is van. El túlzom ezt a haragot amit érzek belül? Nem kellene, h így megviseljen a történtek? Én mindig is mondtam férjemnek, h ha a lány az anyjával marad, akkor ez lesz, el zülled, mert az anyjától pont ezt látja.
2014. márc. 18. 09:39
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Igazad van, ami megtörtént nem lehet visszacsinálni (hazugságra gondolok). Szerintem a jövőben is legyen jó, esetleg mégjobb a kapcsolatotok, hogy ezentúl eszébe se jusson hazudni neked.
2014. márc. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
27%
Miért mi lenen a nagyon korai 11 éves. Persze, hogy angyon korai 14 éves nagy többség még nem is mestruál 14 évesen.
2014. márc. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
93%

Túlzóak az elvárásaid. A 14 éves még egy gyerek. (Akkor is, ha már nem szűz.) A gyerekek hazudnak. Ennyi.

Meg lehet neki mondani, hogy ez bánt téged, de nagy változást ne várj.


A gyerekek félnek, hogy ha megmondják igazat, ami nyilvánvalóan nem fog tetszeni a felnőtteknek, akkor nem fogják szeretni őket. "Egyszerűbb" nem mondani igazat, mert van esély, hogy megússzák. Nem kell túlreagálni. Mondani nem elég, hogy megbízhat benned. Akkor fog megbízni, ha látja rajtad, hogy bármit tesz, ugyanúgy szereted. (Megdicsérni persze nem kell a hazugságért.)


Tedd a szívedre a kezed, te egyszer sem hazudtál anyukádnak?

Vagy soha nem dicsérted meg a kolléganőd ruháját/frizuráját, holott borzalmasan nézett ki?

Soha nem mondtad a férjednek, hogy jó volt, miközben nem?

Soha nem mondtad egy vendéglátónak, hogy finom volt a vacsora, mikor túl sós vagy sótlan volt?


Ha nem, akkor te egy szent vagy! :)

2014. márc. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
82%

"Végképp nem szabad züllöttségről beszélni, a lányban bűntudatot kelteni a szexualitással kapcsolatban, mert az negatívan hathat a későbbi kapcsolataira. Egyszerűen arról kell beszélni, milyen felelősséggel jár ez."


Ez a válasz szerintem 100%-ban hasznos. Csak sajnos sok ember annyira álszent, hogy az már fáj.

Szerintem sem 14 év az optimális életkor a szüzesség elvesztésére, de ha már így alakult, akkor a fentiek a 14 évesre ugyanúgy vonatkoznak, mint a 18-ra és 22-re.

2014. márc. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
38%
Ott a pont. Eltúlzod.. Ezzel csak azt éred el, hogy a továbbiakban sem mer majd őszinte lenni hozzád. Mellesleg most már kell hogy legyen magánélete ami még rád sem tartozik.
2014. márc. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A bocsánat kérés megtörtént. A helyzet az, h nem olyannal feküdt le akibe szerelmes... Nem is a barátja, csak a "haverja". De ez már nem az én dolgom, h kivel történt meg. De akkor túl reagáltam, h hazudott nekem. Írtam az előbb, h az én szüleim semmiről nem világosítottak fel, se menstruáció, se szexuális élet, se betét használat, se tampon használat, se védekezés a szexben, szó szerint semmiről, így nem tartottam "jogosnak" h az orrukra kössem a szűzességem elvesztését....
2014. márc. 18. 10:19
 17/28 A kérdező kommentje:
Az igazság az, h azért mondta el nekem, mert be parázott és segítséget kért. Mivel tegnap hányt és megijedt, h lehet terhes, mondta, h védekeztek gumival, de mint tudjuk, h azért egy gumi nem mindig nyújt 100%-os biztonságot. Mondtam neki, h azonnal kérjen pénzt az anyjától és ma az legyen az első, h tesztet vegyen. Megkért rá, h ne mondjam el az apjának... A baj, h nagyon messze lakik tőlünk, mert ő fél bemenni a gyógyszertárba. Meg venném én neki, de majdnem 100 km-re lakik tőlünk :(
2014. márc. 18. 10:24
 18/28 anonim ***** válasza:

A szüzesség elvesztése pont az a téma, amit a legjobb viszonyban lévők sem szívesen tárgyalnak ki.

Kissé túlzásba estél, igen.

A legjobb amit tehetsz, hogy ugyanúgy foglalkozol vele, mint eddig. A legrosszabb pedig hogy ezt állandóan felhánytorgatod neki.

2014. márc. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Tesztet nemcsak gyógyszertárban, hanem pl DM-bem, Müllerben is lehet venni.
2014. márc. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Na ezt nem tudtam. Én faluban élek, nálunk csak gyógyszertár van. De akkor szólok neki, h menjen be a DM-be. Köszönöm a segítséget.
2014. márc. 18. 10:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!