Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyu egyszerűen rám sózta az...

Anyu egyszerűen rám sózta az állítólagos testvéremet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy anyu mindig is eléggé zűrös nő volt. De mostmár igazán betelt a pohár.

22 éves vagyok, gyakorlatilag még az egész élet előttem áll, ő pedig már sokadjára akaratlanul is belerondít. 22 évesen végre elértem, hogy normális ember legyek (eléggé zűrös pár évet tudhatok magaménak), négy éve van egy nagyszerű barátom, aki mindenben mellettem áll, jól fizető állásom, saját lakásunk, autó, és még sorolhatnám. Elérkeztem oda, hogy minden tökéletes, és akkor jött anyu...

Tavaly váltak el apuval, mert mint kiderült, anyu félrelépett. Azt viszont senki sem tudta, hogy teherbe is esett. Elvonult arra a kilenc hónapra, még most sem tudom, hogy pontosan hova, de valahol eltöltötte a várandós hónapjait, aztán visszament a családi házba. Én és a párom nem éppen túl közel lakunk a házhoz, sejtelmünk sem volt róla, hogy anyu mit csinál ott egyedül. Amikor néha elmentünk hozzá, nem vettünk észre semmi érdekeset, azon kívül, hogy némelyik szobába nem engedte meg, hogy bemenjünk.

Aztán a napokban idegesen felhívott, hogy menjünk el hozzá, mert beszélnie kell velünk. Amikor odaértünk, akkor elővezetett egy alig egy éves kisfiút, akiről első mondatként csak annyit mondott, hogy ő a testvérem. Hát mit kell mondjak, eléggé meglepődtem. Elmagyarázta, hogy nem tudja felnevelni, segítenem kell neki, neki nem megy. Volt nagy kiakadás, kiabálás részemről, de végülis aznap éjjelre ott maradtunk. Másnapra anyu teljesen eltűnt, reggel csak egy SMS-t küldött, abban is csak egy szót: Sajnálom.

Az a helyzet, hogy velem is ugyanezt csinálta, amikor megszülettem. Mindenhova lepasszolt, hogy ne kelljen felnevelnie, és meg is úszta, csak akkor fogadott lányává, amikor "meggazdagodtam" és felhasználhatta a bankszámlámat.

Kérném apukám segítségét, de biztosan rám sem hederítene, mivel sosem volt vele túl jó a kapcsolatom, se vele, se a húgommal (mindkettőjüket 14 évesen ismertem csak meg...), a családi ellentétek miatt. Most mégis mihez kezdjek? Szegény gyerek nem érdemli meg, hogy ugyanazt átélje, amit én anno. De én még nem állok erre készen. Érzem, hogy ez nekem nem menne. De nem szeretném, hogy intézetbe kerüljön, és nem is akarom a rokonoknak "tovább adni". Mert tudom milyen érzés.

Teljesen tanácstalan vagyok.


2009. dec. 15. 21:41
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
96%
Atya Isten, ez az "anya"... ne haragudj, de köptem egyet...
2009. dec. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
92%

Merre ment anyud? Próbáld meg megkeresni! Meghajtom a fejem előtted, szörnyen nagy erő kell most, hogy minden a lehető legnagyobb rendben menjen.

Én kétségbeesetten ülnék helyedben. :(

2009. dec. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
100%
pff...:S ez nem semmi...szerintem minél hamarabb kérj segítséget azoktól a rokonoktól,akikkel jóban vagy és melleted állnak-ha van ilyen.Ezt csak együtt tudnátok megoldani.
2009. dec. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, hol lehet most. Sehogy sem lehet elérni.

Tudom, hogy ő nem nevezhető anyának. De akkoris az anyukám. És egyszerűen nem tudom utálni, még akkor sem, ha ezt csinálja velem. :( Ideges és csalódott vagyok. De az nagyon.

2009. dec. 15. 21:50
 5/64 anonim ***** válasza:
94%

Sajnálom!

Igazán nem tudok mást mondani, csak, hogy sajnálom, viszont ezt neked kell átgondolnod és döntened, de ajánlanám, hogy ne egyedül, nem tudom, hogy van-e a közelben gyámügy, vagy hasonló jellegű hivatal, kérd ki a véleményüket, keritsék elő "édesanyádat" és beszéljétek át higgadtan.

Megérdemelnéd, hogy kicsit magaddal törődj, azok után, amin átmentél, de tudod, hogy ha valami nagyon nehéz feladat áll előttünk, annak mindig célja van.

Vigasztaljon a tudat, hogy jó ember vagy!

Sok szerencsét kivánok neked a továbbiakban!

2009. dec. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 A kérdező kommentje:

Segítséget kérnék, ha lenne kitől...

Apu családjára egyáltalán nem lehet számítani, ők még engem sem szeretnek. Anyu családjára pedig már túl sokszor támaszkodtam, gyakorlatilag anyu édesanyja, és anyu nővérei neveltek fel. Bűntudatom lenne, ha nekik kéne ezt a kisfiút is felnevelniük, ráadásul nekik is van elég problémájuk, pluszban még itt vannak az ünnepek is... A párom családja, akik igazán tudnának segíteni, de nem hiszem, hogy ez épp rájuk váró feladat.

Nagyon kellemetlen helyzet.

2009. dec. 15. 21:54
 7/64 anonim ***** válasza:
90%
Lehet hogy hülyén hangzik: De én most úgy átölelnélek. Fogalmam sincs mit tudnék tenni. Talán első lépésként keresés a rendőrséggel. Családsegítő. Nem veszik el a babát ha te azt mondod, hogy nevelni szeretnéd, max. mennek hozzátok látogatni, segíteni.
2009. dec. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
100%
Egyet ne feledj el; a tesód nem akarta mindezt és ha segítesz rajta, elsősorban nem anyukádnak teszel szívességet, hanem egy kisgeyereknek, akinek lehet, normális élet juthat, hisz Te már jó úton jársz.
2009. dec. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
32%
szerintem ez kamu kérdés. elég meseszerű, filmbeillő.
2009. dec. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
92%

Hát nehéz helyzet, de én a helyedben felnevelném. :S

A kicsi nem tehet semmiről! Hol van most? Nem hiányolja anyukátokat?

2009. dec. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!