Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg tud változni valaki...

Meg tud változni valaki ennyire? Bízhatok még benne valaha?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég tanácstalan vagyok, ezért kérném a véleményeteket!

33 évesek vagyunk a feleségemmel, és nemrég mesélte el, hogy 6-8 éve rendszeresen megcsalt, összesen 5 férfival, 4-el le is feküdt. Annyit kell rólunk tudni, hogy soha nem voltunk egyszerű pár, mindig veszekedéssel tarkított volt az életünk, igazából az ágyban értettük csak meg egymást. Ebben az időszakban költöztünk külön a szüleinktől, a gyerek akkor ment óvodába. Rengeteget nyírtuk egymást, én is sokat csavarogtam. Azóta született még egy pici, ő most 2 éves. A feleségem azt mondja, ő lezárta az életének azt a szakaszát, ezért is szeretett volna egy 2. gyereket, de csak most merte elmesélni mit tett,mert mostanra rendbejött a kapcsolatunk is. 16 éves korunk óta együtt vagyunk, igazi kapcsolata egyikőnknek sem volt előtte. Amiket csinált, azok futó kalandok voltak, 1-2 találkozás, aztán vége is lett. Azt mondja, ezzel pótolta be az életéből kimaradt bulizásokat, pasizásokat. Ennyi neki elég volt, meg is bánta, soha többet nem tenné meg.

Szerintetek meg tud változni valaki ennyire, bízhatok még benne valaha?


2009. dec. 16. 01:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Ez nagyon nehéz lehet. Soha nem fogsz bízni benne teljesen. De ha ő mondta el magától, akkor úgy gondolom, hogy tényleg lezárta ezt a szakaszt az életében, különben nem mondta volna el. Valószínűleg tiszta lappal akar indulni, ezért volt őszinte Hozzád.

És igen, meg tud változni ennyire. Minden ember változik. Gondolj bele, mindenki ezt csinálja fiatalon, egyik kapcsolatból ki, a másikba be, bulizások és mégis sok emberből rendes, normális házastárs lesz. Nála ez a korszak sajnos akkor jött, mikor már családja volt. Írod, abban az időben sokat veszekedtetek, Te csavarogtál, most helyre állt a kapcsolatotok. Ha van bennetek erő és akarat, akkor lehet, hogy most jön életetek szép időszaka. Ha túl tudod tenni magad a rossz dolgokon, ami nem lesz egyszerű, mert mindig arra fogsz gondolni, hogy mi van, ha megint megteszi, de neki kell Téged meggyőznie, visszaszereznie a bizalmadat.

2009. dec. 16. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem az emberek nem változnak, max ideig-óráig.
2009. dec. 16. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Még egy dolog, amit nehezen értek meg. Igaz, hogy elmondta, de kb 3 hónap alatt tudtam kiszedni belőle a teljes igazságot, szépen lassan csepegtette a dolgait. Először csak azt mondta el amiről úgy gondolta, hogy meg tudom emészteni, aztán lassan mindig egy kicsit hozzátett. Ezzel mondjuk sokat ártott az ügynek. Azt mondja, neki annyira nem volt fontos ez az egész, hogy ki is törölte a fejéből, ezért nehéz újra feleleveníteni az akkor történteket. Ezt miért csinálhatta?
2009. dec. 16. 06:58
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
Én örülnék neki, ha a párom ilyen őszínte lenne és megbízna bennem, annyira, hogy ilyen nehéz dolgot elmondjon.Igaz előbb kellett volna és a legjobb az lett volna ha nem teszi meg.Figyelj a jelekre, próálj kedves lenni és támogasd mindenbe.Próbáljatok meg mindent megbeszélni, és ha van valmi probléma akkor azt oldjátok meg.Lehet igazat mond, sose lehet tudni.Gondolj a gyerekekre és mutasd ki, hogy szereted és számíthat rád.Ha el akarna válni akkor már megtette volna, szóval valami miatt veled van.
2009. dec. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%

Mivel írtad, hogy fiatalon kerültetek össze, ezért valahol lehet érteni, hogy nem éltétek ki magatokat.

Színészkedni az ember tud 1-2 hónapig, de örökké sosem.Kutyából nem lesz szalonna.

Te életed, de én ezt biztos nem tudnám elviselni.

2009. dec. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%

Biztos,hogy most úgy érzi,hogy megbánta,megváltozik stb...

Viszont az is biztos,hogy bármilyen gondja-baja lesz,úgyanúgy meg fogja ismét tenni.Ez jellem kérdése.Már csak az a kérdés,te mit vagy hajlandó elviselni.

2009. dec. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
Hátha elmondta ezeket, és nem azért mert úgyis kiderült volna, akkor lehet, hogy komolyan gondolja. Azért furcsa.
2009. dec. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem az már valami, ha bevallotta, tényleg szerethet téged. Mondjuk, ha már ennyiszer megtette, tényleg megteheti újra és észre sem veszed majd, ahogy eddig sem.


Nem megbántani akarlak, de nem hiszem, hogy tud tartós lenni egy olyan házasság, amiről ezt írod: "soha nem voltunk egyszerű pár, mindig veszekedéssel tarkított volt az életünk, igazából az ágyban értettük csak meg egymást." Ez elég egy házasságban?

2009. dec. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%
09:05: meg a szex sem volt eleg jo, mert akkor nem ment volna felre a no. Ugy el van rontva ez a kapcsolat, ahogy van.
2009. dec. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mint írtam, az utóbbi 3 évben minden rendbejött, talán mostanra nőttünk fel egy kapcsolathoz. Amúgy én is megcsaltam, bár a házasságunk alatt csak 1 esetem volt. Ő előtte soha nem csalt meg, ez az összes tényleg ebben a 2 évben volt. A sexről annyit, azt mondta, ő soha nem azért ment, hanem a bókok hiányoztak neki, meg az udvarlás, amit akkor tőlem nem kapott meg. A sex csak úgy jött, a helyzet hozta. De közelében sem volt annak, amit együtt csinálunk. Ez mondjuk nálam is így volt. Valszínű azért vagyunk még mindig együtt, mert egyikünk sem talált hasonlót sem, mint a párunk.
2009. dec. 16. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!