Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha gyereket szeretnétek, ti...

Ha gyereket szeretnétek, ti az alábbi helyzetben már most elkezdenétek próbálkozni, vagy várnátok még pár hónapot?

Figyelt kérdés

A párommal mindketten nagyon szeretnénk már gyereket.

Csak az a gond, hogy bár több éve külön élnek a feleségével, még csak pár hete lettek beadva a válási papírok.

A párom szerint már most nyugodtan elkezdhetünk próbálkozni, azzal érvel, hogy azért nem mindenkinek sikerül elsőre, lehet hogy hónapokig nem is jön össze a baba.

Én viszont szeretném megvárni, amíg kimondják a válást, hogy teljesen "tiszta" legyen a helyzet. Viszont az is tény, hogy egy válóper simán eltart 6-8 hónapig is, hiába van mindenről előzetes megállapodás köztük. Meg persze türelmetlen is vagyok, másra se tudok gondolni, csak arra, hogy mennyire szeretnék már gyereket. :)


Ti mit tennétek, várnátok, vagy belevágnátok most?



2014. márc. 24. 09:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
91%

Az nem mindegy, hogy milyen idősek a gyerekek. Ha van 18 éven aluli, akkor általában elrendelnek egy félévnyi gondolkozási időt. Ez a barátnőméknél is így volt, pedig ott már 17 éves volt a gyerek és mindenben megegyeztek előre. Majd egy év volt, mire hivatalosan is elválasztották őket.

Én mérlegelném, hogy van-e miért várnom. Ha esélyes, hogy évekig is elhúzódik, akkor nem várnék. Ha úgy néz ki gyorsan menni fog a dolog, akkor kivárnám a saját lelkem miatt. Azt mindenképpen megvárnám, hogy kitűzzék az első tárgyalás időpontját és ennek megfelelően döntenék.

2014. márc. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

"A párommal mindketten nagyon szeretnénk már gyereket."

A párodnak már van gyereke. Plusz a párod valaki más férje. Ha állítólag évek óta különélnek, veled meg már olyan régóta együtt van, hogy már a gyerekvállalást tervezgetitek, akkor miért csak most lett elindítva a válás? Itt valmi nem tiszta. Én várnék, mert ebből még nagyon nagy pofáraesés lesz...

2014. márc. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ez inkabb akkor lenne gond, ha a no oldaláról lenne a valoper, ugyanis akkor ha nem telt meg el háromszáz valahány nap a valas kimondása óta, a férj nevére anyakonyveznek a gyereket,
2014. ápr. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!