Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Érdemes-e kitartanom mellette,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes-e kitartanom mellette, és folytatni vele?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, és rettentően tanácstalan. Már elmúlt 2 éve, hogy összejöttem a barátommal (Nekem ő az első). Nagyon szerettük egymást, mindenben a kedvemben jár, ahogy én is. Gyönyörű sms-eket kaptam tőle, mindig azt éreztem hogy nagyon szerelmes belém. Aztán ahogy telt az idő úgy kezdtek elmaradozni a kedves sms-ek, a cirógatások... Közben felvettek egyetemre, és nagyon félt hogy elveszít, ekkor jelentkeztek nála először a féltékenység jelei, de amikor csak tudtam mindig haza jártam hozzá, de a végén már azt éreztem hogy nem is örül neki. Pedig nekem is nagyon fontos volt hogy vele lehessek. Ha a barátnőimmel elmentem volna buliba, akkor nem engedte hogy menjek... Most ott tartunk, hogy rengeteget veszekedtünk az elmúlt 2 hónapban. Én elmondta neki, hogy mik azok a dolgok amik bántanak, de ezeket csak úgy hallja meg mintha őt hibáztatnám mindenért, pedig nem. Egyszerűen csak szeretném vele együtt megoldani a problémákat. Ebben a veszekedős időszakban állandó jelleggel a haverjaival járt bulizgatni, ami úgyszintén nagyon bántott... Velük ment karácsonykor meg szilveszterkor is bulizni... Aztán mikor végre elvitt volna engem is bulizni, akkor megint bejelentette hogy jönnek a fiúk is, aminn persze nagyon kiakadtam, és ez nem tetszett neki, azt mondta hogy el kell gondolkoznia azon, hogy szüksége van-e neki erre... Pedig elmondtam neki, hogy csak arra vágytam, hogy végre csak velem foglalkozzon. Jah, és akkor azt is el kell hogy mondjam, hogy amikor én is vele vagyok buliban, akkor egyszerűen nem képes jól érezni magát, én nem táncolhatok úgy, ahogy szeretnék, mert az szerinte nem oda való. Ő sosem táncol velem, csak áll valahol aztán vágja a keserű képeket. Ez is rettentően bánt, hogy velem nem tudja jó érezni magát. Ezeket a dolgokat mind meg is beszéltem vele úgy ahogy, de most megint közbejött egy probléma, hogy koleszos leszek, és hogy ő ezt nem fogja bírni... Fiúk és lányok is vannak vegyesen ebben a koliban, és most megőrül a féltékenységbe megint, és azt mondja hogy én szép lassan el fogom őt felejteni, meg hogy találok nála jobb valakit... Szörnyen kishitű, és nem sok önbecsülése van sajnos... Ugyanakkor már azt sem érzem benne hogy annyira szeretne, nem ír nekem már szépek, pedig mondtam neki, hogy nagyon jól esne. Nem törődik velem annyit amikor együtt vagyunk, úgy érzem, hogy nem szeret már úgy mint az elején, de ugyanakkor azt mondja hogy nem akar elveszíteni. Nem tudom eldönteni, hogy tényleg szerelmes-e még belém, vagy csupán birtokolni akar... Sokszor azt éreztem ebben az időszakban, hogy talán nincs is már értelme folytatni, de közben meg szeretem őt, és szeretném, ha minden olyan szép lenne mint a legelején... Úgy érzem mindkettőnket megkeserítette a sok veszekedés, főleg egy dolog miatt. A cigiről le szerettem volna szoktatni, de nem ment, és helyette rengeteg konfliktus jött, meg hogy ő nem akar papucs lenni... Nem azt látta meg, hogy jót akarok és segíteni neki, hanem hogy követelőzök... nah, de már túl hosszú lesz ez a történet, csak az a baj, hogy még így is töredékét írtam le annak, amik történtek... Egyszóval nem tudom eldönteni, hogy mi lenne a helyesebb, benne maradni ebben a helyzetben, amiben rengeteg dolog bánt, és sajnos tudom hogy nem sok esély van rá, hogy változzon értem. Vagy hagyni és kilépni belőle, amibe úgyszintén bele fogok őrűlni... ???? Jó tanácsokat szívesen fogadok.
2010. febr. 3. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:

hmm..

hát azt levettem az írásodból, hogy Te még szereted Őt.. de nekem úgy tűnik, hogy Ő csak birtokolni akar.. :/

gondolkodj el azon, hogy mi lenne, ha egy új kapcsolatba kezdenél, ahol megvan a rózsaszín köd, a szerelem, az odaadás.. és nincs veszekedés.. :/

vagy ha nem akarsz vele szakítani, én egy mosolyszünetet mindenképp ajánlanék, legalább mindketten átgondoljátok, hogy mit is szeretnétek a továbbiakban..

sok sikert :)

18/l

2010. febr. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nagyon egyutt erzek veled.Fel eve en si hasonlo dolgokon mentem kereszetul.A helyzet esa tortenet ugyan ez annyi kulonbseggel,hogy mi nem mentunk el bulizni mert ha elmentunk volna annak csak vita lett volna a vege.

Fiatal es naiv voltam...

Igy utolag sokmindent maskepp csinalnek de mar tul keso!En batrabb voltam mint te,mondvan meg fiatal vagyok elottem az elet nem o az egyetlen pasi a vilagon.Szakitottunk!Nem birtam tovabb a vitakat,a feltekenykedest,a tavolsagot...

Egy darabig nem volt semmi baj..jol ereztem magam,jo volt a szabadsag,vegre jol erezhettem magam a bulikon.Aztan nemis olyan sokara elekezdett hianyozni...bantam,hogy nem harcoltam eleget.De persze a noi buszkeseg ezt nem engedte o elotte is belatni ugyhogy vegleg eltavolodtunk.Ma mar nem is beszelunk egymassal.

Valamilyen szinten meg azota is banom ezt,mivelhogy az utobbi fel evben nem talalok ra a szerelemre...nehezz nelkule.

Fogadd meg a tanacsom es tanulj az en hibambol...ha neheznek is tunik megeri a harc ha igazan szereted.


BB

2010. febr. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én igazán szeretem még mindig, és végülis úgy érzem ő is szeret engem, csak talán a jelenlegi helyzet miatt távolodott el kicsit jobban... Nekem is mindenki azt mondja, hogy nem csak ő létezik, meg hogy más is fog így szeretni, de én jelenleg azt nem tudom elképzelni, hogy ém mást szeressek... Ezért félek szakítani... Te pedig fel a fejjel, biztosan találkozni fogsz az Igazival, szorítok, h így legyel. :) És köszönöm a tanácsod, azt hiszem, még nem adom fel, kell még idő hogy tisztázódjanak a dolgaink.
2010. febr. 3. 18:07
 4/10 anonim ***** válasza:

A féltékenység teszi ezt vele, ami átcsap néha irigységbe, ami az önzésbe hajtja, és végképp te leszel ennek a sértettje.

Mondd meg neki, hogy ha azt szeretné, hogy ez a kapcsolat továbbra is működjön, akkor itt a lehetőség, bizonyítsa be! Ha szeret, akkor meghunyászkodik, és megteszi, amit kérsz, ha viszont nem, akkor.... Kiderül, hogy ki is valójában. Mondd el, hogy téged bánt a viselkedése, és ezért nem okolhat téged, mert te egyszerűen már nem tudsz idomulni hozzá. Ha veszekedésbe csapna át a dolog, akkor mindenképpen zárd le a vitát.. érted... :(

Nincs értelme egy züllött kapcsolatnak, hiába szeret, ha nem képes felfogni, hogy nincs joga téged korlátoznia, akkor fel is út, le is út!

Erős légy!

2010. febr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Szia!


Elöször is, ő még szeret sztem, de az is lehet hogy megszokás... Én is ugyanígy tettem tönkre egy kapcsolat, annyira féltem hogy elveszítem, hogy végül ez lett a veszte a kapcsolatnak. Viszont később nem bántam meg mert beláttam hogy az volt a probléma, hogy bármennyire is elvakult voltam, nem tudtuk megbeszélni a dolgot. Egyetlen tanácsot tudok mondani, mindenképp próbáljátok megbeszélni, vagy mond ki hogy ha ez így megy tovább legyen vége, a reakciójából tudni fogod hogy tényleg szeret-e. De ami nem megy, ne erőltessétek, tudom hogy most én könnyen beszélek... de lehet hogy ha szétmentek mindkettőtöknek jobb lesz. És ha esetleg vége lesz, lehet akkor jön rá, hogy túlzottan elvakultan szeretet... és sztem most is csak attól fél, hogy mi lesz vele ha elveszít...

2010. febr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem foglalkozz vele, hagyd a pi*csába, ha ennyire féltékeny és nem bír megbízni benned, már rossz az egész. Én is voltam koleszos közben volt barátnőm is és csak hétvégéken találkoztunk, de minket ez csak megerősített.

Ha nem bírja veled jól érezni magát akkor szvsz semmit nem akar, csak hogy az övé legyél, de ha pl ott vagy amikor bulizni akar akkor már teher vagy neki.


Ilyen srác nem érdemel meg egy olyan kedves lányt mint te (ezt az irásodból gondolom:):)


19/F

2010. febr. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én tudom,miért nem érzi jól magát buliba,ha te is ott vagy!Mert annyira féltékeny,hogy állandóan téged néz,kivel mit csinálsz,hogy táncolsz,kivel beszélgetsz,és ezért nem tud felszabadulni.Egy dolgot tehetsz.Mond el neki kerek perec,hogy mi a baj vele,és ha nem változtat,elveszít!És ha rájön,vele maradsz,de ha akkor sem,akkor én szakítanék!!
2010. febr. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindegyőtöknek köszönöm a tanácsát, azt hiszem mindegyőtök hasznos dolgokat mondott. Sajnos azzal már nem sok mindent érek el nála, ha megijesztem, ezt már túl sokszor játszottam el vele... :( Megbeszélni sem tudom vele normálisan, mert nem hiszi el hogy ezek a dolgok engem valóban bántanak. Azt gondolja, hogy én ezt csak azért csinálom, hogy mindig szekáljam valami miatt, és hiába mondom, hogy ez nem így van, akkor sem tudom meggyőzni... Szóval én már azt érzem semmit sem fog értem változni, neki előrébb valók a haverjai, és a berögzött rossz szokásai... Semmi hálát nem érzek tőle, hogy örülne neki, hogy vagyok neki, és szeretem... Ez fáj a legjobban. :( Mostmár rá kell, hogy jöjjek, hogy ennek nincs már értelme, ha csak én adok bele mindent ebbe a kapcsolatba, de közel sem kapok vissza annyit...
2010. febr. 5. 15:22
 9/10 anonim ***** válasza:
A szakítás megoldás.
2010. febr. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi lett a vége? :D Szakítottatok vagy azóta is együtt vagytok? :)
2017. márc. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!