Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy történik a genetikai...

Hogy történik a genetikai tanácsadás a családtervezés fázisában, ha az egyik fél genetikai rendellenességgel született?

Figyelt kérdés
Párom genetikai rendellenességben "szenved", emiatt gondoltuk, hogy gyermekvállalás előtt elmennénk genetikai tanácsadásra. Olvasgattam a neten, hogy van olyan lehetőség, hogy vért vesznek és ebből meg tudják állapítani, hogy mit örökíthet tovább. Elég drága, nem tudom, megéri-e kiadni annyi pénzt. Köszi előre is a válaszokat :-)
2014. jan. 9. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Ilyen nagyon nincsen amire te gondolsz, mert rengeteg pénzbe kerülne és felesleges is.

A férjednek van egy betegsége ami bizonyára jól ísmert genetikai betegség, így tisztában vannak azzal, hogyan örökíthetö.

A genetikai betegségeknek több féle képen vihetö tovább.

Elég ha az egyik fél szenved ebben a betegségben, akkor rögtön az utódok fele is örklödik, vagy nagy aranyban elföordulhat, hogy öröklödik.

Vannak viszont olyan genetikai betegségek amiket csak akkor lehet otvább adni, ha mindkét fél ebben a betegségben szenved vagy hordozója ennek. Ha ebböl egyik fél egyáltalán nem hordozója vagy beteg, akkor az utódok semmi képpen Sem lesznek betegek vagy hordozók.

Szerintem a férjednek sokat kellene tudni, mi is a betegsége és azt, hogyan is örökíthetö. èn úgy tudoim egyes betegségekben szenvdeöknél a gyermekvállalás Tilos.

2014. jan. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen vérvételre gondolsz és milyen betegsége van a párodnak. A saját példánkból kiindulva a párod kezelőorvosával kellene beszélnetek.

Az utódok szempontjából nem mindegy, hogy "csak" egészséges hordozó a leendő apuka vagy beteg is.

Nálunk is van a páromnak egy genetikai betegsége, aminek egészséges hordozója, de ő maga nem beteg. Mi a kezelőorvosával kezdtük, génszinten tudjuk, hogy mi a probléma. Sajnos az ő betegségét 150 különböző mutáció okozhatja - ha nálam ezek közül bármelyik előfordul, akkor lehet gond. Ezt a 150 génmutációt végig analizálni nagyon drága lett volna. Nekünk előzetesen pont a költségek miatt nem tudtak segíteni, csak egy arányt mondani arra, hogy mekkora az esélye annak, hogy a gyerekünk beteg lesz. Azt hogy van-e öröklődés, igazából csak chorion biopsziával lehet legkorábban megállapítani, amit 10-12 hét környékén végeznek.

2014. jan. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Albínó a párom. Erősen gyengénlátó, de kb ennyi. A haja szőke, a szeme kék, a bőre fehér. Azt az információt kaptuk, hogy csak akkor lehetnének a gyerekeink is albínók, ha én is hordoznám a hibás gént. Amennyire tudtuk végigmentünk a családfámon és nem volt albínó a családomban.
2014. jan. 9. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!