Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Értelmes családtervezés....

Értelmes családtervezés. Teljesen eltűnt már?

Figyelt kérdés
Először is leszögezném, hogy nem vagyok vallásos. És nem is azt mondom, hogy a házasságig várnék a szexel, csak azt, hogy amíg nem annyira stabil a kapcsolat, hogy akár a gyerek is jöhet, addig nem feküdnék le senkivel. Miért nem? Mert becsúszhat védekezés mellett is, még ha kicsi is rá az esély. Szerintem ez egy komoly érv, mégis engem néz hülyének a fél világ és nem értem miért. Sokan veszítik el a szüzességüket 16-7 éves korban, azt mondják ez már normális, de ha egy tininek becsúszik akár védekezés mellett is, akkor vagy a szülei nyakára szül, vagy abortuszt csináltat, ami legjobb esetben is egy lelki trauma. És nem egyszer fordul elő ilyesmi. Tényleg nem értem, miért az számít ma hülyének, aki inkább várna pár évet az első alkalommal? Szinte senkivel sem találkozom, aki velem értene egyet. Kivéve a vallásosok, de még közülük se mindegyik. És ez kezd kicsit kiakasztani, félek, hogy minden srác faképnél fog hagyni, amiért ilyen óvatos vagyok. Bár már nem vagyok kiskorú, még nem állok a saját lábamon. Tanulok még. Ha most velem fordulna elő egy baleset, az is vagy a kukába, vagy a szüleim nyakára menne. Tényleg megéri a kockázatot?
2014. ápr. 5. 21:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%
Csak ne csodálkozz, ha végén vénlány maradsz.
2014. ápr. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
56%
Annyira örültem volna, ha 16 évesen azzal kell váratnom a barátomat, hogy "értelmes családtervezés". Csak hát a kutyát előbb, mint engem. De nem haltam bele, hogy 18 éves koromban veszítettem el a szüzességemet, szóval más sem fog belehalni a várakozásba, ha így jobban érzed magad. Én is örültem valahol, hogy már 18 vagyok, és már kevésbé baj, ha becsúszik egy baba.
2014. ápr. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
85%

Védekezés mellett is becsúszhat a baba, ez igaz. Akkor többféle módon kell védekezni egyszerre, pl. tabletta mellett óvszer, akkor kizártnak tartom, hogy összejöjjön. Mennyi az esélye, hogy nem hat a tabletta, kiszakad a gumi és még épp peteérésed is van?


Nem azt mondom, hogy el kell kapkodni az első együttlétet. Várd meg azt az fiút, akivel tényleg érdemes lesz. De ha már megvan, akkor ilyen családtervezési parák miatt ne várasd évekig (feltéve, hogy van türelme évekig várni).


A nagyobb problémád szerintem az, hogy annyira erős benned ez a félek nehogy teherbe essek érzés, hogy ha össze is jön valakivel az együttlét, nem fogsz tudni ellazulni, mert attól félsz, nehogy terhes legyél. Ez pedig elég sok probléma forrása lehet a jövőben.

2014. ápr. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
77%

Jó hogy ilyen felelősségteljes vagy, de ezt a szemléletet újra fogod gondolni, amint szerelmes leszel. Teherbe esni nem olyan könnyű, mint ahogy a kérdéseket olvasva tűnik. Itt a védekezést úgy értik hogy "időben kivette és a hónap második csütörtökének reggelén úgysem lehet teherbe esni"... Hogyha szeded a bogyót és mellette gumit is használtok, ki van zárva hogy teherbe ess.

Megéri a kockázatot, mert a kockázat nem 50-50%, hanem minimális odafigyeléssel 99,999%- 0,001%.


23 vagyok és 16 évesen vesztettem el a szüzességem, és egyszer sem kellett még aggódnom, hogy teherbe estem-e.

2014. ápr. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"És nem is azt mondom, hogy a házasságig várnék a szexel, csak azt, hogy amíg nem annyira stabil a kapcsolat, hogy akár a gyerek is jöhet, addig nem feküdnék le senkivel. "


Sok embernél például a gyerek a házasságot követi,nem fordítva,ezért (sem) értenek veled egyet.

És a szex fontos része egy kapcsolatnak,beletartozik.Sokan csak 30 felett szülnek,főleg anyagi okok miatt,nem 100 évvel ezelőtt vagyunk amikor 16 évesen házasodtak és szültek a nők.

2014. ápr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
27%

Én meg örülök, ha valaki végre normálisan gondolkodik ilyen fiatalon.

Nem muszáj a házasságig várnod, de semmit nem vesztesz ha tényleg komoly kapcsolatban leszel valakivel együtt. Ha igazán szeretni fog az illető nem fog faképnél hagyni, ne izgulj.

2014. ápr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
62%
Ezen elgondolás alapján én 27 éves koromig nem szexeltem volna. Ehelyett 15 évesen vesztettem el, amire nem vagyok büszke, de nem is bántam meg. 12 év alatt összesen 2 eseményutáni tablettát vettem be, és jó pár év volt köztük. A férjemmel megbeszéltük, hogy akkor jövő nyáron összeházasodunk, év elején elkezdhetem szedni a magzatvédőt. Esküvő után 2 hónappal terhes lettem. Én ezt hívom családtervezésnek.
2014. jún. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Találtál már pasit, aki ezt elfogadja?


Ha van ilyen pasi, az vagy inpotens, vagy más miatt nem képes a szexre. Komoly kapcsiban meg kiderül...egy nulla. Onnan már nem fogsz kilépni. Egész életedben kielégítetlen, megkesetedett vénlány leszel.

2015. júl. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!