Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyan párkapcsolatb...

Vannak itt olyan párkapcsolatban élők, ahol csak a férfi dolgozik munkahely hiány, baba, vagy mert megteheti hogy nem dolgozik okok miatt?

Figyelt kérdés

Igaz-e hogy napjainkban az emberek 90%-ban ismerős által kapnak munkahelyi pozíciót?

A ti városotokban is a közmunka van és ennyi a munkahely teremtés?

Vannak olyanok akik mertek úgy gyereket vállalni, hogy csak az apának volt fizetése?

Melyik városban élsz, hogy ennyire nincs munkahely?

Mennyi fizetést kap a párod, férjed, hogy neked nem kell dolgoznod?

Hány éves vagy és hány gyereket tervezel és velük hány-hány évet szeretnél otthon maradni?



2014. ápr. 7. 13:15
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

1. Hogy ilyen nagyságrendileg ismerős függő-e a munkahely, azt nem tudom. De tény, ha van egy ismerős, aki jó körökben mozog, akkor sokkal könnyebb általa a munkalehetőség.

2. Én vidéken élek, így igen, itt van közmunkaprogram. De persze ez sem megoldás, mert csak ideig-óráig, rosszabb esetben 2 hónapig, jobb esetben, max. 1 évig tart.

3. Igen, vannak olyanok, akik úgy vállalnak gyereket, hogy csak egy fizetés van. Speciel amikor mi vállaltuk, akkor dolgoztam ugyan, de nem voltam bejelentve, de korábbi fizetésekből, bevételekből volt nekem is megtakarításom, így nem volt gond, mert volt miből és van miből gyereket nevelnünk. Igaz csak egyet. Ez is elég anyagi szempontból.

4. És mint említettem nem városban, hanem vidéken élek, egy kis településen, így még nehezebb munkát találni, ugyanis itt helyben nincs munkalehetőség. Mert minden hely be van telve, a közeli városban pedig nem szeretik a vidékieket, mert úti költséget kell téríteni, vagy ha nem is térítenek, mert nem akarnak, akkor meg az a gond, hogy mi van, ha nem jön a busz, vagy késik és nem érsz be a munkakezdésre.

5. Jelenleg állást keresek éppen, ugyanis a korábbi munkahelyemre nem tudtam visszamenni, de keresek ezerrel és kb. 100-120 000 Ft jön be tisztán a páromnak. És hitelünk nincs. De mondom, vannak tartalékaink. Amihez én is korábbi évekből hozzátettem. Illetve csak a szükséges dolgokat vesszük meg, így megvagyunk. De nagyon kell már a munkahely, ha minden igaz, jövő hónaptól már lesz is.

6. 26 éves vagyok, 3 évet voltam itthon a fiammal, és többet mint korábban is írtam, nem tervezünk.

2014. ápr. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 MrPifta ***** válasza:
89%
nálunk csak a férfi dolgozik. Mert mindketten férfiak vagyunk.
2014. ápr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
71%
akko a baba miatt nem kell aggódni?
2014. ápr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
51%

bidam bidam.


az mi? valami új liberális rosseb?

2014. ápr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
82%

Kicsi városban élek, és igen, kell a protekció. Mondjuk úgy, hogy puncsos voltam, és én ezt vállalom is, mert ez így megy sajnos mindenhol, csak sok esetben nincs kimondva. Nyugdíjba ment előttem egy hölgy, öten pályáztunk a helyére, kettőnknek volt szakirányú végzettsége, és én kaptam meg az állást. Pláne, hogy rengeteg esetben az játszik, megjelenik az újságban pár állás, és már rég be van töltve de ki kellett írni.. Nekem is lett volna máshol, de muszáj volt helyben vállalnom munkát, hogy ne essen szét a családom. A férjemet ide köti a vállalkozás, a lányunk 3 éves.

Van közmunka, sokan várnak rá. Mint mindenhol, itt is vállalnak 1 fizetésre gyereket, vagy egyet vagy pedig hármat, mert úgy éri meg. Nagyon nincs munka itt, fiatalok mennek el, lassan elöregszik a város. Összeget nem írok ki, ha nem gond.

28 éves vagyok, és köztisztviselő, 1 gyerek van, nem tervezünk többet, 2 évet voltam itthon.


Szerintem aki protekciós, és kap állást, nem fogja visszautasítani.

2014. ápr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
65%
Lemaradt, hogy 2 évig voltam itthon, GYED-en, utána nem vettek vissza az előző munkahelyemre. Hitegettek, és mikor mentem volna, akkor tudtam meg, hogy 3 hete betöltötték a helyem, szóval erről ennyit. Így megy, és ez undorító, de dolgozni kell, mert pénzből élünk.
2014. ápr. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
86%

#9, és mit csináltok ha lányotok lesz?


Én 30 leszek, koromból kifolyólag jó ha egy gyerekem lesz (jelenleg nincs komoly kapcsolatom). De egy fizetésre én is csak akkor vállalnék gyereket, ha az fizu tényleg olyan magas.

2014. ápr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten elunk es ismerosnel dolgozrram 4 otaban, mert otthon unalmas volt. A parom a minibalber kb tizszereset keresi, igy nem kellene dolgoznom de nekem igy jo. 29 vagyok 3 babat tervezunk es jovore az elsot.

Ha nem lenne munkank is szulnek mert a csaladom tamogatna, nem lenne hianyunk semmiben. Es max. 2 evet maradnek itthon.

Ja es a parom is ismeros altal talalta a munkat.

2014. ápr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Ausztriában lakunk, férjem dolgozik, nekem jelenleg alkalmi munkáim vannak. Volt 1,5 évig szerződéses munkám, de nem hosszabbítottak. Folyamatosan keresek, de azt beszéltük meg, hogy csak szakmába vágó munkát vállalok el, mert szerencsére annyira nem vagyunk megszorulva. Ha meglennénk, elmennék dolgozni végzettségemnek nem megfelelő munkába is.


1. A munkáim nagy részét nem ismerősön keresztül találtam.

2. - nem tudom.

3. Még nincs gyerekünk, úgy tervezünk, hogy én is dolgozni fogok, már mielőtt vállalunk.

4. Van munkahely, csak szakmaváltás miatt nincs elég tapasztalatom, hogy felvegyenek, ingyen meg nem megyek el dolgozni, így egyelőre alkalmi munkákat csinálok, hogy legyen tapasztalatom.

5. 2000eurót kap(nettó), de ebből nagyon sok elmegy a rezsire, kocsira, megélhetésre, valamennyit azért még így is tudunk félretenni.

6. 27N, 1 vagy 2 gyereket tervezünk, addigra szeretnénk mindketten itthonról dolgozni, így nem lesz megkötés, hogy mennyit maradjak vele itthon. Bölcsibe nem tervezem elvinni.

2014. ápr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
30%
A parom kint dolgozik kulfoldon,csak hetvegeken van itthon,a lanyunk most lesz 3 de erre olyan munkahelyet lehetetlen talalni ahol reggel 8tol delutan 4ig lenne a munkaido,mivel eddig van ovi,szoval az van hogy akkor osszehozunk egy kistesot mivel igy is ugy is akarunk legalab 1et aztan majd meglassuk aztan mi lesz. Nagyon nehez erre elhelyezkedni,lehetetlen normalis fuzeto munkat talalni,meg olyat se lehet ahol keves a fuzetes mert minden allas foglalt. Szlovakiai magyar vagyok a magyar hatar mellol. A parom olyan 300 000 ft-t keres havonta plusz meg en kapok olyan 60 000 ft-t a kicsire,nagyon sok a kiadas(kolcson,alberlet,a parom a fiara fuzet 75 000 ft-t havonta)de meg tudunk elni......olyan 90-100 000 ft marad a megelhetesre.
2014. ápr. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!