Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyan párkapcsolatb...

Vannak itt olyan párkapcsolatban élők, ahol csak a férfi dolgozik munkahely hiány, baba, vagy mert megteheti hogy nem dolgozik okok miatt?

Figyelt kérdés

Igaz-e hogy napjainkban az emberek 90%-ban ismerős által kapnak munkahelyi pozíciót?

A ti városotokban is a közmunka van és ennyi a munkahely teremtés?

Vannak olyanok akik mertek úgy gyereket vállalni, hogy csak az apának volt fizetése?

Melyik városban élsz, hogy ennyire nincs munkahely?

Mennyi fizetést kap a párod, férjed, hogy neked nem kell dolgoznod?

Hány éves vagy és hány gyereket tervezel és velük hány-hány évet szeretnél otthon maradni?



2014. ápr. 7. 13:15
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

1. Protekció nélkül találtam munkát, ismerőseim nagy része is, mivel a protekció önmagában nagyon kevés. Aki beajánlana valakit, az sem fogja magát égetni olyannal, aki béna ahhoz a feladathoz.

2. Van közmunka és egyéb lehetőségek is.

3. Dolgozom már 10 éve, úgyhogy nemcsak az apa fizetése lenne.

4. Azért annyira nem rossz a helyzet, hogy semmi munkalehetőség ne lenne.

5. De dolgozom, akármennyit is keresne. Sose lehet tudni, hogyan alakul. És nemcsak a pénzért dolgozom, hanem hogy valami értelmeset csináljak.

6. 31, most tervezzük, egyenlőre egyet, aztán majd meglátjuk, hogy alakulnak a dolgok. Fél-1 évet biztosan otthon maradnék. Utána még nem tudom, hogyan alakul, a munkám olyan, hogy egy részét otthonról is tudnám csinálni, úgyhogy teljesen nem hiszem, hogy elvonulnék a munkától 3 évre.

2014. ápr. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
82%

Idén vagyok végzős egyetemista. A párom nettó 150 ezer forintot kap, illetve jön az én ösztöndíjam és a szüleim is beleadnak kicsit a költségvetésbe.

Munkahely van, de nehéz olyat megcsípni, ami az ember képességeinek/végzettségének megfelelő. Én úgy gondolom a megfelelő hely megtalálásához igen nagy %-ban kell protekció. Most végzek, de már megvan a munkahelyem, ahova tárt karokkal várnak és a továbbtanulásomat is támogatják. Ha nem lenne az iskolám, illetve nem lennének a tanáraim, akkor viszont nem lenne munkahelyem sem, ahova várnak júliustól.

Nem merünk így gyereket vállalni, hiszen albérletben élünk, a kis bevételünk éppen elég szülői kiegészítéssel együtt, úgyérzem eléggé fél lábon állunk ahhoz, hogy bemerjünk vállalni egy babát.

24 éves vagyunk, 2 gyereket mindenképpen tervezünk, de én örülnék ha a harmadik is összejönne majd.

Én mindenképpen szeretnék dolgozni, nem azért tanultam/tanulok ennyit, hogy aztán háztartásbeli legyek. A gyerekekkel 1-1,5 éves korukig szeretnék itthon maradni.

Hogy mikorra tervezzük őket, az jó kérdés.

Jövő nyárra tervezzük az esküvőt és úgy gondolom utána már lesz annyira rendezett az életünk, hogy jöhet a baba is, ha szeretne.

2014. ápr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
82%

1. Igen, úgy kaptam, ez van, máshogy nem nagyon lehet boldogulni, de nem érdekel hogy kaptam, lényeg, hogy van.

2. Van, többiről nem tudok.

3. Bp, van itt sok, de még többen vannak rá.

4. Dolgozom én is.

5. 25, 2-t, 30ig elsőt jó lenne, de meglátjuk még, hogy milyen gyorsan jön össze a bébi.

2014. ápr. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
46%

"Jövő nyárra tervezzük az esküvőt és úgy gondolom utána már lesz annyira rendezett az életünk, hogy jöhet a baba is, ha szeretne."


Előtte magad írod, mennyire nem megfelelőek a körülményeitek. Egy év alatt hogy hoztok össze olyat, ahova már jöhet a baba? Egy év alatt meglesz egy saját lakás/ház ára? Elég idillien hangzik mindez, persze érthető olyantól, aki még igazán nem próbálkozott a való életben.

2014. ápr. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk ha ennyi család megél egy fizetésből és még gyereket is vállalnak akkor azért annyira nem is rossz hely ez az ország.
2014. ápr. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

"csak" 1 hónapja keresek munkát (suli után vagyok, még nem dolgoztam), de mindenhonnan visszautasítanak.

Már ott tartok, hogy protekcióval sem kapok munkát...


Közmunka? Háát, utcát mehetnék seperni, de nem megyek. Annyira nem állunk rosszul.. Munkahely nincs...vagy ha van akkor nem nekem...

Nettó 100E-t keres, de be tudjuk osztani + szüleim is segítenek.

23 éves vagyok, 1 gyereket szeretnék MAJD 5 év múlva, ha lesz mire...

2014. ápr. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

1 hónap az semmi, nyugi :)

Egy normális munka megtalálásához kb. 3-4 hónap kell. De úgy, hogy folyamatosan többféle csatornán próbálkozol.

2014. ápr. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
73%
hogy éltek meg 100ból?
2014. ápr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
nálunk már a közmunkáért is "közelharc" folyik békés megyében...
2014. ápr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Én a munkahelyemet álláshirdetés alapján találtam, ott dolgoztam 1,5 évet egyéni vállalkozóként. Most táppénzen vagyok itthon. Párom ahol dolgozik oda én ajánlottam be, szóval általam került oda. Én jelenleg 58.ooo Ft táppénzt kapok, párom fizetése 100.000 Ft és erre jön még párom gyereke után 13.ooo Ft családi pótlék. Így 171.ooo Ft jut hármunkra + nemsokára 4-en leszünk (27 hetes terhes vagyok). 28 éves vagyok és nem gondolkoztam anyagiakon mikor bevállaltuk a második gyereket. Ismerősöméknél minden adott, a párja nagyon jól keresett, barátnőmnek is volt munkahelye, amikor 2 hónapos terhes volt barátnőm kirúgták a párját, szóval sajnos erre nem lehet alapozni. Én nem szeretnék sokáig itthon lenni, max 1 évig, de mellette p-sz dolgozok majd mikor párom itthon van.
2014. ápr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!