Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a nővérem...

Mit csináljak, ha a nővérem skizofrén (18éves) és a szüleim állandóan vele foglalkoznak, és ha a nővéremmel veszekszem mindig én leszek letolva?

Figyelt kérdés
14/l

2014. ápr. 7. 20:01
1 2
 1/13 anonim válasza:
23%
Ezzel te nem tudsz micsinálni gondolom a szüleid már fordultak szakemberekhez ök tudnak rajta segíteni szerintem te csak legyél türelmes és ne vitatkozz vele legyél vele elnézőbb :)
2014. ápr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Próbáld megbeszélni a szüleiddel hogy téged ne hanyagoljanak csak mert a nővéred skizofrén...:/ vagy nem tudom
2014. ápr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Lehet hogy azert teszik el mert toled varjak hogy megertobb legy. Ez egy sulyos elmebetegseg ugyhogy probald megerteni hogy beteg nem minden beszolasat komolyan venni. Te vagy a fiatalabb de most neked kell toleransabban viselkedni.
2014. ápr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Nekem a hugom az. Egy dolog működőtt: egyszerűen kikerültem ahogy csak lehetett, ha találkoztam vele a lakásban csak köszöntem neki maximum mert néha még azt se mert valamikor az is baj volt neki, próbáltam mindent és csak ez működött. Lehet mondani hogy bunkó vagyok, de szerencsére megvan az a képességem hogy Ł3sz@rom mások véleményét, ha nem ilyen lennék már meglett volna a kicsi tesom öröme és végeztem volna magammal. Aztán laza ~10év alatt meglett az önerőm minden ellenállással szemben egy saját lakásra és nem kell látnom többet, de a kapcsolatom nem bírta ki a hugomat még így sem.
2014. ápr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Haragudj rájuk.
2014. ápr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Meg kell mondani a szüleidnek, hogy attól, hogy a testvéred súlyos beteg, neked nem kell az egész életedet tönkretenni miatta. A haragod jogos. Igyekezz a testvért elkerülni, ahol lehet, és ha középsulis leszel, nagyon igyekezz olyan suliba menni, ahol kolis lehetsz, jó távol a családodtól. A dolgaidat mindig zárd el. Egy olyan betegségben szenvedő emebr, mint a testvéred, akit szakaszában (amikor rohamai, téveszméi vannak) teljességgel beszámíthatatlan, és nem fogja fel, hogy mit csinál.


Jó volna mielőbb otthonba adni.


A másik: kicsi lány, ha valahai is házasságot tervezel, illetve utána gyereket, nagyon szépen kérlek, hogy menj el egy genetikai tanácsadóba előtte! A skizofrénia ilyen korai formában megjelenve MINDIG genetikai eredetű és nagyon magas százalékban öröklődik (kb 50%).


Egyébként pedig, ha nem bírod (egy skizóval élni iszonyat!), akkor kérj segítséget. Ha a hülye szüleidtől nem lehet - már bocs, de azok, mert rád nincsenek tekintettel, hogy ez neked mekkora (lelki) teher! -, akkor az ofőtől, Gyámhatóságtól vagy bárkitől.

2014. ápr. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
bocs: akut
2014. ápr. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%

Miért veszekszel a nővéreddel? Veszekedj inkább a szüleiddel. A nővéred nem tehet arról, hogy beteg, őt inkább támogatnod kellene. Egyedül a szüleid hibája, hogy veled nem törődnek egyáltalán, a nővéred nyilván nem azért lett direkt beteg, hogy elvegye előled a figyelmüket. Ülj le a szüleiddel, és beszéljétek meg, hogy ez így nem jó, hiszen te ki vagy rekesztve a családból, veled egyáltalán nem foglalkozik senki, pedig nyilvánvalóan szükséged lenne rá.


Ne a nővéredre haragudj, hanem a szüleidre.

2014. ápr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

ha nincs otthon a novered, vagy tudsz egy kicsit a szuleiddel egyedul lenni, beszelj veluk, h ne akarjak, h elsodrodj toluk, mert akkor lesz egy lanyuk, aki nem 100-as, meg egy, aki nem kivancsi rajuk. pont abban a korban vagy, amikor a legnagyobb figyelmet kene kapnod.


nezd meg ezt a filmet, tok erdekes. http://www.youtube.com/watch?v=XsvcI2Elq1w

2014. máj. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
22%
Semmit ne csinálj, a világ így működik. Az emberek ösztönösen védelmezik a gyámoltalanabbat, a gyengébbet, a hátrányosabb helyzetűt. Örülj neki, hogy egészséges vagy és elég erős ahhoz, hogy még ezt a helyzetet is kibirod.
2014. máj. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!