Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Voltatok már hasonló helyzetbe...

Voltatok már hasonló helyzetben? Mondanátok véleményt/tapasztalatot?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy volt már valakinek olyan kapcsolata, ahol érezte, hogy nem lesz olyan jó élete a szerelme miatt, de a szerelem erősebb volt mindenféle elvárásnál? Mondjuk, hogy adott egy lány és egy fiú. A fiú jelen esetben nagyvilági életet él, rossz a családi háttere, nem szeret dolgozni, kicsit sem érdekli a külvilág, cigi/pia/drog, amikkel él. Lány tanul, komoly elképzelései vannak a jövőről, családi háttere jó, erkölcsösen nevelték, ezért ehhez tartva magát kell élnie. Fiú nagyon szereti a lányt, a lány is a fiút, ez az egyetlen biztos közös pont az életükben. Ekkora különbségek mellett milyen kilátásaik vannak a jövőre nézve, amennyiben együtt maradnak? Milyen helyzetekben nyilvánulhatnak meg majd adott esetben ezek a különbségek? Volt már olyan valakivel, hogy akár társadalmi helyzet/anyagi háttér/ erkölcsi magatartás/ eltérő gondolkodásmód miatt kellett szembenézniük az akadályokkal? És jutott-e a kapcsolat pozitív végkifejlethez, legyőzve a nehézségeket?
2009. dec. 20. 16:51
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nos, nálunk ilyen téren ő maximálisan partner ebben. A kicsapongó élete ellenére is mindig én vagyok Neki az első. Az viszont nálunk is játszik, hogy gyakran küzdenem kell érte. Nemrég a gyógyszerfüggő lett és rengeteg energiámba került, míg rávettem, hogy vonuljon be egy helyre, ahol ezt kikezelik. Hiába kérleltem, nem érdekelte és eljutottam egy olyan idegi állapotba, mikor kiborultam és mondtam, hogy velem ezt nem csinálod, vagy elmész, vagy keresel valami másik lakhelyet.
2009. dec. 20. 17:55
 12/17 A kérdező kommentje:
mármint a kommentem még 17:43-asra válaszolt.
2009. dec. 20. 17:57
 13/17 anonim ***** válasza:
17:33 és a többiek: Dehogynem lehet! Tapasztalat! Az én barátomon mindenki csodálkozik, és nem értik hogy változhatott meg a kedvemért ennyire.Még a saját anyja sem ismer rá! Amúgyis ha nagyon nagyon szereti (de csak akkor) magától megváltozik ha látja, hogy a lánynak nem tetszik.
2009. dec. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
a szerelem előbb utóbb elmúlik.a jó kapcsolatokban ez nem okoz nagyobb gondot, hiszen közösek a céljaik, az értékrendjük, gondolkodásmódjuk stb. Nálatok pont az a biztos alap hiányzik amire lehetne építeni. amint elmúlik a nagy szerelem nem marad semmi ami miatt együtt maradnátok.
2009. dec. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Idegileg fogsz tönkremenni mellette szerintem
2009. dec. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én voltam hasonló helyzetben, bár nem pozitív a végkifejlet, mert már nem vagyunk együtt ( nem miattam).

A volt páromnak van egy gyereke aki után tartásdíjat fizet és amúgy sem fizetik túl, tehát anyagilag nagyon nem álltunk jól, valamint albérlet is ott volt + a párom nem szerette nagyon a családom, de sosem érdekelt se az anyagiak, se a család véleménye, mert szerettem és tudtam, úgyis megoldjuk a problémákat.

Aztán nem így lett, de nem ezek miatt lett vége.

2009. dec. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Mi is hasonló cipőben járunk, eleinte akkora volt a szerelem h amikor választanom kellett a családom és az ő családja közt, őt választottam. Mondanom sem kell, h megbántam. Persze most is szeretem még de már nem úgy, túl sok volt már a sérelem, a megbántás, az átsírt órák. És ráadásul nálunk még az is nehezíti a dolgot h hamarosan megszületik a közös gyermekünk... Tudom, lehet h nem kellett volna még egy gyerek is, de hát besikerült, és szegény ö nem tehet semmiről.

Most már csak abban bízom, h majd apaként másként látja a világot, és változtat a dolgokon, bár nem sok esélyt látok rá. (főleg ilyen éjszakákon, mikor 2 órakor még nincs itthon...)

Sokszor eszembe jut, h ha nem lenne a baba vajon itt lennék-e még. Inkább nem gondolkozom ezen mert ahogy irta vki elöttem, idegileg tesz tönkre ez az egész.

Lemondtam már a boldog, harmonikus életről, csak a születendő kislányom érdekel, h neki boldog legyen az élete, de ha ehhez az kell, h szakítsunk, akk megteszem.

2009. dec. 21. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!