Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom családja halálra akar...

A párom családja halálra akar zabáltatni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Amikor anyósomékhoz vagyunk hivatalosak ebédre,már előre rettegek, így van ez a mostani karácsonyi ebéddel is. Anyósom rendszerint 15 féle ételt készít,amiből mindenki lakomázik is bőségesen. Én viszont nem vagyok ez a nagy ,,zabálós,, a rendes, leves, főétel bőven elég. Ha nem eszem az ételekből folyton cikiznek,hogy miért fogyizok (pedig egyébként nem) meg hogy nekem aztán nem érdemes főzni, holott csak tartom az ésszerű étkezést, de ezt nem értik meg.
2009. dec. 22. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
figyelj, fő a családi béke, főleg karácsonykor...Nem azt mondom, hogy zabálj, amig rosszul nem leszel. De kostólj meg mindent, egyél mindenből 1 keveset, csak 1-1 falatot.
2009. dec. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
43%
vagy lehet alkalmazni a római módszert is...teleeszed magd, irány a vécé, ujj ledug torkon, hányik...majd mehetsz vissza degeszre enni magad... :D
2009. dec. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
A karácsony a szeretet ünnepe (bár szerintem inkább a megbánásé) úgyhogy nyugodtan mondd meg, hogy Te sem írod nekik elő, hogy mennyit egyenek :) Illetve ha esetleg ducika az anyós, akkor mondanám, hogy Gizikém, én sem mondom neked, hogy ne hízókúrázz :) Miért kell folyton nyelni és tűrni? Parázni, hogy ki mit szól? Állj ki magadért, és mondd meg, hogy neked ennyi elég. Nem fogyózol, mert nincs rá szükség, az ő kicsi fia olyannak imád téged amilyen vagy (itt adj a párodnak egy puszit, ha olyan az anyós, mint általában az anyósok, akkor ezzel jól aláteszel :))
2009. dec. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
mondd meg nekik,ha nem akarjak,hogy rosszul legyel akkor hagyjanak beken,annyit enni amennyi jol esik,elvegre te sem akarod rajuk eroltetni,hogy ok meg egyenek kevesebbet!Te sem szolsz bele ok mennyit egyenek,ugyhogy mondd meg nekik ezt tartsak tiszteletbe.Boldog Karacsonyt neked!
2009. dec. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ó,köszi, inkább nem! Nem tudnám magam meghányatni a világ összes pénzéért sem. Valami jobb ötletre gondolok,amivel le tudnám őket állítani,hogy én ilyen vagyok,tetszik vagy sem.
2009. dec. 22. 16:24
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Éppen most válaszoltál magadnak! "ilyen vagyok, tetszik vagy sem!"
2009. dec. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálok kiállni az igazamért,csak az a baj,hogy egy leszek a többi 10 családtag ellen,és ilyen ,,veszekedős,, szituban a párom sem mer kiállni az anyja ellen,mert tudja,hogy milyen borzasztó természete van.
2009. dec. 22. 16:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Talán falusiak az anyósodék?Mertha igen,akkor ez a falusi felfogás.Tudod én is falusi lány vagyok,és az én családom is ilyen...:S sőőőőtt még a barátaim is állandóan zabáltatni akarnak...wáhh.:@ ha falusiak egyszerűen nem kell őket komolyan venni.én falusi vagyok városi felfogással-tehát engem szigorúan komolyan kell venni.DE ŐKET AKKOR SE VEDD KOMOLYAN,HA EGYÉBKÉNT VÁROSIAK:D
2009. dec. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nálunk ugyanez a helyzet, csak én néha még fogyozom is:) anyosom mindig hozzáteszi, hogy de csak tiszteletbol is tegyek...és 4kor általában tálalja az uzsonnát (még le sem ért az ebéd), mert szívesen kínál és persze, illik is....

szoval ha fogyozom, Ok elfogadják, de most épp nem, és tudják is, szoval ilyenkor picit kostlok tobbmindenbol...és redukáltuk náluk az ebédeket, a karácsonyi 1 napot meg valahogy kibírjuk;)

2009. dec. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, falusiak,jól sejtetted! :-)Egyébként én is szoktam időnként fogyizni,de ez számukra érthetetlen és felesleges dolog az életben.
2009. dec. 23. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!