Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem unalmas már a sok szánalma...

Nem unalmas már a sok szánalmas család pl. a Fókuszban, amelyeket csak azért mutatnak be, hogy segítsünk rajtuk?

Figyelt kérdés
2009. dec. 22. 21:06
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
21.27 es: ha a másik fö csatornán lett volna az is nyerö lett volna, és legalább ök a sok közül lehetőséget kaphattak h valaki felfigyeljen rájuk és segitsen rajtuk valaki, legyen ez bármelyik csatornba, kár h nem én vagyok az , mert én is segitenék !!!!
2009. dec. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
29%

ashgdubzgfifgb!!!

Hagyjuk...rossz társaságba keveredtem.


retafdog

2009. dec. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Én egy ideje nem nézem a kereskedelmi csatornákat, tehát csak a régebbi ismereteimre tudok támaszkodni. Aki szerint ez szánalmas, az időnként nézze meg a Viasat3-on a Nagy házalakítás című műsort, én szoktam nézni, ha elcsípem, és olyan jó látni, ami ott van, és néha, amikor belegondolok, elszorul a szívem, hogy nálunk ilyen miért nincs?
2009. dec. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
82%
Na a Nagy házalakítást inkább hagyjuk... Felettébb idegesítő műsornak tartom. Az is tele van olyan emberekkel, akik vagy szülnek, vagy bevállalnak egy rakás gyereket, akikről nem képesek megfelelően gondoskodni, de azért ők a jóóószívűek, mert így szeretik a gyerekeket. Most ezt nem azokra értem, akiknél már eleve megvolt a sok gyerek, aztán valami miatt beütött a krach. De csomószor mutogatnak olyan családokat, akik egyik gyereket a másik után fogadták be, miközben képtelenek őket megfelelően ellátni. És közben sír a szájuk, hogy milyen pocsék helyen élnek. De legalább a SAJÁT házukban.
2009. dec. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
70%

Nekem is tele a tököm vele, főleg mikor ilyen nagy szomorú zenéket is nyomnak, meg drámai arckifejezéseket vágnak stb. stb.


Ezek a maiak is, hogy semmire sincs pénz, meg jaj alig férnek el a kis házban, meg elhagyta őket a pasi, tököm tudja. Aha, majd éhen hal, de azért mindjárt kipottyantja a következő gyereket, meg milyen kicsi lakás, ja hát adjon az önkormányzat ingyen kétszinteset vagy mi a fszom? A pasit meg szedje elő és hajtsa be a gyerektartást, ahelyett, hogy itt szomorú hangon közli a narrátor, hogy magára maradt szegény asszony. Amilyen színvonalúnak tűnik a nő, el tudom képzelni milyen lehetett a pasija, még az is lehet, hogy sokkal jobb nekik nélküle.


Egy nagy rakás szorult helyzetű család van a világon, akik nem kéretőznek be a fókuszba, hogy együtt sírjon velük a világ, miközben a vak is látja, annyi esze van mint a tyúknak, nem a világ határtalan gonoszsága miatt tart ott, ahol van. (lásd jaj hát jön a következő gyerek, hehe nem terveztem. hát ha felhúz egy kotont akkor nem lesz még egy gyerek, vagy ha egy kotonra sincs pénze, akkor mit gondol gyerekre lesz?)


Múltkor néztem a neten is egy ilyen műsort, azt hiszem az is rtl klubbos volt, hogy jaj hát az önkormányzat milyen gonosz, hogy a szegény szakajtóra való gyerekkel rendelkező asszonytól egy kis pénzt mer kérni a lakásra, mert ő aztán nem fizet már rég és most ki akarják tenni őket. És még ő van kiakadva, mikor hol a büdös fszban kapna havi néhány ezerért egy házat???? Megkérdezik tőle, hogy akkor minek vállalt ennyi gyereket, ha nem tud gondoskodni róluk. Erre a nő nagy felháborodással, hogy ő tud gondoskodni róluk, mert ad nekik enni. Ja kérem szépen, mint a dzsungelben, jöhet is a következő, a családiból majd jut az ő kajájára is, aztán ha nem adnak ingyen lakást, vizet, villanyt, fűtést, ruhát, számítógépet akkor majd hívjuk a fókuszt, hogy de szar nekünk hegedűszó, "hát nem tudom mi lesz"-fejrázás stb.


Amúgy a negatív csúcs az, hogy nem csak simán közlik, vittünk nekik tűzifát, hanem kirendelik a gyerekeket (!) hogy ugyan hordják már be és nagy hatásvadász módon veszik az arcukat, hogy mikor esnek térdre a fáért. Az a pcsa meg ott állt a szövetkabátjában meg a retiküljével, míg a kölykök vitték be a fát. Hát a képemről lesült volna a bőr, ha szimpatikusak, ha nem, hogy befarolok egy milliós autóval, aztán nagy kegyesen kinyitom a csomagtartót, hogy hordjátok be csórikáim, miközben én majd tipegek itt, nehogy letörjön a köröm...

2009. dec. 23. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem kéne összemosni ezeket a fókuszban látott kéregetőket és a valóban szegényeket, akik segítségre szorulnának.


Számos olyan civil szervezet van, akinek a munkájának segítésével ( pénzzel és önkéntes munkával) lehet tenni a nehéz anyagi helyzetben lévőkért.


Én is szoktam adni adományt ételosztásra, megbízható helyre. Így kéne működnie a társadalomnak.


Ehelyett mi van? Önzés az egekben. Ha mindenki csak egy kicsit adna a rászorulóknak, nem lenne ilyen mélyszegénység Mo.n. És ehhez nem kell "gazdag"nak lenni. Már havi 1-2000 Ft is hatalmas segítség.


Hát én meg ezt gondolom.

2009. dec. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
67%
Szóval dögöljön meg a szomszéd tehene is, ez Magyarország, erre én egyáltalán nem vagyok büszke.
2009. dec. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
84%

lehet lepontozgatni, de szerintem is undorító. de nem azért, mert szegények és inkább kussoljon, hanem azért,mert ebből csinál pénzt a média. nem azért adják le a TV-ben, mert sajnálják őket, hanem mert sokan megnézik. nagy nézettség=nagy pénz, amit nem a család kap meg. egyes családokból mártírokat csinálnak, mikor 100 meg 100 ilyen van. ha csak 1 műsor díját ajánlanák fel, az megmentené őket. ezek az adások főműsoridőben mennek és a főműsoridős reklámidő másodpercéért 2-3MILLIÓ Ft-ot fizetnek azok, akik reklámoznak(nem vicc, TV-s embertől ill média tanártól tudtam meg én is). ha lemegy csak 3 perc reklám...na ha azt megkapnák csak egyszer is, az segítség lenne, ez viszont csak undorító élőködés mások nyomorán.

a családomban nagy hagyománya van annak, hogy veszünk újságot és az abban segítséget kérőknek karácsony után tartós ételből, ruhából, játékból álló csomagot küldünk(testvérem minden babaholmiját így osztottuk szét). és mindig jött köszönőlevél. minden ruhát, amit nem hordunk egy közeli hajléktalanszállóra viszünk. ha mindenki ennyit tenne, az lenne valami. de van egy olyan érzésem, hogy akik itt felháborodtak a kérdésen azok se csinálnak semmit, elintézik annyival, hogy este nagyon nagyon sajnálják az aktuális családot a TV-ben. tisztelet a kivételnek.

2009. dec. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Én tényleg sajnálom ezeket a családokat. De miért azoktól az emberektől várják a segítséget akik épphogy fenn tudják tartani magukat? Hányszor mutattak olyat, hogy egy politikus segítene? Vagy pl. a fókusz dolgozói közösen?

Igen, a "Csillag születik-re" van pénzt, mert az kell.

Igen, ezaz Magyarország. csak így tovább!

2009. dec. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
56%
neked unalmas, nekik sok múlhat ezen.... Tudod te hány szegény, nyomorult ember van az országban és a világban? Én gondolom, nálad minden ok, ezért nem érzed át a problémát és ezért számodra minden ilyen unalmas. Reagálhatnál a kommentekre, mert csak feldobtad a kérdést és semmi.....
2009. dec. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!