Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki fél a kudarctól és...

Ha valaki fél a kudarctól és szüleinél lakik, akkor a szülei miatt fél a kudarctól?

Figyelt kérdés

Pl. ha tart attól,hogy megbukik töriből, akkor nem azért tart ettől,mert évet kell ismételni és az magának rossz, hanem merthogy a szülei mit szólnak hozzá?

Azt hallottam,hogy a kudarctól való tartás/félelem amiatt van,hogy a szülői részről ilyenkor negatívság érkezik. Nem pedig azért,mert az egyénnek is rosszul esne, szüleitől elvonatkoztatva.


2014. ápr. 23. 14:50
1 2
 1/14 meme23 ***** válasza:
60%
Én úgy tudom mindenki magának tanul.
2014. ápr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Jöhettem volna más példával is...

Pl.: ha nem talál párt magának,akkor szülei miatt érez kudacot.

Nem talál munkát...

Kirúgják a munkahelyéről...

stb

2014. ápr. 23. 14:53
 3/14 anonim ***** válasza:
Anya elfogadó szeretet, apa elváró szeretet. Erre tudok gondolni....
2014. ápr. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 meme23 ***** válasza:
45%
Nem hibáztathatjuk mindenért a szüleinket. Az életutunkat magunk alakítjuk.
2014. ápr. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 17 évesen megbuktam biológiából. Jó képességű diák voltam, csak nem érdekelt a biosz. Azon tűnődtem, hogy inkább öngyilkos leszek, minthogy a szüleim öljenek meg. Szóval tizenévesen könnyen előfordulhat, hogy valaki jobban fél a szüleitől, mint egy nyamvadt pótvizsgától. Egyébként alig kaptam ki, apukám bement, beszélt a tanárral, aki ajánlott egy jó felkészítőt és 4-est kaptam augusztusban. Pótvizsgán ez nem egy általános dolog. Na, akkor a tanár megkergetett a folyosón, hogy miért nem tudtam év közben tanulni. :) Én indokolatlanul féltem a szüleimtől, mert bár volt, hogy megvertek, a bukásom miatt nem akartak büntetni, inkább azt sugallták, hogy meg tudom csinálni a pótvizsgát. De sajnos minden évben van egy-két öngyilkos diák, akik félnek a szüleiktől. 26N
2014. ápr. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Nagy részben befolyásolhatják a szülők a kudarctól való félelmet.Ha úgy nevelték már gyermekkorábban is,hogy mindíg az volt a célja,hogy nekik feleljen meg és nem elsősorban önmagának.
2014. ápr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

negatívság... de szép szó...


én sosem bántottam a gyerekem rossz jegy miatt, érdekes módon mégis tanul és el akarja kerülni az egyeseket.

2014. ápr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

meme! Szerintem itt a kérdezőnek inkább súlyos megfelelési kényszere van, nem pedig a szüleit okol mindenért. Nekem ez jön át legalábbis.


Na persze ez sem jobb annál, mintha a szüleit okolná...


A kérdésre meg: Szerintem egyéne válogatja...

Ha a sulis példát nézzük... Hát igen a legtöbbünk szülei szigorúak, elvárásaik vannak, és automatikusan jön, hogy ha nem sikerül az elvárás szerint teljesíteni, akkor van némi félelem, aminek mértéke függ a szülő szigorától és a kapcsolatuk milyenségétől. De a legtöbb ember maga is tudja, hogy mit hibázott, és mit kellett volna máshogy vag jobban tenni, szóval lássuk be, hogy magunkat is zavar vagy zavart annó, ha rossz jegyet kaptunk, hisz tudjuk, többre is képesek lettünk volna...

és van akit nem zavar se a rossz jegy, se a szülei véleménye, no nekik ugyan nincsenek gátlásaik, az már szent.


A másik példa. hogy nem jön össze a barátnő, és ez kudarc a szüleid előtt? Hát akkor ott már nagyon rossz lehet a szülő-gyerek viszony, illetve baromi nagy gátlásaid vannak ki tudja miért.


Mindenesetre egy biztos, nem a külvilágnak kell megfelelni... Tudd mi a célod, és valósítsd meg azt... Másokra meg csak annyira hallgass, amennyire muszáj. Egy szülőt x éves korodig persze nem iktathatsz ki, de azért nem szabad magadba roskadni miattuk...

2014. ápr. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat.:)


Nem magamra értettem a kérdést, hanem ezt olvastam valahol és nem igazán értek egyet.

Ha egyest kap az illető,val.szeg magának is rossz.

Ha megbuk, magának is rossz.

2014. ápr. 23. 15:17
 10/14 anonim ***** válasza:

meme végre jot irtál! :D

tényleg nem lehet egy életen át a szülöt hibáztatni..

2014. ápr. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!