Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki fél a kudarctól és...

Ha valaki fél a kudarctól és szüleinél lakik, akkor a szülei miatt fél a kudarctól?

Figyelt kérdés

Pl. ha tart attól,hogy megbukik töriből, akkor nem azért tart ettől,mert évet kell ismételni és az magának rossz, hanem merthogy a szülei mit szólnak hozzá?

Azt hallottam,hogy a kudarctól való tartás/félelem amiatt van,hogy a szülői részről ilyenkor negatívság érkezik. Nem pedig azért,mert az egyénnek is rosszul esne, szüleitől elvonatkoztatva.


2014. ápr. 23. 14:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdezőnek nincs megfelelési kényszere. Ha lenne, nem attól félne, hogy megbukik töriből, hanem attól, hogy 4-est kap 5-ös helyett.

A bukástól az fél, aki tele van egyesekkel, mert nem hajlandó tanulni. Az meg nem a "szülői negatívság" miatt van, és nem is a kudarctól való félelem miatt.


Kudarcot eleve csak akkor lehet vallani, ha mindent megteszel a sikerért. Ha várod a sült galambot, az nem kudarc, hanem lustaság a köbön.

2014. ápr. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

én elmesélném az én sztorim.

mert szerintem motiváló is ez a félelem.

mi levelezőn indultunk 80 fővel (akkor indították a szakot lebukni nincs hova, első, tesztelős osztály voltunk, az alattunk levőkhöz lebukni olyan különbözeti vizsgákkal járt volna, ami teljesíthetetlen)

a lényeg, nagyon nagyon kemény vizsgáink voltak, statisztikára, számvitelre maximálisan kiélezve, nagyon sokan pótvizsgáztak, ahogy én is, az idegtől sokan sírtak is, évről évre keményebb volt, és mit ne mondjak 40-en végeztünk!

engem is meghúztak, az UV-knak meg van hogy max mennyit lehet és több lehetőség nincs, én addig mentem a tanát után, minden követ megmozgatva, hogy de igen, akarok még egy UV-t, engedjék, csupán mert én nem mertem volna a szülők elé állni azzal, hogy félbehagytam a sulit.


és nagyon vért izzadva, kemény munkával, de megvan az a diploma és rém büszke vagyok magamra, hogy igenis én megcsináltam!

2014. ápr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. ápr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én diákként nem a kudarctól féltem. Nagyon jól tudtam, hogy ha nem tanultam és jött egy váratlan dolgozat, vagy felelés, akkor nem fogok jó jegyet kapni. De azt is tudtam, hogy simán kijavítom. Én attól féltem, hogy megvernek otthon, nem kapok vacsorát, vagy nem mehetek el osztálykirándulásra. Szóval én a szüleimtől féltem és nem a kudarctól. Ennek ellenére nem voltam hajlandó belerokkanni az egyetembe se. Egy idő után magasról tettem a szüleim véleményére és megelégedtem a képességeimnek megfelelő jegyekkel, ami néhány tárgyból a kettest jelentette. Sajnos volt egy szaktársam, aki leugrott egy középsuli tetejéről, mert nem úgy sikerült az első féléve, ahogy elvárták tőle. Nem bukott meg, de nem is volt szín ötös. Valamint olyan gyereket is ismertem, akit a cukorbetegség vitt el 12 évesen. Országos döntő -sport-, a gyerek rosszul volt, szédült, el akart ájulni. Az apja meg jól lecseszte, hogy ne szimuláljon, indul a versenyen és kész. Miután hazaértek a fiú elájult. Bevitték a kórházba, de későn jöttek rá, mi baja. Kómába esett, nem is tudták visszahozni.
2014. ápr. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!