Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ebből a helyzetből...

Hogy lehet ebből a helyzetből szabadulni?

Figyelt kérdés

A férjemtől el akarok válni, de ő nem akar és üldöz, nem hagy békén, egyfolytában bizonygatja most már, hogy mennyire szeret engem és a babánkat. Több éven keresztül tűrtem a megaláztatásokat, a szemétkedéseit ellenem és a családom ellen is, majd sokszor a gyerekkel is csúnyán viselkedett, lelki terrorban tartott. Azt mondja mindent megbánt és nagyon sajnálja, beismeri szemét volt, de nem akar elveszíteni minket, nélkülünk nem tud élni. El fogok költözni a gyerekünkkel kb 200 km-re, dolgoznom kell és új életet kialakítani, elhagyom a közös otthonunkat. Azt mondta ebbe ő beleőrül. Nem hiszek már neki, annyi minden rossz történt, annyi minden fájdalmas emlékem van, és félek megint ugyanaz lenne mint mindig, mert már nem először mondja, hogy megváltozik. Sír és könyörög. Borzasztó így látni, de nem tudom már az életünket együtt elképzelni, mert annyit csalódtam és kiábrándultam. Másrészről nagyon sajnálom és aggódok is érte, mert teljesen össze van törve, mióta elhagytam. Azt mondja, hogy elszakítom a kicsitől és nem fogja őt látni felnőni, hogy engem imád és csakis mellettünk tudja elképzelni az életét, nélkülünk semmit ér.

Akkor miért bánt és tesz ellenem rosszat?? Tettlegességgel is fenyegetett már. Ígérget, hogy soha többé nem lesz ilyen, megváltozott.

Olyan bűntudatom van. Hogy lehet ezt túlélni és elválni, hisz őt látva borzasztóan összeszorul a szívem.


2009. dec. 25. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
legyél kemény és ne sajnáld meg! ez csak színjáték, ami addig tartana, amíg megsajnálod és meggondolod magad, nem adok neki 1-2 hónapot és folytatódna a szenvedés... szépen pakolj össze, költözz el, de úgy, hogy ne tudjon róla mikor indulsz és hova mész...add be a válópert és azt is mond el a bíróságon/rendőrsége, hogy zaklat,fenyeget téged és hogy félsz tőle...tenniük kell ellene valamit
2009. dec. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Ha a megalázások, szemétkedésesk, lelki terror mind igaz, akkor egy hülye liba vagy, hogy sajnálod és még neked van bűntudatod. Neked kell eldöntened, mit akarsz; tűrsz de nem érzed magad rosszul vagy lépsz és normális életet alapozol meg magadnak és a gyerekednek.

Rohadtul nem nehéz..

2009. dec. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban szeretne, és valóban képes lenne megváltozni, akkor elengedni is tudna. Az igaz szerelem senkit nem láncol magához, és senkit nem kényszerít semmire. Ő nem téged szeret, hanem önmagát! nem az a fontos számára, neked mi a jó, csak az érdekli, neki mire van szüksége. Ezt önzésnek hívják, és nem szeretetnek.
2009. dec. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes sajnálni. Ha csak zsarol ezzel, azért, ha abba hal bele, hogy nem zsarnokoskodhat felettetek, még kevésbé.
2009. dec. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
:)
2009. dec. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
te kiről beszélsz, rólam? mert gyakorlatilag ugyanez volt a sorsom nekem is. két éve kiléptem egy több, mint egy évtizedes pusztító kapcsolatból. az úgynevezett férfinak akár két évig is eltarthat a krízis, természetesen nem döglik bele. a gyereket vidd magaddal, és ne egy mártírral élj együtt. te férfit érdemelsz. ne félj, majd megérted, hogy jól döntöttél. fogadj ügyvédet, indítsd el a válópert, mert az sokáig tart, és rendes gyerektartást követelj. a bíróság meg fogja ítélni. legyél következetes. te ott rontottad el, hogy határozatlan voltál vele. ezentúl tessék a nadrágodat rendesen viselni, hiszen gyermekért is felelős vagy. én egyedül csinálok mindent immár harmadik éve, és szebb a ház, gondozottabb a kert, a gyerekek gyönyörűen viselkednek egymással
2009. dec. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha egy senki azzal tart téged magánál, hogy benned ébreszt lelkiismeretfurdalást, az nem szeret, hanem aljas veled. vedd észre.
2009. dec. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!