Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha lenne 2 milliárdom akkor...

Ha lenne 2 milliárdom akkor azt hogyan kéne kezelnem pénzügyileg?

Figyelt kérdés

néha eljátszok ezzel a gondolattal és mindig meg áll ott a tudományom, hogy hova kéne ezt a sok pénzt helyezni, egy bankba vagy több bankban kéne? én őszintén szólva félteném ott, jó az is igaz hogy otthon se lenne annyira nagy biztonságban. Illetve az jó ha van bankár is mellettem, nem?..csak azokkal meg az a bajom, hogy egyikben se tudnék megbízni. Befektetésen is gondolkoztam, de az összes pénzemet nem adnám ki rá, max csak egy részét.

Szóval ti mit csinálnátok ennyi sok pénzzel, hogy a végén jól jöjjetek ki az egészből? (nem elköltésre gondolok hangsúlyozom)



2014. márc. 7. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
több bankba, ugyanis ha valamelyik csődöt mond, az OBA betétenként és pénzintézetenként csak 100000 euróig vállal kártalanítást!
2014. márc. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 SzarvasLászló ***** válasza:
Okosan...
2014. márc. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hacsak nem vagy befektetési tanácsadó már most is, akkor inkább bízd erre szakosodott cégekre.

Pénzügyi elemző vagyok, így az átlagosnál nagyobb pénzügyi/közgazdasági ismerettel rendelkezem, de ilyen vagyonnál még nekem is az a természetes, hogy szakszerű segítséget igényelnék.


Ha alapvetően bizalmatlan típusú ember vagy és ezt tudod, akkor inkább a kevésbé kockázatos termékeket fogják majd ajánlani neked, de így is egy portfóliót építenek és nem az egészet bevágják egy bankszámlára :)

De pl. a bankbetét mellett állampapír, esetleg befektetési arany, kombinált betét, garantált tőke- és kamattal rendelkező egyéb termékek azért szép számmal jöhetnének szóba nálad is.

2014. márc. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha lenne ennyi pénzem, csinálnék egy saját falut, ahol lehetőleg mindent magunknak termelnénk meg és magunknak állítanánk elő amit csak lehet, minimális importtal. Nagy hangsúlyt fektetnék a környezet tudatos életre és a környezet barát dolgokra. A hivatalos fizetőeszköz a bitcoin lenne, nem lennének bankok, csak egy közösség. A fő cél pedig a függetlenség lenne, bármelyik államtól, nem lennének politikusok, minden fontosabb kérdésben közösen döntene a közösség. Vallásszabadság lenne. Nem lenne hitel. Egy jóléti társadalom lenne a cél, ahol ér valamit az ember és az emberi élet.
2014. márc. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!