Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok menni szüleimmel...

Nem akarok menni szüleimmel nyaralni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Minden évben a nyaralás egy része a veszekedésről szól. Anyával, apával és húgommal mennék.

De már tavaly is mondtam nekik, hogy idén nem megyek. Anyukám mégis befizette már az én részemre is a pénzt.

18/L



2014. ápr. 29. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
És hol akarnál addig lenni, amíg a többiek nyaralnak? (Meg föként miböl élnél addig?
2014. ápr. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ezt addig kellett volna tudatosítani bennük. Most már sok mindent nem tudsz tenni, esetleg derítsd ki hol nyaralnátok, hívd fel és kérdezd meg, hogy le lehet e egy főt mondani. Ha igen és a pénzt is visszakapjátok akkor ezt mind közöld a szüleiddel kultúráltan, érvelve. Nagykorú vagy, nem vagy köteles elmenni ha nem akarsz. Viszont ők sem kötelesek addig ellátni.
2014. ápr. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hívd el egy barátodat/barátnődet a nyaralásra, és így te is jól érzed magad majd vele a nyaraláson, a szüleid sem bántódnak meg, hogy nem mész velük és más előtt tuti szégyellnének veszekedni ;)
2014. ápr. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8%
Ha nappali tagozatos tanuló, akkor kötelesek ellátni az első diploma megszerzéséig, ha vannak ilyen tervei, netán már most felsőoktatási intézmény hallgatója.
2014. ápr. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

"Ha nappali tagozatos tanuló, akkor kötelesek ellátni az első diploma megszerzéséig, ha vannak ilyen tervei, netán már most felsőoktatási intézmény hallgatója."


De NEM kötelesek a nyaralás alatt máshol fizetni neki a kaját, stb-t, azt ugyanis a nyaralás helyen biztosítanák.


Mellesleg ez az elsö diploma sem igaz, az elsö végzettségröl van szó és ha ez szakmunkásképzés, akkor szóba sem jön diploma. Másrészt egyébként is csak akkor kellene fizetniük 18 év fölött, ha egyrészt a saját megélhetésüket nem veszélyezteti, másrészt a gyerek a töle elvárható módon teljesíti a tanulási kötelezettségét és a szülövel szemben elvárható módon viselkedik.

2014. ápr. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 mustafa33 ***** válasza:
39%
Ne menj. A korod megvan hozzá hogy magad dönts. A befizetett pénz meg nem a te veszteséged.
2014. ápr. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
9%

Nálunk is dettó ugyanez, minden kirándulást végigveszekednek, apám mocskos egy természet, idegbajos, nem tud lazítani és anyámon tölti ki.

Nekem és nővéremnek mégse fordult meg a fejünkben, hogy nem megyünk, pedig már ő 27 én meg 21 éves. Nincsenek pasijaink, mással nem is tudnánk nyaralni, csak a szüleinkkel. (bár én fesztiválozok, táborozok néha.)

szerintem mindegy milyenek is, el kell fogadni a családot úgy ahogy van és értékelni kell a közös kirándulásokat.

Mondom ezt tényleg úgy, hogy ne tudd meg, milyen gusztustalan szidalmakat vágtak egymás fejéhez tavaly a szüleim. :/

2014. ápr. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 mustafa33 ***** válasza:
81%
7-es, te mazó vagy? ☻
2014. ápr. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
Színlelj majd beteget.
2014. ápr. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem mazo, csak anyagias, kell neki az ingyen nyaralás mindenáron.
2014. ápr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!