Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet választani a család és...

Lehet választani a család és a párom között?

Figyelt kérdés
20 éves egyetemista lány vagyok.A szüleim borzalmasan konzervatívok,apukámmal még úgy,ahogy szót értek,de anyu hajthatatlan. 2 éve van barátom,és nem hajlandó elfogadni.Más városban tanulok,hétvégente járok haza,ő azonban még a heti 2 órát is sokallja,ha együtt vagyunk.Kevésnek tartja mellém,hogy olyan embert válasszak,akit a későbbiekben is felmerek vállalni.A barátom jó ember,állandóan próbál anyuéknak megfelelni,segíteni,amiben tud,de anyu ha teheti piszkálja,és azt hajtogatja,hogy hagyjon engem tanulni,ne vegye el az időmet.A legrosszabb helyzetben én vagyok,a párom szerint anyu egy boszorkány, és tényleg ott tesz nekünk keresztbe,ahol tud.Anyu meg itthon szidja.Hiába kérleltem szépen,csúnyán,álljon másképp a dologhoz.Mit tehetek? Az elköltözés lehetetlen,hiszen tanulok még.
2009. dec. 27. 21:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
költözz a barátodékhoz
2009. dec. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igaz,hogy jól áll anyagilag a barátom,de az évekig tartó anyagi finanszírozásomat nem várhatom el tőle.A tanulmányaim pedig nem teszik lehetővé a rendszeres diákmunkát,amiből tudnék útiköltséget,kollégiumot,kaját fizetni.Ami lássuk be,elég húzós egy hónapban.
2009. dec. 27. 21:36
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Járj hozzá te, ne ő hozzád.
2009. dec. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet, kell
2009. dec. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

figyelj, 21 éves vagyok, én is tanulok és mellette mindenféle (időnként nehéz-) fizikai munkát végzek! tehát nem lehetetlen.

első voltam

2009. dec. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Helyedbe elmennék otthonról és nem a szülöktől függnék, Én is elmentem a szüleimtől Egyetemre járok és mellette dolgozzok is.! Nem lehetetlen. Néha nehéz de pár év múlva sokkal könnyebb lesz gondolj erre.
2009. dec. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én többet lennék a barátommal, mint otthon....így legalább anyukád kap ízelítőt abból, hogy ha ezt folyatja, később egyáltalán nem, vagy csak riktán fog látni téged.Ne engedjétek hogy közétek álljon, ez az ő gondja legyen, ne a tiétek.A párod meg szegény sztem hiába próbál "nyalizni neki"(már bocs), látod h semmi értelme, csak kikészül ő is.Sztem is menj te a barátodhoz, akkor mikor haza mennél.Figyelj, ez a te életed, a te döntésed, te fogsz egyszer férjhez menni. Egyébként sztem anyukádnak nem kifejezetten a barátoddal lehet gondja, inkább azt gondolom, h nem akar, vagy nem tud elengedni. És ha már most beleszól abba, hogy KIT válassz, hidd el, h MINDENBE bele fog szólni, még ha gyereked lesz, akkor is. Jobb, ha minél előbb megmondod neki, hogy ha így viszonyul hozzád, ezzel csak el fog marni maga mellől. Akármilyen konzervatív is,attól még tisztelhetne annyira, hogy nem dumál bele az életedbe.
2009. dec. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
ne költözz el otthonról, most még szükséged van a szüleid anyagi támogatására. mondd azt, hogy már nem vagy együtt a barátoddal. ennyi az egész. nem kell azt tudnia, hogy találkozol vele. mondd azt, hogy másokkal töltöd az időt, ha kérdezi, pl. barátnőkkel, ilyesmi.
2009. dec. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Érzelmi zsarolást csinál anyu,pl. ma is,ha nem jövök haza a barátomtól ő rosszul lesz,mert érzi az idegességtől szúr a mellkasa. Elrontottam a napjátŐ meg a miénket,barátom persze jogosan mérges lett,hogy sose lehetünk együtt,máris feszült lett köztünk a hangulat,bár nem szólt semmit,csendben hazavitt.Na erre mit mondjak? Ilyenkor rosszul érzem magam,lelkiismeret furdalásom van,és mi lesz,ha tényleg baja lesz anyunak.A másik, múltkor beszélgettünk gyerekekről,unokákról anyuval,elkezdi,nem biztos,hogy jöhetnek majd hozzá az unokák,attól függ kitől lesz, mikor,és neki tetszeni fog-e. Nem tudom egy értelmiségi nő hogy gondolkodhat így.
2009. dec. 27. 22:01
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedj az érzelmi zsarolásnak. Néhány szimulált rosszullét után majd belátja anyukád, hogy hiába.
2009. dec. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!