Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet választani a család és...

Lehet választani a család és a párom között?

Figyelt kérdés
20 éves egyetemista lány vagyok.A szüleim borzalmasan konzervatívok,apukámmal még úgy,ahogy szót értek,de anyu hajthatatlan. 2 éve van barátom,és nem hajlandó elfogadni.Más városban tanulok,hétvégente járok haza,ő azonban még a heti 2 órát is sokallja,ha együtt vagyunk.Kevésnek tartja mellém,hogy olyan embert válasszak,akit a későbbiekben is felmerek vállalni.A barátom jó ember,állandóan próbál anyuéknak megfelelni,segíteni,amiben tud,de anyu ha teheti piszkálja,és azt hajtogatja,hogy hagyjon engem tanulni,ne vegye el az időmet.A legrosszabb helyzetben én vagyok,a párom szerint anyu egy boszorkány, és tényleg ott tesz nekünk keresztbe,ahol tud.Anyu meg itthon szidja.Hiába kérleltem szépen,csúnyán,álljon másképp a dologhoz.Mit tehetek? Az elköltözés lehetetlen,hiszen tanulok még.
2009. dec. 27. 21:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Anyukád hozzáállása borzalmas. Készülj arra, hogyha majd "szabadulsz", érzelmileg teljesen függetlenítsd magad tőle, mert ha engedsz neki, szétszedi a házasságodat!! Élő példát láttam erre.

Az unokánál meg fogd szaván. Ha a barátodtól lesznek, nem kell neki vinni őket. Neki kell rájönnie, hogy így nem viselkedhet.

A férfi elhagyja anyját és apját, ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy testté. Ez a házasság definíciója (nemtől függetlenül) a Teremtés könyvében.

Amíg tanulsz, próbáljatok valahogy ellavírozni. Döntsd el, hogy a barátod lesz-e a férjed, és ha igen, annak megfelelően állítsd be az agyadban a személyek fontossági sorrendjét. Sok sikert. A diákmunka felől megértelek, én is hasonlóan gondolkoztam annak idején.

2009. dec. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Anyukád tipikus érzelmi zsarolást művel (rosszul leszek...), nézz át rajta, ne engedd, hogy ezt tegye veled!

Engedd el a füled mellett, amiket a pasidról mondd és ne engedd, hogy ez befolyásolja a kapcsolatodat. A párodnak el se mondjad, miket mond az anyád és te se foglalkozz vele.

Nem lesz semi baja, hidd el, ne menj ilyenkor haza!

2009. dec. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Vegyél neki Andaxint :) kitűnően feloldja az idegesség miatti feszültséget és szúrásokat :)


Egyébként teljesen jogtalan anyukád viselkedése. Akkor lenne elfogadható, ha 14-15 éves lennél. De te már felnőtt vagy, nincs joga beleszólni a párválasztásodba. Természetesen elmondhatja a véleményét, de ezen kívül mást nem tehetne.

Sajnos úgy tűnik, hogy anyukádnak soha nem lesze elég jó senki és semmi. Ilyen típus. Tényelg nem szabad neki engedned, mert sosem hagyja hogy boldog legyél. Ha nem megy szép szóval, akkor ne figyelj arra, hogy mit hisztizik.


31/N

2009. dec. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Mit gondolsz,létezik olyan pasi aki megfelel anyud kényes izlésének? És ha mondjuk 2 férjtől lesz 3 gyereked De az egyik pasi nem jött be neki akkor látogatásnál majd 1-2 gyereket otthon hagysz.Érzelmi zsarolás.Ha engedsz neki folytatja a végtelenségig.


Amidala

2009. dec. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én nem vitettem volna magam haza. Simán tegyél anyudra. Mi az, hogy nem fogja szeretni a saját vérét? Én tuti rábsztam volna az ajtót. Ne engedj a zsarolásának, biztos nem lesz semmi baja. Mondd neki, hogy úgy szúr a mellkasod, amikor a barátoddal csesztet.Mindjárt rosszul leszel, érzed.... És egy ájulás :)
2009. dec. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!