Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek milyen megoldási javasla...

Anonym_lány kérdése:

Kinek milyen megoldási javaslata, véleménye van? Súlyos és összetett a probléma.

Figyelt kérdés
Szóval, elég összetett a gondom.Napok óta azzal az elhatározással kelek és fekszem,hogy végetvetek az életemnek. Teljesen kilátástalannak érzem az életem. Rossz ember vagyok,sok kárt okoztam a szeretteimnek. Loptam, csaltam, hazudtam.Még csak nem is tudják hogy ki és milyen ember vagyok valójában.Még csak 22 éves vagyok, de már több hazugság van mögöttem, mint másnak egész életében.Olyan 14 évesen kezdtem ilyen lenni és nem tudom miért.Nem vertek,nem erőszakoskodtak velem.Semmivel sem volt elcseszettebb életem, mint bárki másnak.Úgy tudja a családom, hogy egyetemre járok és fordításokból élek.És még számos hazugságot.Az igazság az,hogy depressziós lettem,szorongtam és nem voltam képes bejárni vizsgázni így kirúgtak.Felnőtt webkamerás műsorokból éltem úgy egy évig, előtte dolgoztam étteremben,pékségben.1 éve már nem vagyok képes a kamerás munkát csinálni.Akkor kezdtem el lopni és csalni.Nemsokára tárgyalásom is lesz egy családi ügy miatt.Nem tudom miért vagyok ilyen.Az egyetlen ember akit igazán nagyon szeretek a párom, és fogalma sincs hogy kivel él együtt.Nem lát át a hazugságok hálóján.Néhány napja eljutottam egy pontra,ahonnan úgy érzem csak a halálom egy egyetlen megoldás, hogy ennek vége legyen.Itt a karácsony, nincs egy fillérem sem,mert képtelen voltam a továbbiakban bárkinek is ártani.Holnaptól nincs mit ennem, nincs kihez fordulnom, nincs megoldás vagy kiút ebből.Inkább meghalnék, mint hogy a szeretteim megtudják milyen ember vagyok, és nem tudom meg tudnék-e változni,hiszen nem tudom miért vagyok ilyen

2013. dec. 17. 23:21
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
100%
Elsőként jó, hogy beláttad, hogy ez így nem jó. Most már gondolkozz el azon, hogy mit kéne tenned, hogy ez megváltozzon. Elsőként valami munka kellene neked, amikor is lenne mit enned. Utána fejezd be az egyetemet, menj át levelezőre, ha munka miatt nem menne nappalin. Ha nem akarod, nem kell beavatni a családodat, majd jobban fogod érezni magad, ha már elindultál felfelé.
2013. dec. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem akkor ártanál igazán a családonak ha bántanád magad! Nem akarok közhelyeket felsorakoztatni, de tenyleg nagy butaság es önzés lenne! Erőt kívánok neked túlélni ezt az időszakot!
2013. dec. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik leírva.De a tények mások. Itt vagyok a családomtól 100km-re, a párommal élek vidéken, egy fillér nélkül vagyok, üres a hútőm, a rezsi rámeső részét ő fizette ki, mondván "még nem vettem ki pénzt", karácsonyra haza kéne látogatnom,nincs miből, egy darab ajándékot sem vettem senkinek, a páromnak fogalma sincs hogy milyen helyzetben vagyok,és nem tudnám neki elmagyarázni.Képtelen vagyok rá.Teljesen besokalltam magamtól, és fáj, hogy sokkal előbb helyre kellett volna tennem a dolgaimat de én képtelen vagyok rá.
2013. dec. 17. 23:39
 4/56 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondj el mindent a párodnak és a családodnak. A lelkiismereteden is segítene, és nem kéne megölnöd magad. Lehet hogy elhagyna, lehet hogy a családod is kiutál, de legalább tiszta vizet öntöttél a pohárba. Utána jobban fogod magad érezni. Aztán gondolom jól nézel ki, szóval ha mindenki utálni fog, és nem lesz pénzed, akkor is meg fogsz tudni élni a kinézetedből/testedből. Szóval szerintem felesleges megölnöd magad.
2013. dec. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim válasza:
100%

Sajnos a kamera és ezek könnyű pénz, amikor kell, de benned van tartás, hogy lásd, ez nem megy hosszútávon. Valahol sajnos érthető, hogy nem előbb akartál kilépni ebből - eddig ment. Hidd el, ha a párod, és a családod elveszít, csak borzasztó keserűséget okoz nekik - és ne bízz abban, hogy soha nem derül ki - nyomozni fognak, hogy vajon miért történt, ami, ezért az nem megoldás.


A párod sem tudja, hogy nem jársz egyetemre? Alapvetően azt szoktam mondani, hogy az őszinteség a legjobb út, de itt annyiban megingat a dolog, hogy nagyon jó lenne úgy elmondanod, amikor egy kicsit rendbe tetted magad (értsd: most szerintem az egyetlen kiút, hogy elmondod őszintén a dolgot, de ettől rosszabb lehet, és ezt a párod is elvileg látja). Ha akkor mondod el, amikor mondjuk találtál egy bármi nem túl jó munkát is, akkor látja, hogy már kifele vagy ebből, és ez segíthet neki is elfogadni. Próbálj meg találni egy pszihológust, vagy valakit, akiben megbízhatsz, mert biztos oka van annak, hogy ilyen lettél, és az nem az, hogy Te rossz lennél, csak valami negatív hatással volt rád, amit sajnos Te sem tudsz, hogy mi lenne... Ehhez viszont szakember kell, mert távolról nem tudjuk megoldani, bármilyen szívesen is segítünk...

2013. dec. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim válasza:
100%
(5-ös voltam). Egyébként elég sok olyan lelkisegély vonal van, akik segíthetnek például, ahol találsz szakembert, és akik segítenek a problémád feldolgozásában, akár tematikusan is kereshetsz.
2013. dec. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
86%

Ha jól értem itt most azonnal kell valamit tenned. Szerintem két lehetőséged van.


A) elmondasz mindent a párodnak. Ha ki is rúg sokkal jobban fogod érezni magad. Mert a titkok csak addig marnak igazán, amíg ki nem mondod. Amúgy a tippem az, hogy már ez, hogy leírtad ide is enyhíteni fog a dolog élességén. Ráadásul enni azért még gondolom fogsz kapni. Ha kidob, akkor jön az, hogy szüleidnek elmondasz mindent és visszamész hozzájuk és közösen kerestek valami megoldást. Ha elmondat nekik itt is le fog esni rólad a teher, akármilyen idegesek lesznek is.


B) lopsz tovább, visszamész webkamerázni. közben meg keresel valami normál állást. Bár, jelenleg ez borzasztó nehéz minden képzettség nélkül.


Nagyon nehéz a helyzeted az biztos. De szerintem ne add fel. Elég érdekes életed van. Én kíváncsi lennék hova vezet ez. Hol leszel 10 év múlva :D

2013. dec. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem fordulj első körben a háziorvoshoz és addiktológiára, ugyanis ennek szervi oka is lehet.

Beteges hazudozás...?

2013. dec. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
100%
Öngyilkos semmiképpen ne legyél. Mindig van választásod, valami úgy is lesz. Ha bevallod mindenkinek max megharagudnak rád és előbb utóbb rendbejönnek a dolgok. Ha a barátodnak is bevallod a dolgot akkor derül ki igazán az hogy tényleg szeret e. Ismertem egy gyereket aki ugyan így volt mint te. De kiderült hogy jóideje nem is jár egyetemre. Semmi nem megoldhatatlan.
2013. dec. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 A kérdező kommentje:
Nincs TB-m mivel nem dolgozom és diák sem vagyok. Hivatalosan kb nem is létezem. Teljesen szét van csúszva az életem ilyen szempontból.Pedig sosem drogoztam vagy ittam, még csak cigizni sem szoktam.
2013. dec. 18. 00:19
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!