Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Általánosságban mennyire...

Általánosságban mennyire gyakori, hogyha egy férfi veri a feleségét a gyerekeit is bántja?

Figyelt kérdés

2014. máj. 15. 22:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül következik az egyik a másikból.


Számtalan olyan eset van, amikor a férfi teli van anyagyűlölettel és ezt a kedves nején vagy élettársán veri le (akit nyílván hasonló lelki típusból választ, mint amilyen anyuka volt), ugyanakkor a gyerekeit soha nem bántja.


És bizony van olyan is, hogy azért üt, mert a nő kiprovokálja - ilyenkor gyakran azt áll a háttében, hogy a nőt kislányként verték, vagy annak anyját verték és és az anyukával azonosult, és azért húzza el addig, hogy őt is verjék, mert - bár milyen bizarr és furcsa is egy nem bántalmazott számára - a bántalmazott ember számára a bántalmazás a normalitás. Mint ahogyan a rabságban felnőtt madár számára a kalitka a normalitás.

2014. máj. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

11-es voltam, lemaradt, bocs:


A harmadik gyakori ok az, hogy a férfi volt a bántalmazott gyerekként, vagy annak apja volt a bántalmazó, és vele azonosult. Ezért üt, de ilyenkor szinte mindig veri a gyereket is.

2014. máj. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom Magyarországon minden ötödik nő szenved el rendszeres fizikai bántalmazást családon belül és minden harmadik nő átéli legalább egyszer élete során. Szörnyű és szánalmas ez a helyzet, mert semmilyen történés nem lehet magyarázat arra, hogy egy fizikálisan erősebb férfi megüssön egy fizikálisan nála gyengébb nőt.

Viszont jóval ritkább ha ennek a gyerekek is áldozatai. A nők többsége nem lép ki egy ilyen kapcsolatból ha csak ő az érintett, de ha már a gyermekei is veszélyben vannak akkor azért mer lépni.

2014. máj. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Apám soha nem ütötte meg anyámat (hiába dobálta meg pár törékeny cuccal).

Ellenben engem és a bátyámat lehasaltatott az ágyra és levette az övét... vagy a falba verte a fejünket. De itt anyám "keze" (és fakanala) is gyakran eljárt.

2014. máj. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom, nálunk a tágabb családban és ismerősi körben nincs ilyen. Persze biztos van az a réteg, ahol ez előfordul.
2014. máj. 19. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nálunk anyám veri apámat, és apám becsméreli szóban. Ám 5.-nek igaza van (nem értem miért pontozták le annyira) a nő nagyon sokszor tehet róla. Egyik rokonomnál a nő addig bántotta szóban / néha fizikailag a BÁRÁNYTERMÉSZETŰ/legnagyobb papucs férjét hogy 13 év után egyszer csak (miközben kapta az ívet a semmiért szerencsétlen) kórházig verte...
2014. máj. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Atyaég, micsoda válaszok:( Nem is gondoltam, hogy ennyi embert vernek a szülei. Komolyan, nem normálisak, bocsi az offért, de ez szörnyű:((
2014. máj. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Engem a volt férjem vert sokat,de a 2 gyerekünkhöz soha nem nyúlt.Olyan volt hogy a gyerekek előtt vert meg ,de őket soha,úgyhogy a kettő nem függ össze..bár nem értem hogy velem is mért csinálta ,nem hinném csináltam volna valamit is ,de ez már mind1 ,talán féltékenységből volt.Bár azt nemtudom h kire.
2014. máj. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nahát az ilyenek nem is normális családok. Mindkét félre nagyon kíváncsi lennék, hogy milyenek.
2014. máj. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
sajnos gyakori.. ezeket az embereket el kéne zárni a társadalomtól.
2014. aug. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!