Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha itthon nem...

Mit tegyek, ha itthon nem tudnak úgy elfogadni úgy, ahogy vagyok?

Figyelt kérdés

3 héttel ezelőttig úgy tudták rólam, hogy tipikus "jógyerek" vagyok. Alig-alig jártam el ide-oda, mert tudtam, hogy baj lenne belőle itthon és ezért mindig kimagyaráztam mindent. A háttérben pedig kiépítettem magamnak egy másik életet, amelyik bulizós, fiatalos, jófej. Afféle fiatal... Évekig ment a 2 élet egymás mellett, majd kb 3 hete felborult minden: rájöttek mindenre és hát lássuk be: becsaptam őket, hazudtam, csaltam. Nem lehet ezt megbocsájtani, de azt ők is belátták, hogy jobb így, hogy nem kell kétszínűen játszanom. Elmúlt szépen a karácsony is, teljes béke volt itthon, olyan volt mintha minden rendben lenne. Ma bejelentettem apámnak, hogy szilveszterkor buliba megyek, jól is fogadta. Ám a háttérben zajlik egy másik esemény: az egy évvel fiatalabb sógoromnak rendörségi ügye van garázdaságból, stb. A szüleim persze azonnal rámvetítik az eseményeket, hogy én is ugyanilyen vagyok, ugyanilyen mocskos lázadó szemétláda stbstb. Ilyenkor újra feljönnek ugye a sérelmek és hát engem is letaglóz mind érzelmileg mind fizikailag a bizalmatlanság és a szeretet hiánya. Most nem engem szapulnak, hanem a sógoromat, de anyám van olyan kedvében, hogyha megtudja, hogy megyek szilveszterkor, akkor óriási botrányt fog csinálni, rengeteg gyűlölettel megspékelve. (ez csak az épp aktuális esemény)

Amúgy meg ismerem őket annyira, hogy ha most nem is mennék el véletlen szilveszterezni vagy most nem lenne a háttérben ez a "sógor-balhé", akkor is a fentebb leír következményei lennének rám nézve. Teljesen el akarnak lehetetleníteni, többek között olyanokkal, hogy rendszerint felmerül, hogy kiköttetik az internetet meg ilyenek. Ja amúgy szoktak nyomoztatni utánam emberekkel, meg kémprogramokkal a gépemen, ilyenek... Mit tegyek? Nem tudják elfogadni, hogy én ilyen akarok lenni,annak ellenére sem, hogy ők maguk mondták hogy én döntöm el, hogy hogy élek.


2009. dec. 28. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csináld úgy a dolgokat, ahogy jónak látod.


De hogy tudtad évekig élni azt a másik életedet úgy, hogy a szüleid semmit nem vettek észre semmit belőle?

2009. dec. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Éppen úgy, hogy soha nem mentem el sehova bulizni ismerősökkel meg semmi. Amúgy nem tudom, hogy pontosan hogy sikerült...
2009. dec. 28. 20:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudom hogy mit érzel, én is így voltam/vagyok. Csak itt már régebben kiderült minden a másik oldalról, mert megelégeltem,hogy semmit nem tudtam senkinek se elmondani. Így hát összeszedtem magam és elmondtam mindent anyunak. haragudott, de az enyhítette, hogy én mondtam el, saját elszántamból. Lapítottam egy ideig, sehova semmikor senkivel, aztán most újra jó minden. Szerintem ülj le beszélgetni a szüleiddel.
2009. dec. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Fiú vagy vagy lány?

Szerintem hiba volt nem vállalni azt, aki vagy. Oké, ne tudjanak MINDENT, de hazudozni, megjátszani magad, kettős életet élni - gáz, és fárasztó is lehet, minden percben vigyázni, hogy el ne szóld magad... Gondolom pluszban kiakadtak azon, hogy nem csak nekik nem tetsző életet élsz, de még hazudtál is. Gondold el, milyen frusztráló lehet, hogy valaki hosszú időn keresztül sikeresen átvert, gyakorlatilag hónapokig hazudott, és a saját bénaságoddal, naivitásoddal szembesít, hogy nem vetted észre. Csak egy kicsit képzeld magad a szüleid helyébe!

Ha nyomoznak utánad, akkor még tizenéves lehetsz, ugye? Valószínűleg azért teszik, mert nem vagy hozzájuk őszinte - mint ahogy a sztorid is mutatja. próbálj bizalmasabb kapcsolatot kiépíteni. Inkább tájékoztasd őket, hova mégy, hívd fel őket, vagy küldj nekik sms-t, hogy jól vagy, minden ok, kb. ekkor mégy haza, stb. stb.

2009. dec. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát maximálisan megértem a szüleid reakcióját. Ha engem ilyen csúnyán átverne a gyerekem (évekig a szemembe hazudna), akkor biztosan én is így reagálnék. Mindazonáltal ez az egész a szüleid hibája, hiszen ha úgy neveltek volna, hogy nekik mindent elmondhatsz, akkor erre az egészre nem kerül sor. :-( Nagyon mást nem tudsz tenni mint, hogy tiszta lappal játszol ezentúl. Mindig mondd meg hova mész és mikor jössz, ez a minimum. Egy idő után újra meg tudnak majd bízni benned, de addig kénytelen vagy elviselni ezt. Ha már elmúltál 18, akkor nem nagyon tudnak sakkban tartani, ha kiköttetik a netet, akkor te köttesd vissza a saját pénzedből (diákmunka, ilyesmi). Ne függj tőlük semmilyen módon, ha a magad ura akarsz lenni. Ha még túl fiatal vagy ehhez és ők tartanak el, akkor egyelőre el kell viselned, hogy az van amit ők akarnak.
2009. dec. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok és 18 leszek a nyáron. Azért játszottam, mert meg akartam változni. Az ismerőseim koravénnek és begyöpösödöttnek tartottak és ezen változtatni kellett. Viszont ha ezt nyílt kártyákkal teszem, akkor nem tudtam volna végigcsinálni a változtatásokat, mert a szüleim elnyomták volna az ilyen irányú törekvéseimet. Így viszont fel tudtam építeni egy igazi fiatalos és számomra jó életet. Azért hazudtam, hogy később nyílt kártyákkal tudjak játszani, ne kelljen többé hazudnom. Nem véletlenül kezdtem nyíltabban játszani egy jó 3 hónappal ezelőtt, kezdtem rávezetni őket hogy pontosan mi van. A legteljesebb mértékig megértem őket és szégyenlem is magam kellőképpen, de ez kellett ahhoz, hogy elérhessem amit akarok.
2010. jan. 3. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!