Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megismerkedtem egy roma...

Megismerkedtem egy roma lánnyal, de szeretem most mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Az igazság az hogy nagyon szép lány, igazi cigány zenész családból. Tele vannak pénzel, de nagyon normálisak. Az apja vasszigort tart minden tekintetben. Viszont én félek az ítélkezés miatt, a szüleim miatt, a barátaim miatt.


Az érdekes, hogy a lány szülei sem nézik jó szemmel a párkapcsolatunkat. Szerintem nem azért mert "magyar" vagyok, csak ők is féltik a lányukat az atrocitástól talán.



2014. máj. 20. 10:09
1 2
 1/15 anonim válasza:
27%
Milyen atrocitástól? Ha szeretitek egymást akkor sok boldogságot. Ők is ugyanúgy emberek. Az ilyen rasszista férgekkel meg nem kell foglalkozni.
2014. máj. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Öööö de igen, simán lehet, hogy azért mert magyar vagy. Ismerős roma családban is volt ezzel gond. A szülők "kinézték" a lánynak a férjét és nagyon nem tetszett amikor más udvarolni akart neki. Aztán belekényszerítették a lányt a házasságba a "kiszemelttel". A lány lelépett, elváltak, megszakította a kapcsolatot a családjával és most azzal él akit ő választott. Van ilyen is.
2014. máj. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%
Az ilyen családok nagyon erősen kötődnek a szokásaikhoz, hagyományaikhoz. Például nincs szex az esküvő előtt. Talán ezért is féltik tőled a lányukat.
2014. máj. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

Pont olyan helyzetben vagy mint egy fiú a volt iskolámból (akkor ballagott mikor én még 10-es voltam).

Nála volt még pont ugyanez a helyzet : bár a lányon nem látszott hogy roma, mégis mikor kitudódott a dolog abszolút ki lett tagadva a családjából (a fiú) és költözött a lányhoz (mert ők befogadták) . Hozzáköltözött, elkezdett dolgozni, ahogy hallom szóbeszédből jól megvannak.


Sok családban nem fogadják el a roma nemet, mert köztudott hogy van egy hírnevük (hiába vannak rendes, dolgozó romák, akkoris...).


Neked azt ajánlom jól gondold meg a dolgot ! Ha nagyon kitartasz a családod mellett, akkor próbáld velük finoman közölni a dolgot, a kapcsolatotokat, ne hárítsd rájuk egyből.

A barátok meg ha elítélnek miatta, akkor bumm. Legalább kiderült hogy érdekhaverok... Mert egy barát elfopgad úgy ahogy vagy, nem? :)


Ja, és még valami : biztos leszel ezért fikázva majd kommentekben, ezért szólok hogy legközelebb ne írd oda hogy "tele vannak pénzzel" mert az ilyen megnyilvánulásokból másnak az esik le hogy csak a pénz miatt kell... :D

2014. máj. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Nevezhettek rasszistának (bár nem vagyok az) de utálom azokat a cigányokat akik csoportokba tömörülve riogatják az embert. Utálom azokat akik 500 forintért agyon vernek egy idős embert. Mivel a cigányok 90%-a ilyen senkiházi tolvajbanda, így érthető ha az emberek többsége elutasítja őket. De ott van az a 10% akik bár cigányok de nagyon dolgos, rendes emberek.

A sógorom is cigány. Vele és a családjával semmi bajom, sőt nagyon is kedvelem a sógorom nagymamáját. Népes család ők is, de egytől egyik becsületesek. Senki nem bántja őket, pedig a szülei olyan helyen élnek, ahol szinte minden lakó utálja a cigányokat.

Akik rendesek, akik dolgoznak, becsületesek, azok meg is vannak becsülve, és senki nem bántja őket.


Igen, most lehet azt írni, hogy a fehérek között is vannak tolvajok, aljasak..igen, vannak. Ők ugyanúgy az utálatnak vannak kitéve mint a cigány, és az ő kezüket is simán levágnám lopásért ahogy egy cigány kezét is.

De aki becsületes bőrszíntől függetlenül azt tisztelni is fogják.

2014. máj. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A pénzt csak azért írtam hogy nem "putrisok"... A szüzesség kérdése már kilőve :)


Az "elrendezett" házasságot tudtommal nem csinálja "már" a családja, erről beszélgettünk.


Az én családom, és jómagam is dolgoztam már cigány emberekkel. Sőt ált sulis földrajz tanárom is cigány volt. Gyárban dolgoztam együtt több cigánnyal is, és sokszor vicces helyzet kerekedett. :)


Faterom a mávnál volt sokáig, ott is nem egy cigány munkatársa volt, tehát vannak tapasztalatok/kapcsolatok normális cigányokkal.


De a közös bennük az, hogy ők ugyan nem tagadják a cigányságukat, viszont a putris/tolvaj/ordibáló "társaikat" lenézik rendesen...

2014. máj. 20. 10:37
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Hidd el sokkal nagyobb gond, hogy a roma apuka se nézi jó szemmel. Tele vannak lóvéval, lehet azt hiszi arra mész. Na meg náluk nagyon fontosak a hagyományok és általában a gazdag cigányok gazdag cigánnyal házasítják a lányukat, különben hogy lehetne "gyémántosss hejcegnős" lakodalom, hummer limókkal, koronába dugdosott raklapnyi 20 ezressel, 300fős násznéppel és hasonlókkal.


Jobb, ha távol tartod magad tőle, a saját testi épséged érdekében, mert ezek nem szaroznak majd jönnek a tezstvírek aztán jól "elbeszélgetnek" veled, ha nem érted a szép szót.


Náluk nagy szégyen lenne, ha egy gádzsóval jön össze a lány.

2014. máj. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

De kedves utolsó!


Ők nem ilyenek!, nem rózsaszín házban laknak arany kerítéssel, és nem M6-os bömössel járnak..


Nem újgazdag cigányok.. Elég finom és kulturált stílusérzékük van... és pl nincs gádzsózás meg testvírezés.. nem "győzike" kategória..

2014. máj. 20. 10:46
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom ismeritek e Mága Zoltánt valami olyasmi kategóriára kell gondolni...
2014. máj. 20. 10:49
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha ő is szeret, felesleges a nyavalygás, miért vonnád meg magatoktól a boldogságot, csupán mert barnább a bőre a Tiédnél? :)

Rengeteg fajta roma ember és roma család van! Még az általános iskolában az egyik legjobb barátnőm roma volt. Ha valaki, hát ő gyönyörű volt! Ráadásul mindvégig 4-es, 5-ös tanuló. Oda volt érte mindenki. Mondjuk ezeknek a fele azt sem tudta, hogy roma...

De ennél a lánynál van még kellemesebb tapasztalatom ezen a téren. Egy nagyon szép, 4 hónapig tartó kapcsolat egy roma fiúval. Hozzátartozik az igazsághoz, hogy ő félvér. Csak az édesapja roma: tanárként dolgozik! Szereti mindenki a munkahelyén, így nem szenved semmiféle atrocitástól.

A volt barátomról is sokan csak a neve alapján jöttek rá, hogy roma származású. De őt sem érték atrocitások.

Már akkor is gondolkodtam rajta, hogy hogy lehet, hogy a legnagyobb rasszista ismerőseimtől sem kaptam semmi negatív kritikát, amiért összejöttem vele. Arra jutottam, hogy azért nem reménytelenek az emberek. :) Hiszen ha látják, hogy származása ellenére egy nagyon jó szándékú, nem mellesleg okos (másodéves egyetemista) emberrel van dolguk, aki a megjelenésével is jócskán kiemelkedik a-csúnya szóval-"fajtársai" közül, akkor nem fogják piszkálni, kritizálni őt, hisz nincs is igazán miért.


Engem nem tartott vissza a származása, mikor beleszerettem. Igazából bele sem gondoltam, meg is feledkeztem róla. Szerintem ha tényleg szereted,kicsit felesleges is ez a kérdés, de nem akarlak elítélni. Én is sokszor vagyok bizonytalan a dolgaimmal kapcsolatban.

Én egyértelműen azt tanácsolom, hogy vágj bele! Légy boldog! :)

2014. máj. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!