Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekek miatt együtt maradni?

Gyerekek miatt együtt maradni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A nő 34, férfi 36. Gyerekek: két fiú, 3 és 5 évesek. A házasságuk rossz volt, a nőnek párkapcsolata lett egy éve. De ebben sem boldog a nő, úgy érzi szétszakította a családját, az új párral nem képes családot létesíteni, családként gondolni rá. Pedig nagyon szereti az újat, de a lelkiismeret furdalása miatt inkább visszamegy a régi házasságába. A volt férj elvileg szereti a nőt, gyakorlatilag folyamatosan bántja, amiért szétszakította a családot. De, mint tudjuk, mindenhez két ember kell. A nő most azt érzi, hogy nincs értelme visszamenni az exférjhez, mert nem lesz újra jó a házasságuk, mégis ezt teszi, hogy boldogok legyenek a fiai, meglegyen a család.(A férj is, feleság is depressziós.) A bűntudata vezérli. Pedig szörnyen érzi magát, börtönnek érzi a dolgot, mégis...


Mi értelme ennek? Mit gondoltok erről? Adjuk fel az álmainkat a gyerekeinkért? És ha nem lesz jó a házasság, mert csak a gyerekek miatt vannak együtt, vagyis egymás mellett? Egy gyerek mennyire érzi ezt? Jobb egy házaspárnak külön-külön új társsal viszonylagos boldogságban, vagy együtt a gyerekekkel családként, de szenvedve.


Bármilyen észrevételt szívesen fogadok!


2009. dec. 29. 20:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek mindent érez, akkor is, ha a szülő azt hiszi, ó, kicsi még ehhez, meg halkan beszélünk a dolgokról.. A gyerek nem hülye. Ergo: ami nem megy, nem kell erőltetni, inkább külön legyen a két szülő, de legyen nyugalom, mint állandó feszültség, de látszat-család.
2009. dec. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Oltári ostoba dolog a "gyerekek miatt" együttmaradni! Mert az jó lesz? Ugyan kinek? Egyik szereplőnek sem.


Az állandó feszültség, a folyamatos -még, ha nem is a gyerekek előtt zajló, de azt megérző- viták, veszekedések csak tönkre teszik, megmérgezik a gyerekek addig remélhetőleg felhőtlen, boldog életét. Ezért álságosnak tartom a rájuk való hivatkozást. Vagy csak butaság?

2009. dec. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
95%
Az előttem szólónak igaza van, nem jó az ha egy gyereknek feszült családi légkörben kell élnie. Nem tesz jót a gyerek lelki világának. Azzal csak ártanának neki ha együtt maradnának.
2009. dec. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Szia! Valóban nem kell gyerekek miatt együtt maradni. Azonban én azt mondom a gyerek sem köteles elfogadni az új párt. Miért tekintsen rá apja vagy anyjaként? Nekem nem menne. Akkor inkább élnék egy egyedülálló emberrel, minthogy mást erőltessek rá vagy egy rossz házasságban éljek.
2009. dec. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nincs arról szó, hogy bárki átvenné apa vagy anya helyét. Az anya új párját elfogadták, és nagyon szeretik.
2009. dec. 29. 21:41
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
én csak azt tudom mondani, hogy mióta az eszemet tudom rossz a szüleim házassága. szinte már a kezdetek óta, mégis 3an lettünk tesók. 19 évet voltak együtt, 1 éve váltak el. én amúgy 19 vagyok, szóval talán részben miattam házasodtak össze, de nem is ez a lényeg. hanem hogy mi is mindent éreztünk és nem túl jó. sosem volt család, az utolsó években állandó veszekedés...bár minket tisztességgel felneveltek, de a családnak híre se volt, pedig elvileg emiatt maradtak együtt. én nagyon utáltam az egészet, nem volt jó gyereknek lenni. mióta elváltak nagyon jó a kapcsolatuk, mindketten találtak párt maguknak. és bár már nem élek velük, de úgy érzem évekkel ezelőtt jó lett volna. nekik sem volt jó és nekünk sem. 19/L
2009. dec. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a két ember kell dolog mit takar? Mit csinált rosszul a férjed, hogy mást kerestél? És mért nem váltatok el már korábban. Szegény gyerköcök iszák a levét a szülök hülyeségének. Különben jobb külön nyugiban,legalább is nektek minden képpen, a gyerekek minden képpen megszenvedik.
2009. dec. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
De miért lenne jobb a gyerekeknek, ha ez a házaspár együtt maradna egy nagyon rossz házasságban? A gyerek mindent lát, hall. Képzeld el, ha egy napon kiderül, hogy a házastársak félreléptek, hogy fog a szüleire gondolni...jogosan fogja azt gondolni, hogy el kellett volna válni és tisztességben élni. Mert az nem tisztességes, ha csaljuk a másikat, közben mindenki szenved és senki sem tud normálisan élni az életét. Semmi értelme nincs ennek, ez így nem család, ha a két szülőnek szeretője van és látszólagos boldogságot színlelnek. Attól még a gyerekek élhetnek családban pl. ha van nevelőapjuk, anyjuk és mellette a másik szülő látogatja őket rendszeresen.
2009. dec. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
Az anya új párját elfogadták? Na, majd ha nagyobbak lesznek, mondják, hogy az anyjuk még házas volt, mikor összeállt egy másik pasival (szerintem undorító). Miért jobb egy ilyen nyitott kapcsolat, mint a válás?? Nem értem!!
2009. dec. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagytok. De a gyerekek is úgy tudnak boldogok lenni, ha a szülők boldogok. Tapasztalatból mondom. Nálunk is ez volt. A szüleink csak miattunk maradtak együtt, viszont nem szerették már egymást. Azt hitték ez volt a jó nekünk. Pedig dehogy!

Ha szét mentek volna, lehet mind a kettő megtalálta volna a párját! Tehát ha van hova menned, és meg tudod oldani, akkor lépj ki ebből, mert a férjed mindig felfogja hánytorgatni, hogy mekkora szemét voltál...Ahelyett, hogy ő is magába szállna.

2009. dec. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!