Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van három közös gyermekünk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van három közös gyermekünk (11-8-3 évesek). A férjemnek van egy 5 éves viszonya. Most én is találtam valakit aki maximálisan elfogad a 3 gyermekemmel együtt. Szeretnénk költözni, de a gyerekek apja, fenyegetőzik. Mit tegyek? Elvihetem a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Én félek megtenni az első lépést az ügyvédhez,mert azt mondta,a gyerekeket elveszi tőlem.A családipótlékot is ő kapja,de azt sem adja oda,amióta tud a kapcsolatomról.

A gyerekekkel én vagyok a nap 24 órájában és már ők is szeretnének elköltözni.A ház amiben lakunk ,közös.


2008. aug. 23. 11:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Fél éve-miota kiderült a viszonya-külön szobában lakunk,de a férjem elvárja,hogy ugyanúgy főzzek,mossak rá,mert ő a kereső személy a családban.
2008. aug. 23. 11:27
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
És ha ő a kereső személy,Te hogy fogod egyedül eltartani a 3 gyereket?
2008. aug. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én főállású anyaságin vagyok,és azzal tervezzük a jövőt szeretnénk közösen nevelni a gyerekeket,akivel megismerkedtem.A családipótlékot a férjem fizetéséhez csatolják.És azt most ő annak tudatában,hogy valaki belépett az életembe,nem adja oda,mondván tartson el ő.
2008. aug. 23. 12:22
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Szerencsétlen gyerekek.
2008. aug. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Amíg együtt laktok, a családi pótlékot tényleg nem köteles neked odaadni, mivel hivatkozhat arra, hogy ő tart el titeket (hiszen GYET-ből három gyereket nevelni tényleg nem lehet segítség nélkül). Viszont egészen nyugodtan elköltözhetsz. Miért veszed komolyan a fenyegetését? Ilyet bárki tud mondani, de semmi valóságalapja nincs. Menj el ügyvédhez, válj el tőle és tedd meg, amit szeretnél. A gyerekeket általában az anyának szokták ítélni, pláne, ha nem lehet felhozni ellene semmit ami azt bizonyítaná, hogy alkalmatlan. Természetesen magaddal viheted a gyerekeket, minden jogod megvan hozzá. Viszont amíg a gyerekeket nem helyezték el nálad hivatalosan, addig a férjed is visszaviheti őket, ahányszor csak akarja, szóval jobb lenne, ha ezt meg tudnátok beszélni, vagy addig nem költöznél el, amíg ki nem mondják, hogy hol legyenek elhelyezve a kicsik. És ha nálatok lesznek elhelyezve, akkor a családi pótlékot is te fogod kapni, csak persze a férjednek szólj, hogy le kell róla mondani, mert különben mész be a MÁK-hoz a bírósági végzéssel, hogy a gyerekek nálad vannak, nem nála, és akkor amit jogosulatlanul vett fel, azt vissza is kell adnia.
2008. aug. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Ja, és ha azt mondja, hogy az új párod tartson el, akkor te meg ne moss, főzz rá, mondd neki, hogy az új nője majd megcsinálja:D Ekkora egy parasztot....
2008. aug. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Menj ügyvédhez. Ha nincs rá pénzed, a "szegények ügyvédjéhez".

A gyerekeket valóban az anyának szokták ítélni, ha be nem bizonyított az alkalmatlansága. A pénz nem számít annak!!!

A gyerekek miért akarnak elköltözni otthonról, az apjuktól? Tudják, mi a szitu?

Ha ők is veled akarnak maradni, az is segít az elhelyezésnél. Emiatt ne aggódj, csak fenyeget. Ne hagyd magad!

2008. aug. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.Igen,a gyerekek is besokaltak,

főleg a nagyobbik lányom teljesen megérti ezt a helyzetet.

És már látja,mi lenne a jobb mindannyiunknak.

2008. aug. 23. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!