Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal házasok, együttélő...

Fiatal házasok, együttélő párok, vagy ahol még nincs baba, mennyiből jöttök ki?

Figyelt kérdés

Mennyiből jöttök ki egy hónapban, ha a kötelezőket má befizettétek? Rezsi, telefon, net, minden ilyesmi, amit minden hónapban ki kell fizetni, már letudva.

Kaja, tisztálkodós cuccok, szórakozás, stb...

Mennyiből jöttök ki egy hónapban?

Mi olyan 80-100 közt, moziba 1* majdnem minden hónapban elmegyünk, néha rendelünk pizzát, bevásárlásra (ruha, cipő) nem sok megy havonta.

Szerintetek sok a 100e? Ez mellett kb. ugyan ennyit, vagy néha többet félre is tudunk tenni.

Kb.:

számlák, albi: 100e

kaja+stb: 100e

félretenn: 100-150e mikor mennyi van


Nektek mennyi megy el a középső (kaja+stb) dologra kettőtöknek? Sok ez a 100e? Próbálunk egészségesen enni, pl. húsból szinte csak csirkemellet veszek...


2014. máj. 24. 11:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 100 megy el mindenre, ha épp nincs extra kiadás. Rezsi 18 ezer, étel 60 (nem pazarlunk, de mi is egészségesen, de főleg finomakat próbálunk enni, én pláne majdnem paleósan). Mostanában ritkán tankolunk, s a házra sem kell már sok. Természetesen ha van nyaralás, ház átépítése vagy valami új bútor, gép, az igencsak meg tudja dobni ezt az összeget (a téli fűtés nem, az benne van a rezsiben), a 100 ezer az abszolút minimum, ami alá már csak spórolósabb evéssel tudnánk menni.
2014. máj. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Kb. nekünk is ennyi marad, néha kevesebb, mert mi is teszünk félre. Ja, Budapesten élünk, szerintem ez is számít.
2014. máj. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
85%
Hát sztem sok, de ha még félre is tudtok tenni főleg ilyen sokat akkor miért ne?! Nem kell szar kaján élni, h ha félre tudtok tenni ennyit.
2014. máj. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem sok a 100.000, én ez alá sehogysem tudnám leszorítani. persze ezt úgy, hogy ebben a ruhák, kozmetikumok, stb. még nincsenek benne, csak étel, egyéb háztartási dolgok, és a kimozdulás pl. mozi, étterem, pizza, termálfürdő.
2014. máj. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
93%

Ti gazdagok vagytok, szerintem nem sok pár van, akik havi 100-150k-t tudnak félretenni...

Nekünk csak 350 lej jut kajára - marha nehéz kihozni-, a szórakozás meg kimerül a futásban, sétálásban a folyóparton. Meg persze a könyvtár, mert mindketten rajongunk az olvasásért :)

2014. máj. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Ja és hogy sok-e. Nos, ha telik rá és fontos Nektek, akkor nem sok. Mi is tudnánk többet költeni akár ételre is, bár nem sokkal, elég jókat eszünk, az olcsóbb ételek között is vannak igen jók. Viszont szívesen elmotoroznánk s elnyaralnánk évi egymilliót, azt hiszem :D Fejenként.
2014. máj. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
89%

160-170

Benne van:

40e ltp

Biztosítások

Rezsi

Telefon, internet

Autőfenntartás, utazas

Kaja, pia, szórakozás

Ruha, cipő,

Ajándékok ( szülőknek, barátoknak)


Odafigyelünk mit veszünk, de nem spórolunk, hitel nincs

2014. máj. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

7 es vagyok

Vsak szórakozásra nem tudom mennyit költünk fejből. Mx 20-a egy hőnapban

2014. máj. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
24%

albi: 73.000+rezsi 40.000 (upc-vel mindennel)


kaja: baromi sok, heti 3-szor legalább rendelünk kaját, napi 2-3.000-et tuti otthagyunk a boltban (pl. eper kilója eleve egy kiló), nem is akarom összeszámolni:D hétvégente van főzés, de csak egy adagra, nem szeretjük ugyanazt enni napokig, inkább éhezünk...Munkahelyi szünetben ebéd: 1000Ft/fő/menü.


tisztálkodási szerek meg ilyenek: tuti van 10.000/hó, mert borotvapenge, Listerine, Sensodyne, alapozók, stb.


kozmetikus: kb. 3-5.000 havonta (szemöldököt szedetek, bajuszgyanta, kargyanta, egyéb), fodrász: 15.000 kettőnknek (nekem festetnem kell, őszülök, ő csak vágatja)


szórakozás: heti egyszer elmegyünk szórakozni, az min. 7000/fő, mozi heti 1-2 alkalom (10.000 kettőnkre kajával)


Az összes bejövő pénzünk: 550.000 nettó, de szinte semmit sem tudunk félretenni. Ruhákat, cipőt, kabátot mindig kell venni. Elutazzuk a pénzt, stb. Tavaly voltunk Amiban egy hónapot nyaralni, két havi fizu elment rá.


Egyszerűen nem tudunk spórolni, mert annyi programra eljárunk, úgy gondoljuk, most vagyunk fiatalok.:) 26 L, 28 F


Amit én próbálok: kuponnal szoktunk helyre menni (pl. sushizni sosem teljes áron, vagy étteremben sem), aztán ha rendeltek pizzát, próbáld az akciósat (Pizza Eatalino a kedvencünk, minden nap van napi pizza olcsón:)). Rossmannban mindig nagy akciók vannak, vannak ezek a DDA boltok is, ahol olcsó pl. a mosópor.

2014. máj. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Én legfőképp a LIDLben, TESCOban vásárolok kaját, meg kisboltban, ami épp lemaradt és kell. Mi Baranyában élünk, így az albérlet csak 20e, +a rezsi olyan 40e körül. UPC, telefon, DH, áruhitel még kb. 40e. Pesten ennél több is kellene.
2014. máj. 24. 11:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!