Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy a lányok gyakran...

Igaz az, hogy a lányok gyakran olyan srácot választanak, aki hasonlít az apjukra belsőleg vagy ez tévhit?

Figyelt kérdés

Hallottam már ezt és ez rám is igaz. Mindig az olyan srácok tetszenek, akik művészek, másképp látják a dolgokat, kötöttségek nélkül élnek a saját világukban, különcök, a tudatmódosító szereket sem vetik meg. Jó, az utóbbi nagy hiba, de fogalmam sincs miért, mégis az ilyen emberek tetszenek meg folyton, mert az apám is ilyen. Nem nézek fel rá, mert nem viselkedik apaként, inkább olyan, mintha a haverom lenne. Hiába felelőtlen és úgy viselkedik, mint egy kamasz srác, mégis csak a hozzá hasonló emberekkel tudok barátkozni és az olyan emberek tetszenek meg. Anyu mindig mondja, hogy "Te soha ne válassz apádhoz hasonló elvont pasit, mert elcseszed az életedet" és tudom, hogy igaza van, de mégis mindig az ilyenek vonzanak. Talán mert örököltem apám génjeit és bennem is megtalálható ez a hatalmas szabadságvágy, önkifejező hajlam, noha én azért jelentősen felelősségteljesebb vagyok, mint ő, mégis totál ugyanúgy gondolkodom a világról,ugyanazokat az együtteseket szeretem, pedig nem is vagyunk sokat együtt. Csak arra akartam kilyukadni, hogy mennyi igaz abból, hogy a lányok néha az apjukat keresik egy srácban? Jó, persze ha az apám kövér lenne, kopasz, unalmas és konzervatív, akkor valószínűleg nem a hozzá hasonló srácok tetszenének:D Csak adott helyzetekben ez előfordulhat, nem?

16L


2009. dec. 30. 23:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
De lehet az ellenkezője is, nem? Az én apám pl. alkoholista, verekedős, gusztustalan ember volt, evidens, hogy messziről elkerülöm az ilyet. Lehet, hogy ez csak azokra igaz, akik jó kapcsolatot ápoltak az apjukkal.
2009. dec. 31. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Persze, hogy lehet az ellenkezője. Ez nem általánosítás, csak felvetettem, hogy tényleg léteznek-e ilyen esetek, mert én ezt vettem észre magamon:) Fura annak ellenére, hogy nem tartom jó apának az apámat, mert nem az. A stílusát viszont bírom. Szerintem benne sem alakult ki ez a nagy szülői érzés irányomban, de ettől függetlenül szeret, csak nem tudja rendesen kimutatni. Nálunk abból áll egy közös program, hogy elmegyünk valami koncertre vagy a haverjaival ülünk valami füstös helyen és állandóan a csajának néznek:D Én szeretem, csak..nem szeretem apának hívni, inkább a keresztnevén szólítom:D
2009. dec. 31. 01:33
 13/20 anonim ***** válasza:

Jajj félre értitek ezt a dolgot, főleg a kérdező. Ez a párválasztás nem a stílusra, ízlésre, modorra, mozdulatokra, alkoholimádatra, kedvenc kajára blablabla vonatkozik.... egyáltalán nem. Nem ez a genetika. Egy autószerelő apának a fia sem azért szeretheti átlagosnál jobban a kocsikat, mert átadta az apa a génjeivel! Hanem mert a gyerek felnéz rá általában, hogyha nem is annyira mint egy 'felhőkarcolóra' de szereti, kellemes emlékek kötik hozzá. róla veszi a példát. stb

de ezek többnyire belső tulajdonságok. Ez az "apával/anyával házasodom össze" főként külsőségekre vonatkozik és genetikai hasonlóságra, arcszerkezetről és szagmintáról állapítjuk meg(nyilván tudat alatt) a szüleinkhez leginkább hasonlót.

Itt a cikk, olvasva a kommenteket inkább már megkerestem.

Olvassátok el:

[link]

2009. dec. 31. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Én egy ellenpélda vagyok: az én apám pedáns, konzervatív és szigorú. pont ezek miatt a tulajdonságai miatt nem jöttem ki vele soha igazán jól, mostanában kezdünk közeledni egymás felé így felnőtt koromban. isten ments, hogy ilyen legyen a leendő férjem, én pont az olyan férfiaktól menekülök, mint apám. mellesleg nekem is az olyasmi pasik az eseteim mint neked kérdező, az ilyen elvont szállós művész hülyék (bocs) a gyengéim. az apa sok nőnek szocializációs minta a későbbi párválasztásnál; az apa az első férfiminta a kislány számára. ha jó a viszony, akkor fordul elő, hogy a lány az apja tulajdonságait keresi egy pasiban, de mint az én esetem mutatja, a hideg viszony esetében épp az ellenkezője történik.

24 N

2009. dec. 31. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Rám ez szerintem nem igaz. Imádom apukámat, de pasiban nem az olyanok tetszenek, akik rá hasonlítanak. Illetve talán a pozitív tulajdonságaiban, de ha így sorra veszem, hogy eddig kikkel volt kapcsolatom, hát ők apukámra nem sokban hasonlítanak.
2009. dec. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy kinek milyen volt az apja. Pl én soha nem szeretnék egy olyan párt magamnak, aki hasonlít fateromra, mert egy alkoholista, mindenbe beletojós férfi.

Persze van olyan, aki annyira hozzá szokott, hogy kell neki az ilyenfajta "szenvedés", de én nem vagyok ilyen, hála.

De persze előfordulhat, egyén függő.

2009. dec. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Lehet igaz, nagyon sok lánynál így van, viszont nálam egyáltalán nem!!!

Illetve elöször azt hittem a nálam is így van, hiszen a párom nagyon hasonlít apámra külsőre! Szinte majndnem úgy néz ki mint apám 30 évvel fiatalabb kiadásban! Viszont belsőleg teljesen más, sokkal jobb a humorérzéke, sokkal megértőbb, érzelemdúsabb, lehet vele beszélgetni/nevetni (amit sajna apámmal nem nagyon)...szóval nem mindig igaz az elmélet.

2009. dec. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Igaz, mert az apád számodra az első férfi akit megismertél, így a viselkedésmintái belédrögződtek, de ez ellen lehet tenni ha neked így nem jó.És fordítva is igaz, a fiúk is olyan lányt választanak aki az anyjukra emlékezteti belsőleg.
2009. dec. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Egy dolgot mindig hiányoltam a férjemből, ami az apámban meg van. Ez az a készség, hogy otthon mindent meg tud szerelni, barkácsolni. Ezt a férjem nem tudja. Végülis valóban az apámból indulok ki valamennyire...én az elvont pasikat nem szerettem, lehet, hogy azért, mert az apám sem ilyen és nem fejlődött ki erre igényem.
2009. dec. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Hát én véletlenül kifogtam. :) Mire kiismertem a férjem már van gyerekünk, és meg is változott, úgymond elmúlt a nagy szerelem a részéről.


Tisztára mint apám. Kiváló apa aki imádja a gyerekét, de férjként a legutolsó trehány lusta disznó, aki elvárná, hogy még a papucsát is tisztára nyalogassam. De én nem vagyok az anyám... :)

2009. dec. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!