Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, ha semmi kedvem...

Mit tehetnék, ha semmi kedvem elmenni egy családi összejövetelre?

Figyelt kérdés
Nekem sajnos muszáj lenne elmennem (legalábbis elég nagy bunkóság lenne, ha pont én nem lennék ott). Utálom az ilyen eseményeket, de most többről van szó. Összefoglalva: nagyon, nagyon rossz kedvem van. Nem tudnák mosolyogni és jópofizni a rokonok előtt, mikor szívem szerint sírnék. Azt terveztem, hogy elmegyek, kicsit azért beszélgetek stb, aztán leölök valami sarokba és zenét hallgatok. Ez is bunkóság lenne, de inkább ez, minthogy elbőgjem magam.
2014. jún. 1. 12:51
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

""tudnák" is helyesen van írva, csak nem illik bele ebbe a szövegkörnyezetbe"


Éppenhogy nem. Nem "tudnák menni", hanem "tudnék menni", kedvesem. Ez nemhogy helyes, hanem éppenhogy szarvashiba!

Attól, hogy agyonkontrollálod magad, és mindenáron védekezel és magyarázkodsz, még nem leszel ám jobban!


A kérdésedre visszatérve: ha nincs kedved, akkor ne menj el. Mivel eléggé rébuszokban beszélsz, nem tudhatjuk, hogy mi miatt vagy pocsékul. Nem is számít.


Egy biztos: normális, ép lelkű ember nem várja el azt, hogy valaki, aki rosszul van, beteg, idegroncs az "mégis elmenjen" és valahogyan jópofizzon.

2014. jún. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!