Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ez? (Részletek leljebb)

Miért van ez? (Részletek leljebb)

Figyelt kérdés

Egy fiú meg egy lány, akik vallásos neveltetést kaptak, a huszas éveik elején - saját akaratukból - eldöntik, hogy összeházasodnak. Azonban megfogadják, hogy a nászéjszakáig nem vesztik el a szüzességüket. Csakhogy a leány egy bulin félrelép.


Na most a kérdésem a következőre vonatozik:

- ha a fiú teszi ezt, akkor ő egy szemét r*hadék, a lány pedig egy ártatlan áldozat, akit nagyon súlyosan megsértett egy átkozott gazember, aki nem tud uralkodni a szánalmas ösztönei felett

- ha pedig egy férfival történik (mint esetünkben), akkor a lány egy erős, független döntésekre képes érett nő, és különbenis csak rá tartozik; a fiú pedig egy szánalmas, igénytelen looser, aki megérdemli a sorsát sorsát. És külöbenis olyan nevetséges az ilyen fiú.


Nos mi ennek a mentalitásnak oka?


2014. jún. 1. 13:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

Ez a te véleményed, mi nem tudhatjuk, hogy mi a te mentalitásodnak az oka.


Én másként gondolkozom a fenti esetről.

2014. jún. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
A te véleményed ez, így magadnak tedd fel ezt a kérdést.
2014. jún. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Nem szabad ennyire általánosítanod, Kérdező. Tisztában vagyok vele, hogy sokszor van kettős mérce a férfi és női viselkedés összehasonlításánál, de a megcsalás pont nem egy ilyen dolog. A megcsalás (főleg vallásos emberek között) mindkét esetben egyaránt, egyformán bűn.
2014. jún. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Miért van egy olyan érzésem, hogy az első 3 hozzászóló nő?

Ez pedig nem az én véleményem. True story. Iyeneket nem szoktam kitalálni.

2014. jún. 1. 13:58
 5/23 anonim ***** válasza:
Már megint általánosítasz.
2014. jún. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
És milyen helyesen. :)
2014. jún. 1. 14:05
 7/23 anonim ***** válasza:

A kettős mérce a következőkből ered:


1. a férfi szereti a szexet. Minél több nővel és minél többször.

Így elég hihetetlen, hogy van férfi aki komolyan is veszi a házasságig nem szexelünk témát, manapság nem a lovagiasság, hanem a puhapö@süség jelképe.


2. A nő a családi élet jelképe, magva. Aki otthon várja a férjét és hűséggel odaadással körberajongja.

Ha ez megbomlik az azt jelenti, hogy megdől ez a sztereotípia.



Bár az számomra is érthetetlen, hogy miért kell egy nőt így ajnározni, főleg, hogy olyasmit tett, amit inkább letagadni kéne.


A kettős mérce teljesen jogtalan ebben az esetben, hiszen mindkét bűn egyformán súlyos. Én speciel sajnálom a srácot, hogy egy ilyen nőre pazarolt egy percet is, mert férfi részről elég magas volt ez a "nem szexelünk" áldozat.

2014. jún. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

en azt hallom szegeny not elhanyagoljak...

rohadek ferfi megcsalta...

holott nalam is a no lepett le, mert 2 hetig elvolt...

en looser, meg elutasitottam vkit, amig o kulfoldon gondolom a pasival hetyegett.

2014. jún. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

Na jó, akkor az összes éepontozó pasi kap egy kis általánosítást tőlem is, hogy érezzétek, milyen jó (holott a kérdezőnek adtam azzal igazat, hogy mindkettő ugyanakkora bűn)...


Az összes férfi hímsoviniszta, csalfa, trehány, csak az autótokkal/számítógépetekkel/focival foglalkoztok egész nap, sört vedeltek, részegesek vagytok, aztán csodálkoztok, ha a nő félrekefél.


Így jó volt?

2014. jún. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Csakhogy a fenti csávó pont kivétel.
2014. jún. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!