Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen korunk ideális családja?

Milyen korunk ideális családja?

Figyelt kérdés
2010. jan. 1. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Hát az enyém tuti nem:(
2010. jan. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Az én világomban: férj-feleség, szép kis házzal, sok munkával, messze a nagy családtól de folyamatos kapcsolatban velük. Ahol férfi és nő is egyenlő felek, de bizonyos helyzetekben visszajöhetnek a régebbi szerepek, pl hogy én nőként szívesen főzök-mosok-takarítok, várom haza a férjem amellett hogy nem érek kevesebbet a munkahelyen sem, vagy pl az ágyban...

És tudom ritka az elképzelésem, de nem elírás volt hogy nincs ott a 'gyerek' szó.

2010. jan. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem mindenkinek másmilyen. Nekem szerencsére az ideális család a sajátom. Édesapám diplomás mérnök, ő dolgozik teljes munkaidőben, édesanyám itthon dolgozik könyvelőként, plusz kertészetünk van, ahol anyukám főként, apukám kisebb mértékben vesz részt. Sokat dolgoznak, hogy tanítassanak minket az öcsémmel. (egyetem, tanfolyam, zeneórák, táncórák.. stb..) Minden ünnepet együtt töltünk a nagyszüleimmel, nagynénik, nagybácsik, unokatestvérekkel. Minden évben kispórolnak a szüleim egy hetes nyaralásra valót. De ami a legfontosabb, h szeretetben élünk, ha anyagilag nem is vagyunk eleresztve. Tehát nekem ez az ideális család, amit másra soha el nem cserélnék. L/20
2010. jan. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahol apa ,anya együtt neveli boldogságban ,békében a családot.Na ezt nehéz megteremteni.A mai rohanó világban A szülők agyon hajszolják magukat,hogy a családot fenntartsák.Se idejük ,se energiájuk nem marad egymásra és a gyerekekre.A probléma megbeszélésének hiánya miatt megy tönkre annyi házasság,szakadnak szét családok.Nagyon nehéz válaszolni a kérdésedre,mert szerintem korunk ideális családját meghatározni nem lehet.
2010. jan. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát hogy korunkban milyen, azt nem tudom. Csak azt, hogy számomra milyen lenne. Tehát amilyet én szeretnék magamnak: egy darab anya + egy darab anya, gyerekek száma 1-4 között. Ideális lenne egy saját otthon, akár lakás, akár ház, de legyen saját. Munka mindkét szülőnek, dolgozzanak úgy, hogy abban örömük legyen, ne szükséges rossz legyen számukra a munka. Mindkét szülő foglalkozzon a gyerekekkel, és a háztartással is. Éljen a család valami "társasági életet" is, úgy értem, ne feledkezzenek meg a barátaikról, jusson idejük a kikapcsolódásra, stb.

Nos, én ettől még messze vagyok, egy gyerekem van, apuka nélkül, albérletben élek, a munkámat viszont szeretem, foglalkozom sokat a gyerekemmel, nagyon szeretem, boldogok vagyunk, de azért tudom, hogy mennyi minden hiányzik még. Szóval az életemmel elégedett vagyok, de ez nem az a család, amit ideálisnak tartok.

2010. jan. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!