Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan érzem magam így vagy...

Jogosan érzem magam így vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés

Hogy érthető is legyen!

Páromnak van egy öccse és egy bátyja.

A bátyja külföldön dolgozik,ritkán találkozunk vele,viszont az öccséhez sűrűn,majdnem napi szinten!Nos, van élettársa

,egy saját lánya és a párja lánya,akik 14-16 évesek.


A problémám abból adódik,hogy néha úgy érzem,csak olyasmit mondhatok már,ami csak hozzájuk kapcsolódó.

Az öcs és báty nincs túl jó viszonyban ezáltal a két család sincs jó viszonyban.

Ha vmiért szóba kerülnek,mindig úgy beszélnek róluk és mondják nekem,mintha nekem is utálnom kéne őket! Anyóssal ugyanez a helyzet,vele sincsenek jóban. A megvetés a szemükben és a hangjukban,hogy minek voltam nála,miről beszélgettünk,szóba hoztuk-e őket stb.

A sógor lányával sem lehet igazán beszélgetni,mert rögtön nekem esnek.

Az anyja lelépett pár éve és lett másik gyereke.

Voltak nálunk (csak a lányok) és szóba kerültek a testvérek és mondtam,hogy fura hogy apám részéről van testvérem és mégsem! És neki mennyire fura,hogy neki is van és mégsem,mert sosem látta még.

A sógoromék nekem is estek,hogy jó lenne,ha a múltat békén hagynám,ne zavarjam össze a gyereket és döntsek,hogy vagy a gyerek anyjával tartom a kapcsolatot vagy velük.

Nem tartom a kapcsolatot vele és a facebookon sem ismerősöm már. Kitalálták,hogy akkor a párom facebookjáról irogatok neki,mintha kém lennék.

Nem tudom,hogy honnan szedték,de biztosítottam őket róla,hogy nincs igazuk.Ami viszont rosszul esett,hogy miután párom is megérkezett hozzájuk (náluk voltunk a gyerekeimmel) az öccse félre vonta és szóltak neki,hogy beszéljenek velem,hogy ne tartsam a kapcsolatot a volt asszonnyal.

Tényleg egy tök ártatlan kérdés volt,hogy milyen érzés,hogy van tesója,nem pedig faggattam az anyjáról,hogy hiányzik-e stb.

Hülye nem vagyok,nem akarok senkit hátulról támadni és suttyomban a gyereket faggatni,akinek lehet,hogy ennyi idő után is fájhat a dolog.

Van belátási képességem,hogy mit lehet kérdezni és mit nem,de nem gondoltam,hogy már ennyire beszabályozzák az embert.

A családról egy mondatot nem lehet mondani,anélkül,hogy megjegyzést ne tennének,a gyerek érzéseiről ők döntenek,azt hiszik,hogy ők mindig mindent jól tudnak és kizárt a tévedés.

Szeretek hozzájuk járni,szeretem a gyerekeket is,de elriasztanak ezzel a viselkedéssel!

Értem én,hogy van olyan téma,amit nem hozunk fel és tiszteletben is tartom,nem teszem,de a nem létező problémából csináltak most nagyot.


Az öcs/báty dologban is az zavar,hogy vannak hullámvölgyek és hol az egyikhez járunk többet,hol a másikhoz. Vhogy mindig így alakul. Most úgy érzik,hogy győztek,hogy a bátyjukhoz nem járunk és tényleg időhiány miatt.

Ami engem baromira idegesít,mert nem össze vesztük vagy ilyesmi,hanem dolgozik mindenki,mint a barom.

tipikus olyan,hogy akit nem szeretünk/utálunk,azt másnak is kell és néha a féltékenység jelét vélem felfedezni.


Ilyenkor két tűz között érzem magam. Én mindenkit szeretek még úgy is,hogy vannak hibáik és vannak rossz tulajdonságaik és amíg nem ártanak nekem,addig nincs problémám velük.De ezt leginkább a sógorom párja nem képes belátni,ezért is nem beszélek róluk és kínosan kerülöm az efajta témákat.


Lehet túl naiv vagyok még mindig és hiszek a mesékben...

Tudom,ez nem sok info,de sok ilyen van,amikor úgy érzem,na most kell hazaindulni.

Ez általános jelenség és lehet túl naiv vagyok vagy még mindig hiszek a mesékben?!

Kerülni nem akarom őket,de nem is tudom,hogy mit tegyek...


Nekem már az is jó,hogy leírtam és elolvassátok még ha kusza is és érthetetlen számotokra!

Tegnap már tiszta UFO-ank éreztem magam :D


2014. jún. 12. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy pontosan értem, amit írtál, de ha jól veszem ki, a haragban lévő testvér gyerekét faggattad arról, milyen érzés, hogy nem tartja a kapcsolatot a féltestvérével? Mégis, miért volt neked szükséged erre az információra? Semmi értelme nincs egy ilyen kérdésnek, főleg egy gyerektől kérdezni, de szerintem ezt te is pontosan tudod. Ezek után joggal tartanak sz.rkavarónak.
2014. jún. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a családja car keverő nem a kérdező.Én azért nem engedném ugyan már megtiltsák kivel beszélhessek és kivel nem.A párom ezer év óta nem beszél a tesójával,oka van rá.Viszont engem a sógorom sosem bántott.Szépen is néznénk ki megtiltaná ne beszéljek vele ha össze futunk.Az ő gondjuk nem az enyém.A te családod meg ott nyal ahol éppen van.Igazad van.
2014. jún. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mint írtam,nem faggattam semmiről!

A testvérekről volt szó és megkérdeztem,hogy neki nem fura-e!Ennyi,se több,se kevesebb!


Joggal sem tarthatnak sz.rkeverőnek,mert pont azt írtam,hogy ha lehet,egyik félnek se beszélek a másikról,főleg nem negatív értelemben.

Megtanultam,hogy nem és kész!

Mikor 1-2 alkalommal megemlítettem,hogy találkoztam XY-nal,rögtön mondták a magukét,hogy "ja és most mit mondott,biztos így meg úgy stb!

Hát így nem lehet beszélni semmiről,mert rögtön a megvetés áramlik belőlük.Tehát nagyon meg kell válogatni a témát,hogy ne érezzem magam kényelmetlenül,hogy az adott emberről nekem ne kelljen negatívumot mondani.

2014. jún. 13. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!