Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sógornőm utál. Hogyan dolgozza...

Sógornőm utál. Hogyan dolgozzam ezt fel?

Figyelt kérdés
5 éves vagyunk házasok, 8 éves ismerjük egymást a férjemmel, Mindig is jóban voltunk sógórnőmmel. Egyetem alatt legjobb barátnők voltunk, ő mutatott be a páromnak. Mindketten megházasodtunk, gyerekeink is vannak, csak nekünk valamivel jobban megy a szekér. 10 év barátság után ez kibukott belőle. Alig hittem a fülemnek. Az utóbbi hónapokban furcsán viselkedtünk, de a gyerekere hivatkozott, hogy fáradt. De ismerem és addig piszkáltam amíg elmondta, hogy annyira neheztel rám, hogy már csak a kötelező családi eseményeken vesz részt de ott se akar szóba állni velem. Én meg csak pislogtam és hallgattam majdnem egy órán keresztül, hogy nekünk apám fizette az esküvőt, két kocsink van, nagy házunk van, férjemnek jó munkája van, a gyerekek jobb iskolába járnak, jobban végeztem az egyetemen, hosszabb hajam (?!?!)(ezekkel nem kérkedek, csak ezeket mondta) És ezekért utál. A férjem több részletet is kifizetett a devizahitelükből, ami most hirtelen megalázó lett neki, ha nem teszi, viszik a házat és kb hozzánk tudtak volna költözni csak, tehát ezzel sincsenek beljebb. Az egyetem alatt is mindig segítettem neki tanulni, korrepetáltam, mert nehezebben tanult. Egy csomó ruhámat neki adtam ami tetszett neki, én tanítottam bele a háztartásba, amikor megházasodott, én tanítottam meg főzni, vasalni. Nekem mindig úgy tűnt hálás ezekért. Volt, hogy hangoztatta is. Miután elmondott mindent lek...vázott és rám csapta az ajtót tiszta erőből. Napok óta sírok, nem veszi fel a telefont, férjemnek felveszi, de hallani se akar rólunk. Ő a nagyobbik gyerekem keresztanyja, imádják, hiányzik nekik is és nekem is. :( Mit tehetnék?

2014. jún. 12. 13:57
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Ők nem fekete bárányok és nem kérkedünk semmivel ezt elhiheted, intelligens ember nem tesz ilyet, mert tudja nem az anyagi örömöktől lesz emberileg több. Dicsekedni azzal, hogy több van Neked nagyon önző dolog és véleményem szerint elég gáz is. Az meg nem dicsőség, hogy megtanítottam pl. főzni. És hh magatok fajta?! Hiszen egy család vagytok! Utolsó előtti, köszönöm a válaszodat! :)
2014. jún. 12. 14:55
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Annak ellenére, hogy igazad van, én tudom sajnálni a sógornőt.


Sajnos az irigység ugyan olyan érzelem mint a többi, nem lehet azt mondani, hogy márpedig én nem leszek irigy, mint ahogy nem lehet azt mondani, hogy márpedig szerelmes leszek.

Én még kiskoromban éltem az egyik barátnőm árnyékában és sokkal boldogabb vagyok, mióta nem én vagyok XY név nélküli barátnője. Sajnos vannak olyan kapcsolatok amikor jobb ha külön megy az ember, főleg ha az a másiknak (lelki) kárára megy.


Ha ő kevesebbnek, alsóbbrendűnek érzi magát melletted, akkor hagyd elmenni.

Lehet, hogy nem éreztetted vele szánt szándékkal, de lehet, hogy neki azok a dolgok hiányoznak az életéből, ami neked nem számít (pl. pénz). Te meg erre azt mondod, hogy nem az a fontos. Hát lehet a pénz nem boldogít, a pénz hiánya még kevésbé.


Ha nem boldog melletted, akkor hagyd 'szakítani'. Kezeld a helyzetet úgy, mint egy válásnál. Annyit azért próbálj vele megbeszélni, hogy a gyerekekkel találkozhasson, ha ennyire szeretik a te gyerekeid.

2014. jún. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Imádják! :) Köszönöm a válaszodat!
2014. jún. 12. 15:21
 24/32 anonim ***** válasza:
28%
Ha mindenkivel ilyen szolgalelkű leszel még fognak csúnya dolgok érni az életben. És azoktól, akiktől a legkevésbé várnád. Én a helyedben nem foglalkoznék a sógornővel, ha keresne sem.
2014. jún. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Nem értek egyet veled utolsó! Nem szolgalelkű vagyok, hanem nyugodt természetű és alapjáraton kedves. Mivel lenne jobb ha beállnék a karótnyelt, mérgelődő, örülni képtelen emberek sorába? Hidd el én se ma jöttem le a falvédőről, nem buta naiv kislány vagyok. De azért köszönöm a válaszodat.
2014. jún. 12. 15:55
 26/32 anonim ***** válasza:
43%
De az vagy. Van egy barátnőd, aki gyűlöl mindennek elhord, miután te segíted folyton és még utána is te mennél utána. Engem nem zavar ha kihasználnak és hülyének néznek téged, csak kicsit gondolkodj el rajta.
2014. jún. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Engedd meg nekem azt a luxust, hogy jobban ismerjem a saját természetemet. :) Tehát arra buzdítasz, legyek olyan mint pl. Te aki háttértudás nélkül sértő ítéletet mond a másik feje felett? Nem ajnároztam miközben bunkó volt. A tíz év alatt az elmúlt pár hónapban volt feszültség. Sok minden érte őt is. Megfogadtam az egyik válaszoló tanácsát és várok, hátha jobbra fordul, ha nem így lesz azt is kénytelen leszek elfogadni, bár nehéz szívvel főleg a gyerekeim miatt. Legyen szép napod!
2014. jún. 12. 16:02
 28/32 anonim ***** válasza:
86%

Nekem nagyon szimpatikusa a hozzáállásod. Nem az az első reakciód, ha valaki megbántott, hibát követett el ellened, hogy pufogj, meg verd a melled, hogy te milyen fantasztikus ember vagy, hogy merte egyáltalán, hanem veszed a fáradtságot, hogy megpróbáld megérteni, hogy esetleg mi vezetett idáig.


Én remélem, hogy a barátnőd idővel rájön, hogy nem volt igazságos veled és bocsánatot kér. De ha tényleg ennyire frusztrálta ez a helyzet, hogy kevesebbnek érezte magát nálad, akkor jobb, ha hagyod elmenni.

2014. jún. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
73%
Én nagyon pesszimista, negatív, rosszindulatú, szar ember vagyok, és inkább szeretnék olyan lenni, mint a kérdező. Vagy legalább ismerni ilyen embert.
2014. jún. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
65%

Ezen nincs mit feldolgozni, mert ez eegy személyes érzés, nem pedig egy trauma.


Utál, akkor utál. Az ő dolga. nem lehet és nem kell mindnekit szeretni - de neked sem ám!


Kerüld el, amikor csak lehet, a férjedet engedd el a tesóhoz, de te ne menj a közelébe se. ne köszöntsd fel, nézd üvegnek és ne foglakozz a létével sem.


Én ezt teszem, mert mindkét - rendkívül önző és buta - sógornőm utál. Én nem vesztegetem az időmet és az energiáimat arra, hogy visszautáljam, mert akkor is vele foglalkoznék, nem a magam dolgaival. Inkább azt teszem, amit neked leírtam. A létük sem érdekel.

2014. jún. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!