Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sógornőm utál. Hogyan dolgozza...

Sógornőm utál. Hogyan dolgozzam ezt fel?

Figyelt kérdés
5 éves vagyunk házasok, 8 éves ismerjük egymást a férjemmel, Mindig is jóban voltunk sógórnőmmel. Egyetem alatt legjobb barátnők voltunk, ő mutatott be a páromnak. Mindketten megházasodtunk, gyerekeink is vannak, csak nekünk valamivel jobban megy a szekér. 10 év barátság után ez kibukott belőle. Alig hittem a fülemnek. Az utóbbi hónapokban furcsán viselkedtünk, de a gyerekere hivatkozott, hogy fáradt. De ismerem és addig piszkáltam amíg elmondta, hogy annyira neheztel rám, hogy már csak a kötelező családi eseményeken vesz részt de ott se akar szóba állni velem. Én meg csak pislogtam és hallgattam majdnem egy órán keresztül, hogy nekünk apám fizette az esküvőt, két kocsink van, nagy házunk van, férjemnek jó munkája van, a gyerekek jobb iskolába járnak, jobban végeztem az egyetemen, hosszabb hajam (?!?!)(ezekkel nem kérkedek, csak ezeket mondta) És ezekért utál. A férjem több részletet is kifizetett a devizahitelükből, ami most hirtelen megalázó lett neki, ha nem teszi, viszik a házat és kb hozzánk tudtak volna költözni csak, tehát ezzel sincsenek beljebb. Az egyetem alatt is mindig segítettem neki tanulni, korrepetáltam, mert nehezebben tanult. Egy csomó ruhámat neki adtam ami tetszett neki, én tanítottam bele a háztartásba, amikor megházasodott, én tanítottam meg főzni, vasalni. Nekem mindig úgy tűnt hálás ezekért. Volt, hogy hangoztatta is. Miután elmondott mindent lek...vázott és rám csapta az ajtót tiszta erőből. Napok óta sírok, nem veszi fel a telefont, férjemnek felveszi, de hallani se akar rólunk. Ő a nagyobbik gyerekem keresztanyja, imádják, hiányzik nekik is és nekem is. :( Mit tehetnék?

2014. jún. 12. 13:57
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha okokat keresel, akkor az lehetett az oka, hogy ő mindig alárendeltnek, kevesebbnek érezte magát nálad, nem tudott kitörni az árnyékodból és ez felgyülemlett benne az évek során. Valószínűleg inkább a saját sikertelenségeit utálja, de rád vetíti ki, sajnos. Nem egy érett személyiségre vall.


De már ha így alakult, jobb is, ha nem találkoztok, akárhogy is hiányzik.

2014. jún. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
78%
4-es rokoni kapcsolat??talán a sóginő nagyon foglalkozott a kapcsolattal,oda ment hisztizni le.k..za és rácsapja az ajtót.Szerinted ez bele fér?mert szerintem nem.Ő sem volt tekintettel a rokoni kapcsolatra.Ne hogy még a kérdező hajbókoljon neki bocsáss meg mert le k..váz hattál.A gyerekek meg majd megszokják nincs.
2014. jún. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Lehet ez álszentnek fog hangzani, de Édesanyám mindig a megbocsájtásra tanított, mert a harag pusztít, azzal a válaszolóval értek egyet, aki azt mondta, hagyjak neki időt.
2014. jún. 12. 14:20
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Ti jó kapcsolatotoknak vége, ebbe bele kell törődnöd.


Gyerekekkel kapcsolatban: Ha nem áll veled szóba, akkor kéd a férjedet, hogy beszéljen vele, hogy a gyerekeknek hiányzik és ne marja el maga mellől még Őket is.


Egyébként nem értem, hogy ebben a férjed miért nem segít? Vagy segít csak nem írtad?

2014. jún. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Férjem nem szól bele, nem mi tavolodtunk el, az ő lánya "tiltva "van tőlünk,nem jöhet át játszani.tudom hogy a férjemet bántja a dolog, de nem tud mit kezdeni a testvérével mivel nem hajlandó beszélni erről a dologról, csak kerül minket.a két kicsit nem annyira érdekli, viszont a nagyfiam az ő lányával nőtt fel, neki hiányzik de tudja miért nem jönnek.
2014. jún. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Most oszinten, kell ez neked? Hagyd a fenebe es sarguljon meg az irigysegtol. Vannak a Foldon mas emberek is akikkel jobba lehetsz, nem csak O vele. Ertem , hogy rossz (de meg mennyire) de tulajdonkeppen kimondta , hogy koszoni szepen neki ennyi eleg volt es a sajat sikertelenseget megprobalja rad vetiteni. Sajnalatra melto. Amugy en nem tudnek neki megbocsatani es a nem kimondott szavak miatt, hanem mert ki tudja, hogy miutan kibekulnetek nem velekedne -e ugyan igy rolad.
2014. jún. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem írtam, hogy nem segít, de ő se tud mit tenni. Rendszeresen felhívja, próbál beszélni vele. Felajánlotta, hogy átmegy, beszélgessenek, de sógórnőm visszamondja. Olyan meg nincs, hogy a gyerek kibírja...nem tudom melyik válaszoló írta már ezt, de valahogy engem nem derít szívre a szomorú gyerekem látványa.
2014. jún. 12. 14:41
 18/32 A kérdező kommentje:
Igen utolsó! Lehet igazad van, csak annyira lesokkolt. :(
2014. jún. 12. 14:42
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!Ne akarj ebben a helyzetben egy jóságos Terézanya stílust használni, még akkor sem ha a teljes lényed ilyen megbocsájtó. Ha most mennél utána a végén még elhinné hogy neki van igaza és ő egy áldozat.

A helyedben, helyetekben nem csinálnék semmit. A gyerekeknek szerdánként csinálnék valami szuper programot ,hogy ne hiányozzon a keresztanyu. Keresztanyu pedig ha kap pár hetet a magába mélyedésre meg fogja bánni hogy így beszélt veled és ő maga fog bocsánatot kérni tőled. Ehhez arra van szükség hogy hagyjátok őt otthon magában gondolkozni. Biztos mindíg úgy érezte hogy nem érhet a nyomodba. Most elősször valószínüleg örült hogy végre megmondhatja neked mindazt ami fáj neki. Aztán később az emberi elme olyan hogy nem akar még önmaga előtt sem a negatív szerepben feltűnni, ezért elkezd mindenféle hamis indokokat gyártani arra hogy miért volt helyes az ő viselkedése veled. ( Ha ebben a szakaszban keresed fel, akkor még rosszabb lehet a helyzet.) Ilyenkor a saját bűntudatát el akarja az illető nyomni azzal hogy felnagyítja a másik hibáit , vagy kitalál hibákat. Később megnyugszik és elkezdtek hiányozni neki. Akkor majd ő fog felkeresni benneteket , vagy egy családi eseményen megpróbálja újra építeni a barátságotokat. Persze csak akkor, ha valóban mindíg olyan rendes voltál vele mint ahogy a kérdésben leírtad.

2014. jún. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég ismerős ez a dolog, csak a mi esetünkben én vagyok a csóró sógornő. Az én sógornőm menő közgazdász, férje vállalkozó. Látszólag ő is kedves, de észre sem veszi, hogy állandóan megbánt a dicsekvésével. Most ezt vettünk, most ott voltunk, a gyerek a 12. diplomáját szerzi, stb. Hidd el, ha az ember nehezen boldogul, még nehezebbé válik, ha a másik ilyen "tökéletes". Mi ettől függetlenül jóban vagyunk, de én se keresem a találkozást velük. Inkább hozzánk hasonlókkal barátkozunk. Nem túl kellemes dolog a család feketebárányának lenni. Ráadásul nálunk még anyósomék is állandóan őket támogatják. De már nem foglalkozom ezzel sem, elég nekem a kis családom, Ők sok örömöt okoznak.
2014. jún. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!