Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem elveszi tőlem a...

A feleségem elveszi tőlem a lányomat! Megteheti?

Figyelt kérdés

5 éve külön élünk a feleségemmel (ő hagyott el).

Én külföldre mentem dolgozni, ő otthon maradt a kislányommal. A kislány után mindig becsületesen fizettem. A kislányom egy hónapot töltött velem idekint tavaly nyáron, akkor kiengedte. Most is szeretném ha itt lenne velem, berendeztem neki egy külön bejáratú szobát, nagyon jó helyre jönne.

Van-e joga megtiltani, hogy kihozhassam? Mert erősen gyanús, hogy nem! Nem vagyunk elválva, nincs semmilyen bírósági végzés láthatásról, sem semmi ami ellenem szólna.

A feleségemnek élettársa van, aki egy háztartásban él a kislányommal, az persze nem baj...

De nekem is van élettársam, és a feleségem ő rá féltékeny, elsősorban azért nem engedi a ki a kislányt. Ez a tipikus nekem lehet, neked nem felhördülés...

Soha nem látott, hallott jogszabályok születnek a fejében...

Mit tegyek? Ki akarom hozni a lányomat!

Az ügyvédi segítség nagyon lassú megoldás?

Én már vinném is...

Köszönöm


2014. jún. 13. 18:56
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Itt válaszolok a privátot írónak is:

Miért teheti azt ami neki jólesik, az én jogaimat perpillanat ki védi???

2014. jún. 13. 19:51
 12/20 A kérdező kommentje:
Az ügyvéd azt mondta, hogy két tárgyalás kell a váláshoz max. De meg kell hogy jelenjek én is. Ő nem akar válni, én meg repüljek a lóbaxásért 2500 km-t kétszer, mert először úgysem akar válni. Nekem dolgozni is kell ám, és az utazás nem nagyon fér bele. Meg még kis sem tüzték a tárgyalást. Akkor az a vége, hogy nincs lehetőségem kihozni, mert egy motsok sakkban tart a kénye-kedve szerint???
2014. jún. 13. 19:58
 13/20 anonim ***** válasza:
88%
Ezek szerint zsarolható vagy valamivel? Már rég rendezni kellett volna a viszonyotokat, és nem lennének kérdések.
2014. jún. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
66%

ha nincs papir megteheti, már ne haragudj de 5 év alatt nem tudtad elintézni a papirokat magadra vess,

hatalmas felelötlenség volt részedről így nincsenek jogaid és bármikor évekre viszamenőleg követelheti a gyt

2014. jún. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Akkor maradj örökre házas, úgyis van olyan elvetemült aki így is veled él.

Mégse számít annyira az a gyerek, mert hisz neked dolgozni kell külföldön nem érsz rá válni...én mikor bérmunkás cégnél voltam nem mentem dolgozni ha fontosat kellett intézzek főleg ha gyerekért és ez azt jelentette hogy aznapra kaptam 0 Ft-ot.

Méghogy kicsinál, cigányt vettél el h férfi létedre fosol egy ilyen alpári lénytől? Mert akkor megértem,.amúgy meg...

2014. jún. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Nem vagyok zsarolható semmivel, nincs bünöm. Látom, nagyon jól esik élcelődni a másik baján. Biztos h nektek mindig minden tökéletesen alakult az életetekben.

Nem akarok éhendögleni MO-n, ezért kell hogy dolgozzak. Minimum három nap távolmaradás, ha hazaugrok a tárgyalásra, a főnök meg elküldhet ha besokall.

Nem látjátok ti ezt így át. Meg nem cigány a némber, csak időközben rájött, hogy rosszul döntött mikor engem elhagyott, ugyanis az új hapsija mellett nem tud csinos és ápolt lenni, ugyanis nincs miből.

Plusz még szerintem korai menopauzája lehet. Csak egy banyakóros, pénzéhes nő viselkedhet így. Senkinek nem kívánom. Nem azt kértem, hogy nyomjátok a fejemet a saját sz@romba, nem vagyok én kölyökmacska, vagy akármi...

2014. jún. 14. 10:19
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

"ha nincs papir megteheti, már ne haragudj de 5 év alatt nem tudtad elintézni a papirokat magadra vess,

hatalmas felelötlenség volt részedről így nincsenek jogaid és bármikor évekre viszamenőleg követelheti a gyt"


Minek szól bele akinek fingja nincs az egészhez?

Amíg nincs gyerekelhelyezés addig közös felügyelt, így amit az anya megtehet az az apa is.

Gyerektartást alapból max 6 hónapra visszamenőleg követelhető. Bár nem gondolom, hogy kérdező kézbe fizet exnek, és nem bankon keresztül, hogy ne tudná bizonyítani.

Szóval bölcsebb lennél ha csendbe maradnál.

2014. jún. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja és apai jogai még akkor is megilleti ha nem fizet gyerektartást. Kettőnek semmi köze egymáshoz. Gyerektartás nem gyerekláthatási jog.
2014. jún. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Hétfőn felhívom az ügyvédet. A héten már egyszer azt mondta, hogy kiengedi a kislányt, aztán mégiscsak meggondolta magát.
2014. jún. 14. 10:38
 20/20 anonim ***** válasza:

Van vmi fejlemény azóta?

Vannak olyan szervezetek akik esetleg tudnának segíteni. Egyik ilyen az 'Apák az Igazságért' egyesület. Érdemes őket felkeresni.

2016. dec. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!