Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megőrülök sógorom feleségétől!...

Megőrülök sógorom feleségétől! A férjem meg támogatja. Mint tegyek?

Figyelt kérdés

Munka miatt a sógorom és a felesége felköltöztem Budapestre, viszont a felesége nem talált munkát, mert roma és nem kellett sehova(állítása szerint). A férjem kitalálta hogy majd jár ide hozzánk takarítani, mert nekem 3 gyerek mellet úgyis kell a segítség egy ekkora házban. Mindezt egy családi vacsoránál, ahol ott a feleség is. Én annyit mondtam,hogy majd megbeszéljük, de nem nem, már beszélték le, hogy másnap hányra jöjjön. Mint ez másnap kiderült takarítani se tud, így a pénz is a levesbe megy. Amúgy nincs bajom semmilyen rasszal, de cigizik, káromkodik, turházik(a asztalnál is!) és nem veszi észre magát. Hiába magyaráztam el neki, hogy én nem takarítok vegyszerekkel, veszi a hypo-t és nyomja kezembe a blokkot, hogy fizessem ki. Ez már odáig fajult, hogy szinte minden nap itt van. Férjem reggel beengedi, mosolyog örül, legyen szép napotok csajok stb. Neki meg kényelmes, tv-zik, kaja van, megkérdezés nélkül benyúl a hűtőbe és nekiáll főzni!

A gyerekek se szeretik, ráadásul ha reggel viszem a két nagyobbat oviba azt akarja, hogy hagyjam vele ott a 10 hónaposomat, addig ő vigyáz rá. De nem hagyom, de az üres házban ott kell hagynom, mert ő nem jön. Egy vadidegent a házunkban, ahol minden vagyonunk van! A férjem meg nem ért meg. Szerinte örüljek, hogy van itt valaki. Mára is vendégeket hívott és én úgy szégyenlem ezt a nőt a volt egyetemista társaink előtt.



2014. jún. 14. 12:45
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
92%
Küldd el,én ezek után inkább felvállalnék egy kis veszekedést .Ha a férjed nem érti meg ,akkor nem lesz más választásod. Ez tényleg felháborító.
2014. jún. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
88%
Első nap után leültem volna a férjemmel és közöltem volna vele, hogy ennek itt és most vége van. Nem érdekel, ki sértődik meg, ez az én otthonom, és ide nem jön, megy ahova akar! Ennyi. Felnőtt vagy, állj a sarkadra! N30
2014. jún. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
59%

Őszinte részvétem!

turházik,káromkodik,cigizik..... Én be se engedtem volna.....

Amúgy sógorod felesége nem a te rokonod kéne hogy legyen?Mármint hogy a feleség nem a sógornőd?Picit belezavarodtam :)

2014. jún. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
84%

A sógorom felesége az a házastársam fiútestvérének a felesége.

Az asszonykának elmondtál már mindent, hogy mit hogyan szeretnél a házban?

Annyit még megpróbálhatsz, hogy leírsz mindent, és odaadod neki, és egy példányt a hűtőre is teszel. Ha legközelebb jön a hypos blokkal, akkor csak a hűtőre mutatsz, és kész.

2014. jún. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
87%
Persze azt is leírva, hogy a hét mely egy vagy két napján jöjjön. Egyáltalán minek van ott, ha ti vendégeket fogadtok. A legtündéribb bejárónőt is elküldeném, ha várok valakit. Ő nem ismer senkit, ti pedig nem tudtok felszabadultan beszélgetni egy idegen előtt akivel nem is tervezitek, hogy nagy barátnők lesztek.
2014. jún. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
90%

Ma este szépen leülteted a férjedet, és elmondod neki, hogy ez itt a te otthonod is, ráadásul egész nap otthon vagy a gyerekkel, és te NEM akarod, hogy ez a nő ott rendezkedjen, vagy akár csak ott legyen. Én megkérdezném azt is, hogy miért tartja többre a sógornője kívánságát a saját feleségénél (bár, ahogy magamat ismerem, el se jutottunk volna idáig, én még ott, a vacsoraasztalán közöltem volna, hogy EZT NEM.)

Állj végre a sarkadra, tudom, hogy vannak, akik nagyon nehezen konfrontálódnak, de néha muszáj, mert különben a fejedre fog nőni a csaj.

2014. jún. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Igen! Próbáltam ezeket mind, határozottan is, de hogy én értsem meg, hogy ő is egy jobb élet reményében menekült pestre. A különbség annyi, hogy a férjem egyetemet végzett és irodai öltönyös munkája van, a sógorom meg elmúlt 30 és érettségije sincs, a feleségéről nem is beszélve. A feleség most is tesz vesz, kb. a sírás kerülget. Nagyon kellemetlen helyzetbe hozott, lehet lemondom a bulit a fenébe, mert ha elküldöm a férjem sértődöttsége miatt nem tudom jól érzeni magam, ha itt van azért nem. A férjem mondta, hogy majd segít főzni estére, milyen jó nekem, de a kutya nem kérte tőle, ráadásul mindenki full természetesnek vette, hogy itt marad az esti bulira.
2014. jún. 14. 13:38
 8/38 anonim ***** válasza:
91%

Akkor azt mondd meg a férjednek, hogy ne úgy akarjon jobb életet remélni, hogy közben a tiéteket tönkreteszi. Egy ilyen kedves rokonra a végén rámegy a házasságotok. Tényleg nem értem, hogy miért vesz ennyire semmibe téged a férjed, miért fontosabb neki a sógornője - hiszen ő elsóhajtotta magát, és máris megvolt a kívánsága, te meg hiába mondod, hogy tűnjön el az otthonotokból végre.

Szerintem ha legközelebb jön a nő, egyszerűen ne engedd be, mondd meg neki, hogy a férjed egyedül döntött arról, hogy járhat hozzátok, hát te meg egyedül döntesz arról, hogy nem járhat. Ennyi. A férjed meg ha ekkora tuskó (bocs, de ha valaki a feleségénél, a gyermekei anyjánál többre tartja a sógornője kívánságát, arra mást nem tudok mondani), akkor magyarázkodjon ő a drága sógornőnek.

2014. jún. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
82%
Kieg: most olvasom, hogy most itt ott tesz-vesz. Hát küldd el. Előbb-utóbb muszáj leszel felvállalni, nehogy már te érezd magad rosszul a saját otthonodban!
2014. jún. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Azért engedi, mert fogalmas sincs mi történik itthon egész nap, mert dolgozik és soká ér haza. Reggelente meg ő engedi be, mert reggel 7-re képes a Stadionoktól feljönni hozzánk. Megnéztem a google térképen, valamivel több mint 1 órás út. Kicsit beteges, hogy reggel 6 előtt úton van hozzánk. Kellett a bíztatás, ma beszélek vele :_9
2014. jún. 14. 13:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!