Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha félek összeköltö...

Mit tegyek ha félek összeköltözni vele azért, mert nem vagyok házias és nem tudok főzni?

Figyelt kérdés
Van egy pasi akivel évek óta ismerjük egymást, elvált ember, egyedül él egy kisvárosban. Van egy tanyája is ahol vannak állatai, földjei, egyébként buszsofőr. Ezeket csak azért írom le róla, mert gondolom elvárná különösen a háziasszony szerepet nálam, akár a kisvárosban, akár a tanyán. Tudom hogy ezt szégyellnivaló, de én nem tudok főzni, csak alig konyítok hozzá, soha nem érdekelt, anyámat se érdekelte hogy megtanítson. Mosni sem tudok, takarítani szeretek illetve kinti kerti munkákat. Az új párom viszont mivel már régóta ismerjük egymást feldobta a témát hogy költözzek hozzá. Köpni nyelni nem tudtam mivel még csak pár hete találkozgatunk. Én viszont iszonyúan félek ettől az egésztől, nem akarom hogy bénának tartson, de 1-2 hét alatt nem tudok mindent megtanulni. Ti mit tennétek?
2014. jún. 15. 19:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ha látja,hogy igyekszel és próbálod magad hasznossá tenni értékelni fogja.Reméljük:)
2014. jún. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Őszintém elmondanám neki, és biztosítanám róla, hogy igyekezni fogok belerázódni.

és elkezdenék kisebb, egyszerűbb ételeket főzni. Egy palacsinta, egy zöldségleves, egy túrós tészta nem olyan nagy kihívás. Csomó egyszerűen elkészítehető, de laktató étel van. A háziasság allatt mit értesz? Felsöpörni, mosogatni gondolom tudsz, méás kérdés, hogy nem akarsz. A mosás meg ha mosógéppel megy, akkor az csak gombnyomás. hamar meg lehet tanulni, hogy milyen típusú ruhát milyen fokon szabad mosni. (azért anyukádnak én most "megköszönném", hogy ilyen helyzetbe hozott téged. Mert azt gondolom, hogy alapvető dolgokra kötelessége lett volna megatnítania téged. Én se vagyok egy házitündér, de az alapháziasságot belémnevelték)

2014. jún. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%

"Ti mit tennétek?"


Nem lennék senki cselédje. Nem költöznék össze olyannal, aki elvárná (!), hogy onnantól egyedül vigyem a háztartást. ;)


De ha neked megfelel, menj és kérd meg kedves mosollyal, hogy "tanítson"! Csak csinált valamit eddig is, ha egyedül lakott.

2014. jún. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Egyszer el kell kezdeni. A főzésben egy jó szakácskönyv sokat segít. Nem kell mindent fejből tudni, szakácskönyvből is lehet. Aztán majd a kedvenceiteket fejből is fogod tudni később. Sok nő hiába tud főzni, de az új férfi mellett meg kell tanulni azt is hogy ő hogy szereti az ételeket. Aztán majd megtanulod hogy a kettőtök izlése mely ételekben találkozik. Horváth Ilona szakácskönyv egy nagyon jó mankó tud lenni a mindennapokban. Bár a neten is minden receptet megtalálsz már. Ne izgulj! Nem vagy problémás, csak most kezded az együtt élést.
2014. jún. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

"Van egy tanyája is ahol vannak állatai, földjei, egyébként buszsofőr"


Gondolom, hogy a munka mellett az illető férfi ellátja az állatokat és dolgozik a földeken. Emellett az, hogy a hölgy ebédet főz és rendet tart az nem cselédkedés, hanem éppen munkamegosztás. Szerintem. Mondom ezt úgy, hogy én is elvárom, hogy ne egyedül vigyem a háztartást, nálunk a fárjemmel közösen takírtunk, de mi kétszobás panelben lakunk. ha lenne föld meg állatok és a férjem emellett még dolgozna is, akkor nem várnám el tőle, hogy nyomjon meg még egy gombot is a mosógépen.

2014. jún. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi probléma ezzel, egész egyszerűen mondd el neki őszintén, hogy nem tudsz főzni, de igyekszel belejönni. És tényleg tegyél is így, rengeteg egyszerű receptet el tudsz érni a neten, próbálgasd. De ha tudja, hogy mi a helyzet, nem lesz irreális elvárása.
2014. jún. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A lehető legjobb megoldás,ha a párod hasán tanulsz meg főzni,mert így biztosan jól tudod laktatni.Tőlem megkérdezték miért olyan sovány az én párom és azt feleltem most tanulok főzni.Az összeköltözéssel viszont várnék a helyedben mivel még a "pár hete" nem elegendő a megismeréshez.Kérlek várj még vele.Próbálj közös programokat szervezi ahol megismered az érdeklődési körét,véleményét illetve a neveltetését.Ez nem zárja ki,hogy amikor együtt vagytok akkor együtt főztök illetve az állatokat ellátjátok és gazdálkodtok.Nagyon tevékeny lehet a párod ha ilyen sok minden belefér a napi programjába!Nekem az is eszembe jut,jól tudja az idejét beosztani.Egyedül lakik vagy van neki segítsége? Miért kellene félned bármitől is amikor van időd megtanulni,sőt jobb ha magadtól jössz rá mert praktikusabb megoldások is az eszedbe jutnak!
2014. jún. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Elég leterhelt párod lehet. Gondolom azért szeretné hogy hozzá költözz mert csak így tudja elképzelni hogy megfelelő időt tudjatok együtt tölteni.Így nem csak heti pár randi jutna nektek. Lehet hogy szerencsés ez a lehetőség számodra mert most megtanulhatsz vele együtt főzni és együtt élni.
2014. jún. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
Ha megvan benned az akarat megtanulj főzni ott gond nem lesz.1-2 hét alatt nem is kell mindent:))Majd bele jössz.De ha akarod segítek:)írsz privit akár minden nap mit szeretnél főzni.Ezen ne múljon a költözésed:))
2014. jún. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2014. jún. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!