Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha félek összeköltö...

Mit tegyek ha félek összeköltözni vele azért, mert nem vagyok házias és nem tudok főzni?

Figyelt kérdés
Van egy pasi akivel évek óta ismerjük egymást, elvált ember, egyedül él egy kisvárosban. Van egy tanyája is ahol vannak állatai, földjei, egyébként buszsofőr. Ezeket csak azért írom le róla, mert gondolom elvárná különösen a háziasszony szerepet nálam, akár a kisvárosban, akár a tanyán. Tudom hogy ezt szégyellnivaló, de én nem tudok főzni, csak alig konyítok hozzá, soha nem érdekelt, anyámat se érdekelte hogy megtanítson. Mosni sem tudok, takarítani szeretek illetve kinti kerti munkákat. Az új párom viszont mivel már régóta ismerjük egymást feldobta a témát hogy költözzek hozzá. Köpni nyelni nem tudtam mivel még csak pár hete találkozgatunk. Én viszont iszonyúan félek ettől az egésztől, nem akarom hogy bénának tartson, de 1-2 hét alatt nem tudok mindent megtanulni. Ti mit tennétek?
2014. jún. 15. 19:26
1 2
 11/14 anonim válasza:
53%

Én is így kezdtem. Anyám otthon volt, ezért minden házimunkát megcsinált, csak a szobámat kellett kitakarítanom.


19 évesen összeköltöztem a Párommal. Takarítással, mosással nem volt gond, de a főzéssel...! Nézegettem egyszerűbb recepteket, persze a hajam égnek állt az olyanoktól, hogy "ízlés szerint fűszerezzük", "egy csipet só" (mennyi az a csipet?), "egy kanál liszt" (csapott vagy púpos?)... Volt, amikor elsőre sikerült valamit jól megfőznöm, volt, amit ki kellett dobni... De ez vele jár, gyakorlat teszi a mestert! :) Most már sok ételt "kisujjból" főzök, ha kicsit el is rontom (túl híg, túl sós, stb.) akkor már nem esem kétségbe, tudom, hogyan javítsam ki.


Nem mondom, hogy most profi vagyok, mert még mindig egyszerűbb ételeket főzök, de azért mindenféléhez konyítok kicsit (levesek, tészták, főzelékek, sült húsok, pörkölt, rántott hús). Van, amit sokadjára főzök és mégis elrontom, de ettől nem dől össze a világ... Süteményeknél szerintem jobban oda kell figyelni, de ott sem a 6 emeletes fondanttal bevont tortákkal kell kezdeni. :) Én az olyanokkal kezdtem, amelyeknél csak kikevered a tésztát, beledobod a gyümölcsöket és mehet is a sütőbe, vagy aminél sütsz egy vékonyabb piskótát és a tetejére kell egy réteg krém... Semmi komoly, de mégis finomak!!!


Mindennél az egyszerűbbekkel kell kezdeni. Nekem is nagy öröm volt, amikor sikerült valamit megcsinálnom, és ezzel csak kedvet kaptam ahhoz, hogy még tanuljak más ételeket is! :)


Páromnak sose volt egy rossz szava sem... Tudta jól, hogy nem vagyok egy konyhatündér... Amikor sikerült, nagyon megdicsért, amikor nem, akkor sem mondott rosszat, max. aznap szendvicset ettünk, ennyi. :)


Azóta eltelt több, mint 3 év, igaz van még mit tanulnom, de éhen nem halunk. :)


Én úgy kezdtem a főzést, hogy pl. beírtam a keresőbe, hogy zöldborsófőzelék. Megnéztem 3-4 népszerű receptet, hozzá a kommenteket, és amelyik a legegyszerűbbnek, "legbiztosabbnak" tűnt, azt csináltam meg. :)


Ne ess kétségbe, valahol el kell kezdeni!!!

Sok sikert!!! :)

2014. jún. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha egyébként ő is egyedül él, és ráadásul egy tanyán, ahol nincs 100 méterre egy pizzéria vagy valami, akkor biztosan tud főzni egyszerűbb ételeket, levest, paprikás krumplit, lecsót, ilyesmiket.

Biztos meg tudjátok beszélni, hogy egy ideig együtt főztök, és majd szépen megtanulod hogy kell.

2014. jún. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Mit tennék? Nem költöznék olyanhoz, akit "pasinak" hívok és csak pár hete "találkozgatok" vele, nálam egy összeköltözéshez ennél több kell.

A másik része meg: olvasni tudsz? Igen. Akkor főzni is.

2014. jún. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Valahol el kell kezdeni, nem élhetsz úgy örökké, hogy ezeket nem csinálod. Tele van az internet receptekkel, azok alapján tudsz főzni, a bevásárláshoz megtervezheted a heti menüt, és az alapján vásárolsz, listát írsz a teendőkről, utánanézel, hogyan kell a különféle anyagú ruhákat mosni, és csinálod. gyakorlat teszi a mestert. ;) A pasival meg csak légy őszinte. :)
2014. jún. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!