Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért viselkednek így a szüleim?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért viselkednek így a szüleim?

Figyelt kérdés

19 vagyok. Elég későn érő típus, amiben szüleimnek is hatalmas szerepe van. Most kezdtem el járni egy sráccal. Sajnos főiskolás, így itthon elve úgy gondolnak rá, hogy egy bunkó, élvhajhász, skalpvadász gyerek, akinek csak arra kellek. Valójában félig igazuk van, mert a srác korábban ilyen volt, de már felhagyott ezzel az életmóddal. Persze a szüleim nem tudnak arról, hogy korábban milyen életmódot folytatott. Csak annyit tudnak a srácról, amennyit én mondok. Mégis amikor hazajövök egy-egy randiról, állandóan vágják a grimaszokat, akármit mesélek. Mondtam, hogy tegnap egész nap dolgozott, és fáradt volt, erre egyszerre tették a megjegyzést, hogy persze, vagy inkább valakivel volt éjjel, és azért fáradt. Én megszoktam, hogy mindent megbeszélek a szüleimmel, mert ők is kíváncsiak arra, hogy mi történt velem, és kérdezgetnek is randik után, hogy hol voltunk, mit csináltunk. Viszont inkább nem is mondanék nekik semmit, mert akármit mondok, mindent kifordítanak, és rossz színben akarják feltüntetni előttem a fiút. Így mindig elbizonytalanítanak, mert nekem számít a véleményük. Viszont, ha most ezzel a fiúval nem is jönnék össze, amit nagyon sajnálnék, akkor mi a garancia arra, hogy a következő srácot nem marnák el ugyanígy? Valaki volt már hasonló helyzetben? Mondjam meg a szüleimnek, hogy ezekről a témákról inkább nem beszélnék velük? Mert ma már azt vágtam a fejükhöz, hogy az én életem, és azt csinálok, amit akarok, erre azt mondták, hogy ezt jól jegyezzem meg, mert később még megbánom, hogy ilyeneket mondok.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. febr. 28. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha szereted és bízol benne ne hagyd hogy a szüleid elbizonytalanítsanak!

Mondj kevesebbet ne a véleményüket kérdezd ha ócsárolják állítsd le őket vagy csak fordulj sarkon soha ne gyere az én élettemel,hanemfontos amit mondtok de ismejétek meg jobban hogy lássátok igazam van vagy hasonló.

2009. febr. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mond el nekik amit leírtál. H ha nem képesek örülni a boldogságodnak, akkor erről ne kérdezzenek. Mond el h szereted őket, rengeteg mindenben adsz a véleményükre, de ebben nem. Ezt neked kell eldöntened, és ha állandóan kiforgatják a szavaid, csak azt érik el, hogy mást sem fogsz majd szívesen elmondani nekik.
2009. febr. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt az ideje, hogy kevesebbet beszélj a szüleidnek a dolgadról. Eléggé elitélhető viselkedés, hogy nem tudnak örülni ha szerelmes vagy. Ez olyan, mintha nem értékelnének téged eléggé.


Én anyummal mindent megbeszéltem és a legkisebb dolognak is nagyon tudott örülni és együtt bánkódtunk ha nem sikerült valami. De mindig kiváncsi volt rám és okosakat mondott. Viszont hagyott dönteni.


Javaslom az elszakadást érzelmileg a szüleidtől, mert láthatólag nem használnak, hanem ártanak neked. Az ilyen nem is való szülőnek!


25/f

2009. febr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

SZia!

Az én szüleim is - főleg az anyám - azt csinálta, mindegyik fiúban talált valami kivetnivalót, mindig volt egy rossz megjegyzése rá, az egyik ilyen megbízhatatlan, a másik olyan lusta, a harmadik mittudomén.... és sajnos nem tudtam felhőtlenül boldog lenni egyikkel sem, mert mindig bennem motoszkált amit az anyám mondott.

Jóval persze később már kiderült, hogy ezek a srácok szinte mind jó családapák lettek, dolgoznak rendesen, nem csélcsapok.

A volt férjemet bezzeg istenítette, még velem szemben is inkább őt védte ---- aztán sokra ment vele, itt hagyott engem 2 gyerekkel egy másik nő miatt.

Na, hát ennyit erről.

A saját szívedre hallgass, és ne hagyd hogy a szüleid mondjanak róla ismeretlenül is akármi rosszat.

2009. febr. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!