Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családommal eddig panelben...

Családommal eddig panelben laktunk, most fogunk kertes házba költözni. Mennyire lesz nehéz megszokni? Kicsit félünk az újtól, szeretjük a kényelmet.

Figyelt kérdés
Aki szintén panelből ment kertesbe, jobb vagy rosszabb lett? Megszoktátok már?

2014. jún. 16. 12:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%

Mindkettőnek van előnye és hátránya is.

A kertes házban nem vagy 4 fal közé zárva, ugyanakkor több munka is van van, pláne ha még állatok is vannak.

2014. jún. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
77%

En is panelban lakom.... Ugye ott nem kell kertet rendbetenni,keritest festeni,felni hogy betorten ( anyunak ez a felelme....) teto,allandoan sepregetni a haz elott,havatlapatolni,faleveleket,fuvetnyirni :D tokeletes fogyokura :-) ugye a panel az mas.......

En szeretnek kertesben lakni de anyuek nem....... :(((( amikor meg nagyim elt ( isten nyugasztalja) imadtam a kertes hazban lenni :-) volt gyumi fa,zoldsegek minden finomsag :D

2014. jún. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
92%

Van aki ezért nem költözik el panel lakásából családiba, pedig gazdag.

Sokkal több a munka kertesben, kert, tető,kazán stb...

Viszont ugye ott a kert ami nagyon jó dolog.

2014. jún. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
85%

miért? mit kell csinálni a tetővel? :D

20 éve kertes házban lakunk, és még soha semmit nem kellett csinálni a tetővel :)

2014. jún. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
94%
Én pont fordított helyzetben vagyok. Családi háznál, mindig akad munka, nem nagyon kell leülni tv-zni. A miénk kb 100 m2+ 3*90 m2 plusz egy 1200 m2 telek, aminek a fele kert. Itt aztán bőven van munka. A lakás 90 m2 napi 20 percet vesz igénybe a háztartás plusz hétvégente 3-4 óra takarítás. A lakás akár mennyire kényelmes megoldás, én 100* inkább egy kertes házba laknék legszívesebben. A friss levegőt,nyugalmat nem tudja a kényelem pótolni.
2014. jún. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
85%
"Van aki ezért nem költözik el panel lakásából családiba, pedig gazdag. A gazdag az egy igen relatív fogalom.Szerintem egy "gazdag" sem maradna panelban.
2014. jún. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
96%

Én pont a fordított helyzetben vagyok. Kertes házban laktam mindig és most költözöm panelbe :)


Nekem az szól a kertes ellen, hogy ha rendben szeretnéd tudni, akkor folyamatosan van mit tenni. Sepregetni, füvet nyírni, fákat, bokrokat, virágokat rendezi. Apróbb javítások mindig vannak a ház körül. Én ezt untam meg. :)

Persze előnye is van a dolognak. Saját gyümölcs a kertből. Kutya az udvarban. Nyáron ki lehet ülni a lugasba a barátokkal beszélgetni. Télen lehet havat lapátolni ... várj ez nem a jó dolgok közé tartozik :)

2014. jún. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
76%

masodik vagyok:

A tetovel? hat akar egy nagyobb vihar el leviheti amugy vagy mar regiek nagyon de az ritkan kell cserelni :D

Amugy ha mehetnek kertesbe mar itt sem lennek :-) sajat kert,medence stb :DDDDDDDDDDD

2014. jún. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
94%

Miért ír mindenki panelt (oké, hogy a kérdező azt írt, de az összehasonlításokban miért kell arra szorítkozni)? Nem minden lakás panel. Egy jó helyen lévő tágas téglalakás sok esetben drágább, mint egy kertes ház, és még olcsóbb is fenntartani, plusz kényelmesebb is. Nincs vele annyi munka, hetekre is elutazhat az ember, nem kell attól tartania, hogy felveri a gaz a kertet...stb.


Egyébként leginkább életmódfüggő, hogy kinek melyik felel meg inkább. Otthonülő típusoknak inkább a kertes, olyanoknak, akik csak aludni járnak haza, egyébként pedig folyton úton vannak, a szabadidőt is mindig "házon kívül" töltik, a lakás ideálisabb.

2014. jún. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
94%
én családi házban nőttem fel utána 15 évig éltem panelban és most 1 hónap múlva költözünk ismét családi házba... panel igen kényelmesebb de nekem nincs annál jobb mint reggel ahogy felkelek kimehetek az udvarra meginni a kávémat :) 2 gyermekem van végre rohangálhatnak, motorozhatnak, lesz medencéjük, én szeretek a kertben piszmogni, így nekem ez nem fog gondot okozni, alig várom, hogy ültethessem a saját kis palántáimat, hogy aztán csak kimenjek leszedni a paradicsomot..:) igen lesz a kerttel munka, de jó érzés lesz gondozni :)
2014. jún. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!