Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családommal eddig panelben...

Családommal eddig panelben laktunk, most fogunk kertes házba költözni. Mennyire lesz nehéz megszokni? Kicsit félünk az újtól, szeretjük a kényelmet.

Figyelt kérdés
Aki szintén panelből ment kertesbe, jobb vagy rosszabb lett? Megszoktátok már?

2014. jún. 16. 12:04
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Kertesházban nőttem fel, de a férjemmel panelben élünk. Nincs nap, hogy ne vágynék a kertesházba.


Viszont, gyerek szempontjából amúgy, nem biztos , hogy annyira rossz a panel, mint azt sokan hiszik. Igaz, hogy a saját kerttel nem ér fel semmi, de egy panelt kitakarítok mondjuk 1,5 - 2 óra alatt főzéssel együtt, aztán a gyerekkel irány csavarogni: Játszótér, játszóház, közeli park, nagyszülők kertesháza stb, majd este hazamegyek a tiszta lakásba. Néha én pont a kertesházban lakókra mondom azt, hogy begubóznak, hiszen minden adott nekik, nem mennek sehova. Barátnőm gyerekei annyira kis bénák a mászókákon, mert az nincs nekik otthon, és nem szokták meg, sőt más gyerekekkel is alig-alig játszanak. Úgyhogy ezeket a dolgokat, talán fel lehet sorakoztatni előnyként a panelnél, habár erősen befolyásolja a fentieket a nevelési stílus.

Mi nagyon vágyunk a zöldbe, rengeteget kirándulunk, sőt -igaz, hogy panelben lakunk, -de van egy hétvégi házunk. Annyira nem vészes a tennivaló kint, szinte csak a füvet nyírjuk, és szüreteljük a gyümölcsfákat. Én ezt kikapcsolódásnak élem meg, nem kötelességnek, ráadásul télen nagyon jól tud esni egy kis meggyes pite. Ha adott lenne jó helyen egy jó kertesház, egy percig sem hezitálnék, mennék azonnal!

2014. jún. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Én családi házban nőttem fel, majd panelban laktam, és vettem egy családi házat.

Szóval ne tedd. Én már megbántam...

2014. jún. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Miért bántad meg, utolsó?
2014. jún. 17. 07:29
 24/28 anonim válasza:
Hát én is elöször pár évet családiházban töltöttem aztán be kőltőzünk panelba ott laktunk 7-8 évet aztán jött az az ötlet szülőktől hogy költözünk vissza családiházba mert rajtam kívül van még 3 tesom na szóval mi eleneztük a dolgot hogy nem lez jó mi nem szeretnénk de végülis ki költöztünk aztán rá egy évvel késöbb szülök is be látták hogy nagyon rossz ötlet volt hogy ki költöztünk...
2014. jún. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
de miért?
2014. jún. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
75%
Én kertes, családi házban nőttem fel, és mióta egyetemista vagyok, azóta lakok egy második emeleti panellakásban, albérletben. Tény, hogy a kertes ház előnyei közé tartozik a saját zöldség és gyümölcs, a bográcsozás a haverokkal, de szerintem több hátránya van, mint előnye. Igazából kis gyerekként jó volt a kertben ugrándozni, játszani, a kutyával hülyéskedni, de kamaszkorom óta a hátam közepére nem kívánom az egész kertet. Herótom lett attól, hogy az kevesebb időm jutott tanulni, olvasni, a hobbimnak élnem, közösségi életet élnem azért, mert füvet kellett nyírni, mert ásni kellett, mert kapálni kellett, mert metszeni kellett, stb. Kivonnom magam nehezen tudtam az egészből, mert ha próbáltam volna, akkor azonnal leoltottak a szüleim, hogy milyen semmirevaló, lusta dög vagyok. Ők odáig meg vissza vannak a kertért, és nem bírnak engem megérteni, mert számomra megváltás volt az, hogy végre felkerültem Pestre egy panellakásba, és végre több időm jut arra, hogy azt csináljak, amit akarok, hogy értelmes dolgokra fordítsam az időm, amivel előrébb is haladok az életben, és ebben nem akadályoz az, hogy meggyet kell szedni vagy éppen a büdöske körül kell gereblyézni. Szóval nekem az a "panel lyuk" magát a felszabadulást jelenti.
2014. júl. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
73%

A szüleim, mikor 4 éves voltam miattam költöztek ki a Debrecen-belvárosi lakásukból Mikepércsre (Debrecen mellett egy falu). Úgy voltak vele, hogy "kell majd a gyereknek a préri, hogy futkározzon a jó levegőn és a csendben". Na, ez életük legrosszabb döntése volt!


Rángatni kellett ahhoz, hogy fél órára kimenjek a kertbe, amivel úgy az égvilágon semmit nem tudtam (és nem is akartam) mit kezdeni. Egy csendes és ábrándos kisgyerek voltam, akinek a város hiányzott volna: a könyvtárak, a kiállítások, általában az a kultúra, amit az az istenverte falu egy az egyben nélkülözött. Más gyerekekkel csak az iskolában tudtam haverkodni, mert azon a világvége tanyán alig voltak 70 évnél fiatalabb emberek. Aztán az is marha jó volt, mikor később max. este fél 11-ig maradhattam bulizni azért, hogy elérjem az utolsó buszt. Ja, és a csend szempontjából sem volt jobb. A belvárosban van egy egyenletes, halk moraj, ami egy idő után már fel se tűnik, annyira megszokja az ember füle (még kifejezetten kellemes is számomra, mikor azt érzem, hogy valami élet vesz körül, mint az a nyomasztó csend, amiben felnőttem). Egy ingertelen környéken viszont sokkal rosszabb, mikor a teljes csendbe belevág a szomszéd fűnyírója vagy a macskák bagzása (mintha az ember fejébe belehasítana valami!). Végül a mindenféle ótvar rovarról és bogárról meg már ne is beszéljünk, amit egy belvárosi lakásban szintén nem, vagy legalább is sokkal kevésbé kell elviselni.


Nekem határozottan rosszabb volt kertes házban élnem. Én azokat a szülőket, akik a gyermekük miatt akarnak kiköltözni a városból, igyekszem erről a döntésükről lebeszélni őket. A gyermek szocializációja szempontjából sokkal jobb hely egy városi lakás, mint egy minden élettől távoli kertes ház.

2015. máj. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Egyébként a kertes házban élés sokkal több zajjal jár, ugyanis a kertes házas környékeken általában sokkal több olyan tevékenységet végeznek, ami eleve nagyon zajos (fűnyíró, motorosfűrész, lombvágó stb.).
2017. márc. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!